Novi NLB Klik - kateri mobitel izbrati

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Pozdravljeni! Znanec kupuje telefon, ker bi rad imel NLB Klik vedno pri roki in mu zdajšnji aparat tega ne omogoča. Iz NLB-ja so mu poslali seznam aparatov, ki naj bi podpirali KLIK

Mobiteli, ki trenutno podpirajo uporabo prenovljene banke:
-Samsung OMNIA
-Samsung C6620 Valencia
-Samsung Omnia HD
-Samsung Omnia II
-Samsung Omnia Pro
-HTC HD2
-HTC Touch2
-HTC P4550 TyTN II
-Sony Ericsson X2
-Nokia E71
-Nokia N95
-Nokia N95 8GB
-Nokia 5320 XpressMusic
-Nokia E52
-Nokia E72
-Nokia E75
-Nokia N86 8MP
-Nokia 5800 XpressMusic
-Nokia N97

Ker znanec ni tehno frik in ne želi imeti nekega hudega telefona z miljonim funkcij, aparat mora biti Nokia poleg vsega pa tudi ne misli devati nekih velikih vsot za aparat, sma nekako prišla do telefona Nokia 5230 Xpress Music, ki je pri mobitelu 70€.

Zdaj pa se poraja vprašanje, ali je možno na tem aparatu uporabljati ta prenovljeni Klik? Na seznamu podprtih telefonov je Nokia 5800XM, ki je starejša sestrica Nokie 5230XM... Nekih groznih razlik kar se softwara tiče med samima telefonoma ni tako da po mojem mnenju bi to moralo delovati...Mogoče kdo ve če se da to pri Mobitelu probati, da se vidi iz prve roke? Ko sem klical na Mobitel so rekli da preizkušanje klika pri njih zaenkrat še ni na voljo...če me logika ne vara, je vse kar je potrebno storiti, na aparat naložiti certifikat kot na PC-ju. Prosil bi koga, ki ve iz prve roke če zadeva deluje.

Hvaležen bi bil tudi, če mi priporočite kakšen drug aparat znamke Nokia, ki je na voljo za neko zmerno ceno in da podpira NLB Klik.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Jay vemn da si certifikate ne bi upal imeti instaliranega na gsm...nikoli ne veš kje ga lahko zgubiš ali pa ti ukradejo gsm.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Laptop s certifikatom ti tudi lahko ukradejo.
Zato pa imaš lahko geslo za certifikat. (zdaj ne vem, če omenjeni telefon to dejasnko podpira, ampak skoraj ziher bi moral)
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
s tem koliko je varno se ne bom ukvarjal
smile-1.gif
on to hoče imeti zaradi narave službe ki jo ima in me je prosil da mu probam kakšen primeren aparat najti
 

blue007

Pripravnik
6. feb 2009
612
0
16
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Laptop s certifikatom ti tudi lahko ukradejo.
Zato pa imaš lahko geslo za certifikat. (zdaj ne vem, če omenjeni telefon to dejasnko podpira, ampak skoraj ziher bi moral)
Te telefoni že sedaj podpirajo (tudi stari) NLB klik. Jaz že pol leta na Nokii N97 uporabljam NLB klik (prikaže stran tako na računalniku). Novi NLB klik pa bo imel stran prilagojeno zaslonom telefonom.

Nokia glede certifikatov ima naslednji postopek:
- vsakič, ko greš na NLB klik moraš vsakič odkodirati certifikat (geslo določiš ko inštaliraš certifikat na telefon) => torej če hočeš uporabiti certifikat za NLB klik ga moraš najprej vtipkati geslo za uporabo le tega
smile-1.gif

- ko vpišeš geslo za certifikat pa potem vpišeš še geslo za NLB klik.

Tako tudi, če ti ukradejo telefon, certifikata ne more uporabiti, kaj šele da bi se prijavil na NLB klik.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Hmm, kak pa certifikat na telefon spraviš?
Recimo da je trenutno na PC-ju.
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Tudi mene so danes klicali iz nlb-ja in me obvestili o tej novosti, kot da ne bi že pošte dobil
tongue-1.gif

Kot je uslužbenka rekla bo mogoče uporaba tega klik-a po 20.6.
Glede varnosti ni panike saj je potrebno paziti na gsm kot na denarnico
cool-1.gif


Lp.
 

blue007

Pripravnik
6. feb 2009
612
0
16

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Citat:
Uporabnik blue007 pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Hmm, kak pa certifikat na telefon spraviš?
Recimo da je trenutno na PC-ju.
Jaz sem certifikat prek bluetootha poslal na telefon. Ter nato na telefonu odprl certifikat in je Nokia zagnala čarovnika za namestitev certifikata.

20. junija bo bil prenovljen tudi spletni NLB klik.

Več o prenovljenem kliku:
http://www.nlb.si/nov-nlb-klik
http://www.nlb.si/nlb-klik-tudi-na-mobilnem-telefonu

Jaz imam nokia komunikator e90 (gor gre npr programje ki laufa tudi na n95, garmin itd...), ko sem skopiral certifikat in kliknil nanj mi napiše "ne morem odpreti.vrsta datoteke ni odprta".
Zanima me pravilen postopek uvoza certifikata? Na pc-ju gre to preko enega od brskalnikov, na e90 imam trenutno le tistega ki je že integriran. Bi mogoče moral naložiti kaj drugega? Ker lahko nalagam gor programe ki delajo na n95 se mi zdi logično da bi to delalo tudi na e90.
Je mogoče kdo probal s kakšnim telefonom ki ima symbian a ni na seznamu združljivih telefonov?

Hvala za odgovore&lp.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Tudi jaz imam Klik na mobilcu že kakšne tri leta. Na Windows Mobile deluje brez težav, res pa je, da je bilo pred tremi leti še potrebno pretvoriti certifikat v WM prebavljivo obliko na dokaj zapleten način. No danes je to enostavno, saj WM že sprejme certifikart s končnico .pfx.

LP
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Jay vemn da si certifikate ne bi upal imeti instaliranega na gsm...nikoli ne veš kje ga lahko zgubiš ali pa ti ukradejo gsm.

Bedastoče. Ukraden GSM z instliranim certifikatom ti nič ne pomaga če nimaš gesla... Predlagam ti da raje kar doma ostaneš in nikamor ne hodiš da se ti ne zgodi kaj. Oprezan čovjek!
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Če ti ukradejo telefon, pa maš certifikat gor, morajo uganit še tvoje Klik geslo - imajo 3 poizkuse, potem stvar zablokira.. In tudi če uganejo še to geslo, ne morejo keša drugam nakazovat,kot na tvoja hitra plačila, ker za nakazovat na druge račune. rabijo še eno dodatno geslo... Tko, da jst sem povsem brez skrbi...