Prehod med operaterji, pomoč prosim.

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.610
94
48
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Tako je razpizdite se pošteno komšije in idite drugam, bo kmalu manj zasedeno omrežje za nas zveste Simobil uporabnik
evil.gif
Zvest uporabnik? Dej a mi zaupaš koliko si ti to zvest SiMobilu, jst sm namreč od nekega 2001 pa če jst nism zvest pol pa ne vem
uf-1.gif

Junij 2000
grims-1.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Lepo, to šteje
wink-1.gif
sam zdej jih mam pa poln kufr.
Še vlečem 3Zame pa jim gre to v nos k eni pač nočemo zamenjat paket v nov paket in so nam zvišal naročnino za 2€ + pavšal
jezen.gif

Bratranc ma v omrežju (AT) v paketu za 20€ mislm da 100 oz. 200 min vštete klice za vso EU pa plus nevem kok klicev v AT vse za 20€
no ko se bo kdo od Slo operaterjev sponmnu da kj tazga ponud grem k temu da takrat pa lepo 070 pa opcija 0,08€ na minuto v vsa omeržja
smirk-1.gif
 

Drekavac

Zelenc'
18. mar 2011
24
0
1
In kaj imaš od tega, ker si tako zvest? Nič, zero, nada, nula...
bonk.gif


Jest sem bil zvest Mobitelu od vsega začetka...no, zadnja dva meseca nisem več. Pa se mi celo splača, da nisem več.
wink-1.gif


Pri petih naročniških razmerjih prišparam 50 ojrov najmanj, s tem da imam vsega več, kot sem imel prej.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
Citat:
da strošek prenosa je 5€, vendar kakor mu je znano pri S! plačaš še 12€ administrativnih stroškov za odpoved nr-ja (preveri za vsak slučaj)

tole sem zasledil v drugi temi, je komu kaj znano, če je teh 12€ res, ali gre samo v primeru, če se predčasno odpove aneks?

5€ za prenos cifre, WTF, tega še telekom ne računa, kaj se te gre ta simobil...
 
Nazadnje uredil moderator:

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
V vsakem primeru. Pri nas ko so šli vsi od Simobila so plačali to zapiranje računa. Potem pa ne pozabi jih poklicati če nimaš slučajno kakih preplačil.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.610
94
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
da strošek prenosa je 5€, vendar kakor mu je znano pri S! plačaš še 12€ administrativnih stroškov za odpoved nr-ja (preveri za vsak slučaj)

tole sem zasledil v drugi temi, je komu kaj znano, če je teh 12€ res, ali gre samo v primeru, če se predčasno odpove aneks?

5€ za prenos cifre, WTF, tega še telekom ne računa, kaj se te gre ta simobil...

Prenos cifre zaračunavajo vsi od mobilnih operaterjev kolikor mi je znano...
hysterical-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
več kot 10 let sem pri njih, še sam ne vem zakaj.

Torej edina opcija bi bila, če pač grem prej k njim, in odpovem razmerje zaradi nedavnega višanja cen, samo potem mi cifra ne ostane...
 
Nazadnje uredil moderator:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
OK, kaj pa tale varianta...

prvo grem na tuš, odprem in naredim prenos številke, samo prenos, brez odpovedi! - 5 eur?
potem grem na simobil in rečem, da bom skenslal naročnino zaradi podražitev, ker imajo na strani napisano tole:

in sicer brez odpovednega roka in brez sankcije, kar pomeni, da vam ne bo treba plačati stroškov predčasne prekinitve pogodbe oz. zapiranja računa v višini 5 EUR (+12 EUR manipulativnih stroškov za vezane stranke).
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.610
94
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
OK, kaj pa tale varianta...

prvo grem na tuš, odprem in naredim prenos številke, samo prenos, brez odpovedi! - 5 eur?
potem grem na simobil in rečem, da bom skenslal naročnino zaradi podražitev, ker imajo na strani napisano tole:

in sicer brez odpovednega roka in brez sankcije, kar pomeni, da vam ne bo treba plačati stroškov predčasne prekinitve pogodbe oz. zapiranja računa v višini 5 EUR (+12 EUR manipulativnih stroškov za vezane stranke).

Če bo naročnina odklopljena pred prenosom gre številka papa...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
ja, zato pa prvo na tusu prenos cifre in ko je to uspesno, pa na simobil skenslat narocnino.

bi to slo skozi?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.442
6.567
113
zgleda nihče ne ve, tako da bom pač probal, drugo mi ne preostane
smile-1.gif


kličem že celi dan na 080 700 700 pa zasedeno, zgleda hud naval.

A mi lahko kdo tu odgovori, če je možen samo prenos številke od simobila, brez hkratne prekinitve naročniškega razmerja? Nekdo je že omenil to možnost na prvi strani, samo bi vseeno rad vedel, če je to 100% res.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Jaz sem prenesel številko iz Mobitela na Tuš, ob tem pa še plačujem naročnino na Mobitelu dokler mi tam ne poteče aneks. Ob sklepanju novega nar. razmerja samo povej, da naj ne prekinejo obstoječe naročniško razmerje pri trenutnem operaterju. Ni pa mi Mobitel dodelil nove številke, na računu piše samo pogodbena obveznost
wink-1.gif
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
ja, zato pa prvo na tusu prenos cifre in ko je to uspesno, pa na simobil skenslat narocnino.

bi to slo skozi?

Komot, vse urejaš pri novem operaterju, pazi da na obrazcu za prenos označiš ohranitev naročniškega razmerja ri donorju, mislim da nekako tako piše. Ko je zadeva prenesena in aktivirana, pa en krat kasneje grešše sam na nazaj k stremu operaterju in rečeš, da želiš prekinitev naročnine torej takrat ko si si tel.št. že prenesel.


Torej kar sem gor napisal je 100%, vse najprej urejaš kot že omenjeno pri novem operaterju in še en krat pazi kaj izpolnjuješ na obrazcu.

 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
erm ali lahko laično napišete kaj dejansko darjan sprašuje....a se on boji, da bi pri prehodu stari ponudnik kaj drkal?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
ja pol pa plačaš penale oz kolk si še dolžen zaradi ugodnosti ki si jo pri dobil...
wink-1.gif
Ah, če pa "ročno" prekineš en dan pozneje, potem pa ni treba plačat?
17758-icon_confused.gif