Novo pri Si.mobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
na voljo je le tistim, ki imajo paket mobilni internet 4G. Navadni paketi ne omogočajo povezavo na LTE.

Po mojem mnenju jih imajo trenutno okrog 10 baznih postaj, rekli pa so, da bodo do konca leta to številko podvojili.

Je pa Si.mobil tudi drugim operaterjem ponudil, da bi skupaj zgradili omrežje LTE - podobno kot Švedska omrežja GSM/UMTS (verjetno se ta stavek nanaša na Tušmobil ali T-2).
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Breyton pravi:
..bom še svoje izkušnje napisal ...pred dvema letoma sem dobil od Si.mobila ponudbo za 250€ bonusa na pogovore ali 60€ popusta na telefon.. izbral prvo opcijo.. zdaj so mi ob nakupu novega telefona priznali 80€ bonusa na telefon.. imam pa mesečno med 160€ in 250€ telefona .. račune plačujem preko trajnika ..dvakrat letno me pokliče svetovalec za poslovne uporabnike .. nasplošno zelo zadovoljen kot poslovni uporabnik.
Imam tudi paket za otroka kjer sem pred parimi meseci dobil ponudbo za 20€ popusta na telefon ali 60€ na pogovore

Tako da jaz imam z njihovo ponudbo za obstoječe uporabnike same dobre izkušnje..

nja verjetno ker si poslovni uporabnik, jaz imam mesečno od 50-70 € privat pa nekak nimam obcutka da sem kaj bolj cenjen kot pa oni ko porabi 20...
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Osnovne ekonomske zakonitosti veljajo tudi v Avstriji. Koliko tvoj stric ponudniku plača v enem letu?

Če misliš, da kaj več kot pri Simobil-u, se motiš
grims-1.gif
, kakšen mesec nazaj je tekla debata glede tega pa vendar vnovič bom pripopal njihovo ponudbo;

KLIK

Zakaj je pri nas drugače, je pa vprašanje za samega uporabnika. Dasnas so časi takšni, da če je treba in če lahko je potrebno menjati ponudnika vsak mesec, če ne en krat na leto, v kolikor se ti to splača, mislim pa da se ti splača, saj kot nov uporabnik, kamorkoli pristopiš imaš več ugodnost kot pa kor obstoječi, enako velja pri menjavi operaterja pri fiksnih storitvah, tisti kateri lahko izbirajo, mislim pa da je to večina.

P.S.
Niste poročeni z operaterjem, pa da ga ne menjate vsak dan, če je treba ali pa se preprosto bojite, da vam jutri ne bo prišel na poroko, slavlje ali karkoli
sprasujem se.gif


Dokler bo uporabnik pripaden, operateru se ni treba kaj dosti truditi
wink-1.gif



Lp
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Nekaj tednov nazaj sem se v tej oziroma sorodni temi hudoval, ker mi klici zadnje case redno prekinjajo. Po 10, 20 sekundah, 1 minuti. Puf. Enako se dogaja tudi na firmi, kjer sem dolocene dneve moje tehnike prav tezko dobil, da bi kaj skomunicirali. Takih tezav res se nikoli nismo imeli. Se posebej ne, ko smo bili narocniki pri drugem operaterju. Poklical sem na info in punci na drugi strani vse razlozil. Zapisala si je tudi lokacije klicev, cas klica (h klicu na info me je prisililo dejstvo, da sem pred klicom govoril z boljso polovico in naju je v 3 minutah prekinilo vsaj 3x). Na informacijah mi je bilo tudi svetovano, naj na mobilniku izberem le 2G omrezje. To sem tudi storil in tezave so se nehale.

Danes ob 9:04 pa so me poklicali tehniki iz Simobila in mi razlozili, da 3G signal v mojem obmocju dejansko zelo niha in da trenutno ne morejo nic narediti glede tega, kot svetovati, naj uporabljam 2G omrezje, ker da v kratkem nimajo planov za nadgradnje oziroma odprave tezave. Omenil sem jim, da je Pivška ulica v Postojni le 3 minute peš od centra Postojne in da prej teh tezav nisem imel.

