Prehod med operaterji, pomoč prosim.

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
v obeh primerih boš plačal če sam prekineš al pa če v imenu tvojem prekine nov opareter....
 
Nazadnje urejeno:

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Kaj pa če ne daš "ohranitev naročniškega razmerja pri donorju" ?

Potem ti nov operater uredi zadevo tako, da ti najprej prenese tel.št., nato pa poda v tvojem imenu prekintev pogodbe/naročnine pri starem operaterju, dejansko jo odpove.

Enako velja pri prenosu fiksne tel.št..


Lp.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, saj , zakaj si mu potem svetoval, da tega ne obkljuka, ampak pozneje sam prekine?
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Ja, saj , zakaj si mu potem svetoval, da tega ne obkljuka, ampak pozneje sam prekine?


Ja ker sem ga razumel, glede na napisano, da najprej želi prenesti tel.št., potem pa šele prekinitev, najbrž ima neke razloge za tak postopek
grin1.gif
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Ja, saj , zakaj si mu potem svetoval, da tega ne obkljuka, ampak pozneje sam prekine?

vrjetno zato, ker če sam prekinjaš NR pri operaterju, se lahko do 15.9 zgovarjaš da je razlog prekinitve podražitev in v tem primeru ti ne računajo 5€ (v primeru aneksa 12€) stroškov prekinitve nr-ja.

Če daš pri novem operaterju na zahtevku za prenos prekinitev nr-ja, pa nimaš te možnost da bi kot razlog navedel podražitev in se prekinitev izvede kot vsaka navadna prekinitev in ti zaračunajo stroške prekinitve nr-ja... predvidevam da je imel to v mislih
wink-1.gif


kar se tiče penalov iz aneksa je pa vseeno kje prekinjaš
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Torej, včerja sem dal vlogo na tušu za preno cifre, danes pa dobim od (predvidevam) simobila (iz številke 9442) SMS:

Spostovani,prejeli smo poizvedbo za renos vase stevilke. V primeru prekinitve nar.pogodbe znasajo vase obveznosti na danasnji dan xx EUR.

Ni mi jasno, zakaj sem to prejel. Zakaj piše tam "v primeru prekinitve", če sem pri oddaji vloge za prenos številke izbral opcijo, da mi nar. razmerje ostane pri simobilu. In ali pomeni ta SMS to, da se pač mora poravnati ta znesek, drugače prenos ne bo opravljen.

Ali je to zgolj zaradi tega, ker je simobil tako super in so me samo obvestili o preostalih obveznostih?
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Če si pri Tušmobilu označil da ohraniš nar.razmerje pri operaterju Si.mobil ni problema. To so ti poslali le ker so "super".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Dobil sem še tale SMS od simobila:

"Spostovani, v kratkem boste prejeli priporoceno pismo, v katerem vas bomo prosili, da podpisete zamenjavo telefonske stevilke".

Hm...zamenjavo? To si jaz razlagam tak, da mi bo sedaj simobil dodelil novo številko, ker mi pač trenutna gre na tuš?
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Tako je, dodelili ti bodo novo tel. številko. Samo ne vem, če tudi to računajo...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Ja pisdarija, itak da računajo, in to celo 22 eur.

Na koncu sem še na slabšem, kot če bi plačal tisto "kazen", jebemo boga.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Dobil sem še SMS od tuša, da bo številka prenesena v omrežje tušmobil 22.8.2011 do 06 ure.

Nekam dolgo, glede na to, da bilo rečeno da traja 3 dni, jaz pa sem vlogo oddal v torek, torej traja 7 dni. Lahko grem že zdaj na simobil odjavljat naročnino, ali moram počakati, da je številka v celoti prenesena?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Torek (sem oddal na tušu, osebno), sreda, četrtek, petek, ponedeljek, torek (konec prenosa).

Če so to trije delovni dnevi...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
En od jih je tudi praznik, a 4 vseeno ni 3, razen ce je misljeno tako, da je prenos zakljucen ob koncu 3. polnega delovnega dneva po sprozitvi postopka, kar zate efektivno pomeni, da je zakljuceno ob zacetku 4.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Se je ugotovilo, kaj je bil "problem", prenosi se opravljajo do 15.30, ker sem pa bil malce kasneje, se začne šteti naslednji dan.

V bistvu mi trajanje prenosa niti ni tako pomembno, bolj mi sedaj gre v nos to, da mi hoče simobil zaračunat novo številko, čeprav nikjer nisem rekel, da jo želim.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
če si na obrazcu označil ohranitev številke, to po meni da ti Si.mobil ob prenosu vklopi novo številko. Številka se ti dodeli brezplačno.

l.p. b
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
En od jih je tudi praznik, a 4 vseeno ni 3, razen ce je misljeno tako, da je prenos zakljucen ob koncu 3. polnega delovnega dneva po sprozitvi postopka, kar zate efektivno pomeni, da je zakljuceno ob zacetku 4.

Kateri praznik pa je od torka, 16.8. dalje? Menda ne mislis vcerajsnjega dne, ki je kao nek kvazi drzavni praznik ... ampak ni dela prost dan ... Se je pa itak ugotovilo, kaj je krivo... Zadeva je sla naprej sele v sredo, ker je bil v torek prepozen...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
No...obrazec imam pred sabo in piše le, da ohranjam naročnino (ne številke) in da se pač zavedam, da še moram plačati vse staremu opeaterju.

Ampak, če je brezplačno, mi je vseeno kdo je kriv ali ne, glavno da se uredi
smile-1.gif