NOVO Slovensko vodenje - Mateja

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Na Garmin-u 750 Mateja deluje.
aplauz.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Zakon je tisit, ki je prvi odkril posodobitev in nas razveselil s to Matejo, vse zahvale gredo njemu
wink-1.gif


smile-1.gif

Moram biti pošten. Mene je prvi obvestil o mateji Tupli. Vendar sem jo potem našel na noetu.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na Noetu je bil že od 15.1 naprej, vendar sem spregledal, isto kot tupli očitno, da ti je komaj po 11 dneh od izida javil, da je na voljo za prenos
wink-1.gif


Če smo čisto pošteni gredo potem zahvale uporabniku Giomen, ki je PRVI javil za ta voice update.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Namesto izvoz je izhod (vsaj tako se mi je zdelo). Ko sem prišel na avtocesto je bilo nadaljujte naprej po cesti al nekaj takega (nisem pa zasledil da bi mi dejalo naj zapeljem na uvoz). Lepše mi je denimo pri krožnih križiščih ko pove kater izhod (sem že pozabil kaj izgovori) Pa namesto preračunavam ima spet en svoj govor...
Na koncu je bila pa še ena cvetka...
Čeprav dvomim da je tole krivo ampak edina zadeva ki sem jo v zadnjem času spreminjal je bilo tole in na poti domov me je hotelo peljati kar po svoje. Tista pot ne more biti najhitrejša pa če me je vedno prav vodilo ne vem zakaj bi me sedaj malce naokoli. V glavnem lepše izgovorjave ampak za moje pojme tudi kakšna odveč.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na 3490 je s starim zvokom bila tiho in ni nič rekla za preračunavam, vsaj spomnim se ne, da bi.
Moram ob priliki sprobat na 3490, če bo Mateja sedaj zajamrala, da preračunava.

Sem pa že pisal na Garmin, če mi lahko povejo kam se lahko javi, če opazimo kake napake v govoru glede na to, da je pod avtorske pravice zapisan samo Garmin ltd.

Za nove verzije oziroma, če bodo kaki popravki, pa lahko spremljamo tukaj: http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=6829
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Zdaj pa še je treba Kakšnega Avdiča nahecat da poname ZOKI navigacijo.

Zavite desno NE NE
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:

Sem pa že pisal na Garmin, če mi lahko povejo kam se lahko javi, če opazimo kake napake v govoru glede na to, da je pod avtorske pravice zapisan samo Garmin ltd. and Tupli
evil.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:

Sem pa že pisal na Garmin, če mi lahko povejo kam se lahko javi, če opazimo kake napake v govoru glede na to, da je pod avtorske pravice zapisan samo Garmin ltd. and Tupli
evil.gif

Ja to je imel očitno neke " nore " sanje
evil.gif

Mu že dolgo ne verjamem nič več, oziroma sem nehal verjet njegovemu nakladanju v temi o popravkih kart.

Z njegovim 3k programom so po njegovih besedah njegovi popravki v kartah vidni takoj in ne komaj po 9 mesecih tako kot od nas navadnih " smrtnikov ".
Potem pa me zanima samo to, zakaj še sedaj ni niti ENEGA njegovega popravka v karti, če so pa takoj dodani
bonk.gif
 

mario1550max

Pripravnik
23. jun 2009
52
0
6
Popotnik pozdravljen..

Najprej hvala lepa za tvoj trud za novi glas, sicer to Matejo bi raje imel v zivo haha, nalozil sem na Garmin StreetPilot za Android, jezik se vidi, lahko dodam, dela v počasni verziji, ni razlocno, čisto počasi govori, stari jezik dela normanlo NOVI pa počasi,.. prepočasi govori..

žal, upam da bo naslednja verzija delala Super...
smile-1.gif
:)

vseeno hvala za dobro delo.

lep Mario maks
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Mateja ni moje delo ampak od Garmina
wink-1.gif
mi smo samo tukaj naredili temo, da se lahko debatira o tem zvoku in pa seveda, da opozorimo uporabnike, da je na voljo novo glasovno vodenje.

Sem se malo pozanimal o sami izdelavi glasu za vodenje in zadeva je taka.

Kdorkoli lahko naredi zvok z Voice studio in potem to pošlje na Garmin in če jim je všeč ga še malo predelajo in dajo na server.

POZOR:
Ob oddaji zvoka na Garmin se ne bo nikoli izvedelo, kdo je zvok naredil in vse avtorske pravice pripadajo IZKLJUČNO Garmin-u.
Četudi si sam izdelal zvok NE boš nikoli dobil zaslug za to in tudi NE boš imel nič od tega v smislu €.

Za izdelavo zvoka pa je vse kar potrebuješ sledeče:

- Garmin Voice Studio iz njihove strani ( je brezplačen )
- Računalnik z mikrofonom ( ali dodaten mikrofon, če ga računalnik nima vgrajenega )
- 15 minut časa, da izgovoriš oz. posnameš fraze, ki so napisane v Voice Studio
- par sekund časa, da zvok pošlješ na Garmin kjer ga bodo dodali na Server, če jim bo všeč

To je vsa umetnost izdelava novega zvoka za vodenje.
Seveda pa lahko zvok narediš samo za sebe in ga NE pošlješ na Garmin, lahko ga pa deliš z drugimi uporabniki foruma.
 

sg1

Pripravnik
12. jan 2010
111
0
16
Lj
Mateja zelo lepo dela tudi na starih Linux Garminih - preizkušeno na nuviju 865T in nuviju 5000 (ja nekateri še vedno uporabljamo te brez problemov delujoče starine) !