Zame sicer ni problem, ker telefon v glavnem uporabljam za klice in ne facebookanje in youtube
smile-1.gif
Se mi pa zdi potem reklamiranje Simobila kot najboljsega, najhitrejsega in oh in sploh omrezja ... mimo. Zadnje case je precej tezav, vsaj pri nas. In pocasi bom imel tega tudi dovolj.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Jaz sem pa dobil pozitiven odgovor na reklamacijo
Citat:
S strani pristojnega oddelka so nam sporočili, da nedelovanja GSM storitev trenutno prihaja predvsem zaradi preobremenjenosti baznih postaj na vašem območju. Pričakuje se, da bo težava odpravljena najkasneje do konca leta 2012.

Zaradi nastalih neprijetnosti, vam bomo za obdobje od 5. 12. 2012 do 5. 2. 2013 upoštevali 50% popust na izbrani naročniški paket. Popust je vezan na obstoječi naročniški paket in se v primeru spremembe paketa ne prenaša. Prav tako se bo popust ukinil/pobrisal v primeru prenosa lastništva.
zmaga.gif
Sem se prodal, jim dam še eno možnosti če se bo nekje do druge polovice januarja stanje popravilo, drugače vzamem 2013 pri konkurenci.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Dekster pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Osnovne ekonomske zakonitosti veljajo tudi v Avstriji. Koliko tvoj stric ponudniku plača v enem letu?

Če misliš, da kaj več kot pri Simobil-u, se motiš
grims-1.gif
, kakšen mesec nazaj je tekla debata glede tega pa vendar vnovič bom pripopal njihovo ponudbo;

KLIK

Zakaj je pri nas drugače, je pa vprašanje za samega uporabnika. Dasnas so časi takšni, da če je treba in če lahko je potrebno menjati ponudnika vsak mesec, če ne en krat na leto, v kolikor se ti to splača, mislim pa da se ti splača, saj kot nov uporabnik, kamorkoli pristopiš imaš več ugodnost kot pa kor obstoječi, enako velja pri menjavi operaterja pri fiksnih storitvah, tisti kateri lahko izbirajo, mislim pa da je to večina.

P.S.
Niste poročeni z operaterjem, pa da ga ne menjate vsak dan, če je treba ali pa se preprosto bojite, da vam jutri ne bo prišel na poroko, slavlje ali karkoli
sprasujem se.gif


Dokler bo uporabnik pripaden, operateru se ni treba kaj dosti truditi
wink-1.gif



Lp
Samo imajo pa tudi zanimive fore zraven. Npr.:
- Datenvolumen: unlimitiert* (* Innerhalb eines Rechnungsmonats wird die Geschwindigkeit nach Erreichen von 100 MB auf maximal 64 kbit/s reduziert.)
- SIM-Pauschale: € 19,90/Jahr
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Nekaj tednov nazaj sem se v tej oziroma sorodni temi hudoval, ker mi klici zadnje case redno prekinjajo. Po 10, 20 sekundah, 1 minuti. Puf. Enako se dogaja tudi na firmi, kjer sem dolocene dneve moje tehnike prav tezko dobil, da bi kaj skomunicirali. Takih tezav res se nikoli nismo imeli. Se posebej ne, ko smo bili narocniki pri drugem operaterju. Poklical sem na info in punci na drugi strani vse razlozil. Zapisala si je tudi lokacije klicev, cas klica (h klicu na info me je prisililo dejstvo, da sem pred klicom govoril z boljso polovico in naju je v 3 minutah prekinilo vsaj 3x). Na informacijah mi je bilo tudi svetovano, naj na mobilniku izberem le 2G omrezje. To sem tudi storil in tezave so se nehale.

Danes ob 9:04 pa so me poklicali tehniki iz Simobila in mi razlozili, da 3G signal v mojem obmocju dejansko zelo niha in da trenutno ne morejo nic narediti glede tega, kot svetovati, naj uporabljam 2G omrezje, ker da v kratkem nimajo planov za nadgradnje oziroma odprave tezave. Omenil sem jim, da je Pivška ulica v Postojni le 3 minute peš od centra Postojne in da prej teh tezav nisem imel.

