Nokia E71 in njene male skrivnosti

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
torej, včeraj sem postal ponosni lastnik Nokie E71 in lahko rečem, da je konkretna nadgradnja E61, saj sta si precej različni, čeprav delujeta precej podobno.

po konkretni pomoči našega uporabnika Jerneja mi je uspelo usposobiti Garmin XT (hvala Jernej
zmaga.gif
) in ker je moje delo zelo terenske narave, potrebujem mail vedno in povsod - preko maila dobivam "naloge", ki jih moram tekom dneva opravit, velikoktar se zgodi, da je zraven kakšna Wordova priponka. in ker med temi nalogami veliko letam sem ter tja, mi je v oči predvsem padla sledeča možnost.

malo sem gledal nastavitve za mail na uradnih straneh Nokie in našel - push mail. zastopim le to, kako stvar funkcionira - ko dobiš mail, ti jo potisne v nabiralnik, skoraj, kot bi dobil sms sporočilo. skratka, zanima me, koliko me zna ta stvar več stati od normalnega email clienta, katerega sem imel do sedaj - uporabljam pa gmail account, ne bi ga rad spreminjal, ker ga imam že več let in me ljudje največ kontaktirajo ravno preko tega maila. sem pa na Simobilu (poslovni paket).

poleg tega - nekateri imate to Nokio že malce dlje, in jo že kar dobro poznate, vse tiste male skrivnosti, ki pripomorejo k kar čimboljši uporabi tega aparata. ker sem vedno bolj kot ne zelo na tesno s časom (saj vidite, ob kateri uri to pišem), težko sam iščem kakšne bombončke, programe in izboljšave, pa čeprav to rad delam.

vesel bi bil kakršnihkoli pomoči, napotkov in seveda - linkov. seveda pa s tem ne boste pomagali le meni, temveč še komu.
smile-1.gif


lep pozdrav vsem skupaj,

Dizzy
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Prosim!
zmaga.gif



http://www.e71fanatics.com/


Mislim, da je tole "ultimate". Narejeno v obliki bloga, ampak če na hitro preklikaš sporočila, kaj kmalu najdeš uporabne stvari (bližnjice, npr. zvezdica, ki preklaplja med BT on in off, lojtra, ki preklaplja med 1. in 2. profilom in podobno).


Sam od programov uporabljam še:

Najdi.si mobilni zemljevid - super za po Sloveniji in še posebej za po Ljubljani, kjer je zadeva res natančna. Sploh vrisane trole so koristne, ko komu razlagaš, kako in kam.

CalSync60 - enostavno best tool za sinhronizacijo Googlovega koledarja in Nokie (pa še zastonj je)

Gmail - precej jasno

Opera mini - enako

Y - Browser - krneki... pač malce lažja navigacija po spominu


... ter ostale manj must-have aplikacije; igre in drugo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
pač določiš nek interval preverjanja (npr 1h), ampak označiš, naj dol potegne le headerje. potem pa dol potegneš le tiste, ki jih nujno moraš pogledati. če je tega še vseeno zelo veliko, je pa za razmisliti o kakemu paketu z zakupljeno količino podatkov.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
To zadnje bi ti priporočil tudi sam. Če se resno ukvarjaš s fotkanjem in moraš kdaj kakšno stvar tudi takoj poslati naročniku si omisli prenosnik z HSDPA modemom in unlimited podatkovnim prenosom. Cene so 19 in 29 EUR pri resnih ponudnikih, mednje ne štejem Tušmobila in T2. Pri Mobitelu je trenutno na zalogi Thinkpad za 150 EUR z vgrajenih HSDPA modemom ob 24 mesečni vezavi na paket neomejen internet. Za pošiljanje in gledanje ter tudi osnovno urejanje fotk je dovolj zmogljiv.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Aja, še to. Če boš fotke POŠILJAL, te najbolj zanima hitrost uploada v smeri od tebe proti omrežju. Tisti Thinkpad ima tudi HSUPA, torej lahko v uploadu računaš na hitrosti v rangu megabita ali nekje blizu, odvisno kako je zasedeno omrežje tisti hip.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Je kdo kje videl kakšen dodatek za 71, ki bi omogočal preklop med dvema!!! profiloma (ne da mi da vse na voljo) z eno tipko. Imam namreč telefon v avtu in ko se vklopi, je tista kartica glavna, zato dajem telefon na "brez povezave in ko ugasnem avto, nazaj na splošno.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Pritisni in drži lojtro...
Tega poznam, hvala vseeno, samo to ni to. Lojtra preklaplja med tiho in splošno, jaz rabim "brez povezave" in še nekaj v kombinaciji.
 

whiteboy

Zelenc'
11. dec 2008
15
0
1
Iscem tri stvari:
Obstaja kak program kjer bi lahko MP3 player prestavu komad s pomocjo slusalk in gumba pri mikrofonu, al obstajajo kake nastavitve?
Program k bi uporabljal zadi ledico za svetit in ne da zaslon da je bele barve?
Kak digitron z več funkcijami?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Varianta bi bila, da bi si profila splošno in tihi nastavil po svojem okusu in bo potem ta tipka preklapljala med njima...

Ni pa to to, vem
smile-1.gif
.
 

whiteboy

Zelenc'
11. dec 2008
15
0
1
Lahk kak link do tega spot on? en ta program sm nalozu pa ga sploh nimam med aplikacijami. Pa ce je ze kdo kej testiral te stvari?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Da še jaz malo vskočim v temo ... Je mogoče že kdo kje zasledil, če se da naložiti nepodpisane aplikacije na najnovejši SW?
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
Da še jaz malo vskočim v temo ... Je mogoče že kdo kje zasledil, če se da naložiti nepodpisane aplikacije na najnovejši SW?

Zaenkrat ne, vsaj ne da bi jest vedel. Spremljam pa debate na dotsis-u.

LP
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Varianta bi bila, da bi si profila splošno in tihi nastavil po svojem okusu in bo potem ta tipka preklapljala med njima...

Ni pa to to, vem
smile-1.gif
.
Ne ne, to sem tut jaz razmišljal, samo jaz rabim ravno to, da mi prekine povezavo in vklopi povezavo nazaj z enim pritiskom na knof, telefon pa ostane prižgan.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Ko glih teče tema o e71 me zanima nekaj.
Kdor ga ima kupljenga pri sImobilu me zanima če je telefon zaklenjen?
Ter če ima vodafon meni ter v primeru da ga ima če se da zadevo zamenjati.
Hvala vam za odgovore:)
Lp