Naša država in njene e storitve

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz sem tudi probal OO, pa še na kuverte ni znal printat. Useless.
Enostavno je office boljši.
Pa zagovarjati en program s tem da ne izkoristimo v celoti drugega je.. krneki. Pri meni se vedno izkaže da kako stvar od v OO neimplementiranih 80% vendarle rabim. Pa čeprav redko.

Po netu pa veselo skačem z FF ker je pač odličen.
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Bimbo si ti in STJF.
Ker ne znata gledati na široko, sta kot dirkalna konja.
OO zna pretvarjati v MS formate zato, da jih lahko odprejo tudi bimboti ala vidva.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
da ti bo ajsno kok si pihnil v temo

sodišča so preskočila iz MS na open office in plačala več kot MS licence za izobraževanje. tko da...ne seri. če ti ni ok obrazec in se ne znaš zanjdt, jebat ga.

men je huje to, da po epoti pošlješ 5 različnih azdev, na različne datume in dobiš pet napačnih azdev domov po pošti.
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
bonk.gif
Saj to je tisto, kar sem rekel v svojem uvodnem postu - državni uradniki so nesposobni.
Če si ti domač v nekem okolju in kolikor toliko inteligenten, preskok v drugo okolje na zahrteva nekih hudih možganskih naprezanj. Če si pa dirkalen konj ali dresiran pes, pa upgrade dresure zahteva xy časa.
In to je problem naše javne uprave - vsi so zabiti kot štil v tla, mislijo pa, da so pametni. Če dokažeš, da niso, ti pa nabijejo kazen.
bonk.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Aha, torej naj imajo en SW za delat z zunanjim svetom simpl stvari, enega pa za bolj komplicirane?
Pa dva supoorta, pa dvojna izobraževanj? Uh, res varčno.

Ni nobene potrebe po dveh različnih SW-jih. Samo tisti uradnik, ki shranjuje obrazec na strežnik, ga mora shraniti v rtf-u ali pa open document formatu namesto v doc-u.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
LOL, ti si pa res en enosmerno gledajoci kekec
uf-1.gif


grem na Bloombergov terminal in glej, glej, tam je za izvoz podatkov excel ikona,
uporabljam standardandpoors in poglej poglej zlomka, tudi tam je excel ikona
se skonektam na Fitch ratings in ne morem verjet, njihova PAT analiza se pohvali, da je mogoce izvozit v Excel

bimbo nerazgledani
priden.gif


Evrokrat od tebe, ki si tako fino situiran v Bruslju, bipa pričakoval, da vsaj poznaš osnovne mantre EU. Boga EU, če še njeni uradniki ne poznajo njenih osnovnih vrednot. Da te malce informiram ena od njih je tudi enakopravnost vseh subjektov na trgu. Zaradi tega je v IT industriji nekaj standardov, ki so jih sprejele mednarodne in evropske organizacije s področja standardov, ki definirajo standardne formate datotek. Doc in xls format nista med temi standardnimi. Država bi morala zaradi enakopravnosti subjektov na trgu z državljani poslovati s standardiziranimi formati datotek. Če dodajo zraven doc ali pa xls me ne moti, samo če je vedno zraven tudi eden od standardiziranih formatov.
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Brez skrbi, da ga znam in še več od tega. Problem je, da ga oni (državna uprava) ne znajo. Če jim pošlješ nazaj njihov MS konvertiran v OO z izpolnjenimi podatki, ne znajo prebrat.
bonk.gif

Pač so zabiti uradniki, kakor tudi ti.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Zanimivo je to, da na področju spletnih brskalnikov odprtokodni Firefox premaguje oziroma je že premagal IE. Enostavno je FF bolj fleksibilen. Verjamem, da se bo podobno zgodilo tudi z OO in MS Office. OO rabi še nekaj časa.
No, si sam pogruntal.

Sicer pa "jambranje" na forumu ne bo nič prineslo. Namigni Jelinčiču, da zadevo omeni v enih svojih poslanskih vprašanj.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
OO še zelo dolgo ne bo uspel. ker MS ostane še vedno en as v rokavu..znižanje cen.

btw
država že danes kupuje ceneje, pa šolstvo tudi..se ve zakaj.
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Citat:
Uporabnik softi pravi:
da ti bo ajsno kok si pihnil v temo

sodišča so preskočila iz MS na open office in plačala več kot MS licence za izobraževanje. tko da...ne seri. če ti ni ok obrazec in se ne znaš zanjdt, jebat ga.

