Novo pri Si.mobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
OK, Izbrani telefoni so na voljo za 0,01 EUR ob vezavi za obdobje 24 mesecev, Skoraj zastonj. Niso niti po socialni ceni, vemo da je to 1 €.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
V bistvu so subvencije na teh prazničnih paketih tako visoke, da je paket še bolj ugoden od Orto Smart! Poglejmo recimo HTC 8X, pri prazničnem paketu plačaš v roku dveh let skupaj 837.6€, pri Orto v Nulo pa plačaš v dveh letih skupaj za telefon+naročnino 860€!

OK, oba paketa sta približno enako ugodna, ampak Orto v Nulo je za mlade. Za vse ostale, ki ne morejo orto paketa dobiti je pa ta praznični paket zmaga, ker so alternativni paketi Zate tudi do dvakrat dražji za isto stvar. Ok Tušmobil redni paketi sicer so cenejši od teh prazničnih paketov, ampak ne za veliko, kar dobra ponudba tole, sploh za tiste, ki hočejo nujno Simobil.
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
ksz

Je pri Simobilu možnen prenos številke k drugemu operaterju brez izgube (odjave) prvotnega paketa, kateremu se nato dodeli nova številka?
Primer: imam Preprosto Zame, številko želim prenesti na Mobitel, obenem pa ohraniti Simobilovo naročniško razmerje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
ksz

Je pri Simobilu možnen prenos številke k drugemu operaterju brez izgube (odjave) prvotnega paketa, kateremu se nato dodeli nova številka?
Primer: imam Preprosto Zame, številko želim prenesti na Mobitel, obenem pa ohraniti Simobilovo naročniško razmerje.

Seveda ... to je mozno pri vseh operaterjih... saj je tako definirano v aktu o prenosljivosti stevilk ... V takem primeru imas ponavadi dve moznosti. Dobis drugo, nadomestno stevilko ali pa placujes narocnino do izteka aneksa ... Novi operater, h kateremu prenasas stevilko, v obrazcu ne sme oznaciti, da naj se pri starem operaterju stevilka prekine... Potem te bo pa ze stari operater kontaktiral, kako naprej ...
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Ima kdo izkušnje s Huawei E586B? Rabim tablico. Imam 2 prenosnika, enega 17", ki je po navadi na poti med pisarno in domom in 8" ki ga imam s seboj. Na njem imam Simobilov mobilni internet (vem, cim grem malo ven z mesta je kriza, ampak ok...za tisto kar rabim je OK). Sedaj bi si kupil tudi tablico, ker imam velikokrat tezave s pisanjem, ko se pogovarjam po telefonu. Razmisljal sem, da tablice ne bi vzel "cellular" ampak da bi vzel zgoraj omenjeno napravo, ki bi v avtomobilu ali kje drugje delala kot wifi hotspot?

Izkušnje?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Deluje... kaj tocneje pa te zanima ...
smile-1.gif
... Nekaj smo ze pisali ... sicer ne konkretno o tem modelu... ampak o podobnih MiFi routerckih ...
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
...Zanima me kako se obnese taka rec, kolko casa dejansko baterija zdrzi, sicer imam lahko v avtu vklopljeno AMPAK ...
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Obnese se odlicno... Baterija zdrzi nekje okoli 4 ure aktivne uproabe.... Ce potrebujes le obcasno, lahko prezivi tudi cel dan. Ce imas namesceno v avtu, potem je itak najbolje, ce je prikljucen na napajanje... Nanj se lahko hkrati poveze do pet naprav. Domet WiFi-ja je nekaj metrov... Skratka odlicna resitev za "walking hotspot"
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Potrjujem. To je krasna zadeva, imam tudi sam tako zadevo in sicer Novatel. Lahko deluje kot MiFi ali kot USB modem (ko je priključena preko USBja na računalo).
Kot MiFi podpira B/G protokol in WEP/WPA2, kot modem pa HSDPA/HSUPA (kadar imam Mobitel ali Tuš kartico notri
smile-1.gif
).
Krasna stvar za tujino, ko imaš samo tablico/telefon. Uporabljaš data-only SIM kartice. Upravljaš preko vgrajenega web strežnika (kot domačoi WiFi). Zdrži nekje do 5 ur, napolni se pa hitro. Deluje tudi z reklamnimi USB adapterji za 12V, kateri imajo ponavadi samo 500mA izhodnega toka (japka izpod 1A ne dela, BB recimo 800mA...)
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
581
171
43
40
Jaz sem pa danes po dolgem času spet sklenil aneks pri Simobilu. Vzel sem praznični paket za 25€ in Nokio Lumia. Sem zelo zadovoljen
smile-1.gif
Plačal bom približno 10€ manj na mesec, kot do sedaj + "zastonj" mobitel sem dobil :D

Če bo še kdo kupil to Nokio naj povem, da ima notri že zaščitni ovitek, tako da ni treba posebej kupiti aftermarket ovitka (jaz tega nisem vedel in sem dodatno kupil ovitek za brez veze :p )

lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
So pa "frajerji" da dajo paket ven, kar nekaj telefonov pa sploh še nimajo
hysterical-1.gif
DesireX, 8X, S3 mini..
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Vzameš iphona 5, pa ti zaračunajo še menjavo sim kartice, mislim kot da ti ne pripada nova zraven telefona.
stupid-1.gif
Če bi vedel, bi rajš obdržal staro pa si jo sam obrezal, pa bi še vedno lahko zamenjal, če ne bi delalo. Bravo res lepo skrbijo za stare naročnike.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Vzameš iphona 5, pa ti zaračunajo še menjavo sim kartice, mislim kot da ti ne pripada nova zraven telefona.
stupid-1.gif
Če bi vedel, bi rajš obdržal staro pa si jo sam obrezal, pa bi še vedno lahko zamenjal, če ne bi delalo. Bravo res lepo skrbijo za stare naročnike.

Pošteno bi blo, da bi ti povedali strošek nove sim, ne pa kar nekaj po tihem zamenjat, pol pa obračunat.
frown-1.gif
Tudi , ko prideš v simobila (recimo da sem 5x v življenju bil v simobilovi poslovalnici) ne dobiš filinga, da si zaželjen, te pustijo čakat itd...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.269
271
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Vzameš iphona 5, pa ti zaračunajo še menjavo sim kartice, mislim kot da ti ne pripada nova zraven telefona.
stupid-1.gif
Če bi vedel, bi rajš obdržal staro pa si jo sam obrezal, pa bi še vedno lahko zamenjal, če ne bi delalo. Bravo res lepo skrbijo za stare naročnike.

jz sm zastonj dobu novo kartico za S3

verjetn si bil preveč pametn pa so ti zaračunal
grin1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Vzameš iphona 5, pa ti zaračunajo še menjavo sim kartice, mislim kot da ti ne pripada nova zraven telefona.
stupid-1.gif
Če bi vedel, bi rajš obdržal staro pa si jo sam obrezal, pa bi še vedno lahko zamenjal, če ne bi delalo. Bravo res lepo skrbijo za stare naročnike.

jz sm zastonj dobu novo kartico za S3

verjetn si bil preveč pametn pa so ti zaračunal
grin1.gif

To si ti dobil microsim, nano sim pa je čisto sveža roba in so se očitno odločli kasirat.
rolleyes-1.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
So pa "frajerji" da dajo paket ven, kar nekaj telefonov pa sploh še nimajo
hysterical-1.gif
DesireX, 8X, S3 mini..

Ne piši na pamet. Prijatelj je danes v poslovalnici nasproti Koloseja dobil brez problema Desire X, še barvo je lahko zbiral
smile-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.