Zame sicer ni problem, ker telefon v glavnem uporabljam za klice in ne facebookanje in youtube
smile-1.gif
Se mi pa zdi potem reklamiranje Simobila kot najboljsega, najhitrejsega in oh in sploh omrezja ... mimo. Zadnje case je precej tezav, vsaj pri nas. In pocasi bom imel tega tudi dovolj.

Iste težave je mela moja bolša polovica ki ji je tudi prekinjalo klice kot omenjaš sam...in je dosegla da so ji brezplačno zamenjali sim kartico in od takrat nima več težav v 3G omrežju. ker so ji isto svetovali da naj da na 2G omrežje...


Tak da vztrajaj da ti bodo zamenjali sim kartico..
wink-1.gif


 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Pomagaj izboljšati omrežje - javi težavo

Če ste zaznali težavo z delovanjem omrežja na določeni lokaciji, nam to sporočite preko spodnjega obrazca in nam tako pomagajte izboljšati izkušnjo za vse uporabnike.

Pred tem preverite še:

1. Ali je lahko razlog za težavo v telefonu ali kartici SIM?

Če do težave prihaja povsod po Sloveniji, bo to verjetno posledica napake na telefonu ali kartici SIM.

Za več informacij o popravilu telefona kliknite sem. Pravilno delovanje kartice SIM lahko preverite tako, da jo uporabite v drugem telefonu, ali se oglasite na enem izmed naših prodajnih mest, kjer lahko preizkusimo delovanje in po potrebi kartico SIM tudi zamenjamo.

2. Ali do težav prihaja zaradi del na omrežju.

Pomagaj izboljšati omrežje - javi težavo
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Nadgradnja omrežja

Da bi vam lahko zagotavljali najsodobnejše storitve, moramo omrežje nenehno nadgrajevati in izboljševati. Večino del na omrežju izvajamo v času, ko najmanj uporabnikov uporablja naše storitve - to je v nočnem oz. zgodnjem jutranjem času od 1h do 4h. Nekatera dela pa zahtevajo tudi posege v dnevnem času.

Dela na omrežju in nadgradnje v vaši bližini lahko vplivajo na vašo izkušnjo in dosegljivost določenih storitev. Včasih pa se lahko zgodijo tudi nenačrtovani izpadi (vremenske razmere, motilci signala ali napake na opremi...).

Preverite, kdaj in kje potekajo dela na omrežju, saj zaradi njih lahko prihaja do motenj pri storitvah.

Nadgradnja omrežja
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Citat:
Uporabnik Breyton pravi:
Nadgradnja omrežja

Da bi vam lahko zagotavljali najsodobnejše storitve, moramo omrežje nenehno nadgrajevati in izboljševati. Večino del na omrežju izvajamo v času, ko najmanj uporabnikov uporablja naše storitve - to je v nočnem oz. zgodnjem jutranjem času od 1h do 4h. Nekatera dela pa zahtevajo tudi posege v dnevnem času.

Dela na omrežju in nadgradnje v vaši bližini lahko vplivajo na vašo izkušnjo in dosegljivost določenih storitev. Včasih pa se lahko zgodijo tudi nenačrtovani izpadi (vremenske razmere, motilci signala ali napake na opremi...).

Preverite, kdaj in kje potekajo dela na omrežju, saj zaradi njih lahko prihaja do motenj pri storitvah.

Nadgradnja omrežja

Glede na to, da konstantno ne dela, bi lahko nadgrajevali 24/7
hysterical-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Pri SI.mobilu če si podjetnik lahko dobiš tak paket:

1 €/mesec
Simobil: 0,02 €/min
ostala mobilna omrežja: 0,05 €/min
stacionarna omrežja: 0,04 €/min
SMS: 0,036 €
prenos podatkov: 0,5119 €/MB

opcija 1GB prenosa podatkov: 4,8 €
opcija neomejen prenos podatkov: 12 €
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
ne poslal mi je mail od njegovega direktorja o novih cenah.. Ker jaz skrbim ta take reči doma sem mu naredil tudi izračun koliko lahko kliče in kaj se bolj splača klicat iz private/službenga telefona in v kakšni meri.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.