Licence se tam plačujejo na 2, 3, 4 leta (kolikor je pač ciklus) znova in znova. Izobraziš jih enkrat (če nimajo spomina zlate ribice).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Večina poslovnih subjektov uporablja MS. Tako pač je, pa se lahko uporabniki OO na glavo postavite. Vsi naši poslovni partnerji uporabljajo MS, vem tudi da Kawasaki Group In Daihatsu uporabljata MS za izmenjavo podatkov med dealerji, prav tako so praktično vsi programi v medicini (govorim za laboratorijske analizne aparate) na platformi Windows, za obdelavo podatkov pa večinoma skrbi Excel. Edino BioMerieux je vztrajal na IBM PowerPc platformah, vendar jih je trg prisilil, da so prešaltali na Windows okolje in izvoz podatkov v MS obliki.

In ker vas nekaj % uporablja OO, je zdaj treba celo JU prilagodit vam? Pa ni JU kriva, da je OO crap. Že iz zgornjih psotov se vidi, da ima OO probleme na vsakem področju (tabele, grafi, slike itd.) - čeprav ne velike, ampak je že dovolj, da so.

LP
Gargy
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Ne vem konkretno cen, vem samo (ker sem videl eno tako "študijo"), da ponavadi primerjajo ceno MS in OK programja za obdobje enega licenčnega ciklusa - kot da bodo po koncu ciklusa zmetali računalnike skozi okno in začeli vse delat ročno, boli jih k., da je treba čez 4 leta pri MS spet licence plačat. Na dolgi rok ne more biti programska oprema, pri kateri se ne plačuje licenc, dražja, ni nobene logike. Na kratek rok pa je dražja, ker je treba prehod nardit. Po njihovi logiki se verjetno tudi za 15 let po 90000 km bolj splača vzet bencinca kot dizla, ker je pač v štartu malo cenejši.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Madafaka pravi:
bonk.gif
Saj to je tisto, kar sem rekel v svojem uvodnem postu - državni uradniki so nesposobni.
Če si ti domač v nekem okolju in kolikor toliko inteligenten, preskok v drugo okolje na zahrteva nekih hudih možganskih naprezanj.

Tu se pa hudo motiš. Za zelo veliko večino uporabnikov računalnikov je to hud preskok in velik stres. Ne sodi vseh po sebi in svojem okolju ... Meni osebno je vseeno, pred kateri OS me postaviš, kakteri office suite in ali ali ima dokument končnico qxd ali indd ... Večini ljudi pri nas vsaj deloma tudi. Ampak za veliko večino že itak računalniško komaj pismenih uporabnikov pa je sprememba SW huda stvar ...
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Večina poslovnih subjektov uporablja MS. Tako pač je, pa se lahko uporabniki OO na glavo postavite. Vsi naši poslovni partnerji uporabljajo MS, vem tudi da Kawasaki Group In Daihatsu uporabljata MS za izmenjavo podatkov med dealerji, prav tako so praktično vsi programi v medicini (govorim za laboratorijske analizne aparate) na platformi Windows, za obdelavo podatkov pa večinoma skrbi Excel. Edino BioMerieux je vztrajal na IBM PowerPc platformah, vendar jih je trg prisilil, da so prešaltali na Windows okolje in izvoz podatkov v MS obliki.

In ker vas nekaj % uporablja OO, je zdaj treba celo JU prilagodit vam? Pa ni JU kriva, da je OO crap. Že iz zgornjih psotov se vidi, da ima OO probleme na vsakem področju (tabele, grafi, slike itd.) - čeprav ne velike, ampak je že dovolj, da so.

LP
Gargy

1. Poslovni uporabniki lahko izumijo tudi svoj lasten datotečen format, ki ni nikjer opisan razen v njihovih strogo zaupnih dokumentih. Torej to kar pišeš nima nobene zveze s topicom.

2. Nihče državne uprave ne sili v uporabo OO ali katerega drugega pisarniškega paketa. Edino kar zahtevamo je, da nam država posreduje elektronske dokumente (obrazce, formularje, ...) v svetovno ali pa vsaj evropsko standardiziranih formatih. Zaradi mene lahko uporabljajo MS Word, samo dokument mi naj na netu posredujejo v ODF-ju, ali rtf-u ali kakem drugem mednarodno standardiziranem datotečnem formatu. Doc format lahko primerjam na primer z angleškimi merami ali pa uvedbo dolžine predsednikovega palca za uradno dolžinsko mero.