Nenavaden zvok menjalnika

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Golf 7, l. 2014, avtomatski menjalnik. Pri prestavljanju iz 1. v 2. ali iz 3. v 4. prestavo se je občasno začel pojavljati kratek nenavaden zvok. Zvok sem skušal posneti (sicer ne preveč uspešno, upam, da se sliši vsaj za orientacijo, o čem je govora). Zvok se zasliši v 3. sekundi posnetka.

Vzorca, kdaj se bo zvok pojavil in kdaj ne, ne morem odkriti (kot rečeno, ne zabrni zmeraj), se mi pa zdi, da daljši kot je čas vožnje, bolj konstantno se zvok sliši.
Pri rednem servisu je bilo serviserju sicer naročeno, naj to preveri, pa pravi, da ni nič slišal (kar je precej verjetno, ker hladen ne oddaja vedno tega zvoka).
Je strah odveč in brezskrbno naprej ali gre za kako znano težavo in čimprej na servis?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
poslušal sem vsaj 5x, pa se mi zdi, kot bi se slišal boost turbine in ne menjalnik )tisti surge od turba, ko prestaviš, pa je prej boost bil prisoten)
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Olje še ni bilo menjano (avto ima prevoženih manj kot 20.000 km).

Posnetek je žal slab (bolje s telefonom nisem uspel posneti, v živo se boljše sliši), pa še zvok se zasliši samo na kratko. Še jaz, ki vem, točno kateri zvok iščem v posnetku, se moram potruditi, da ga sploh slišim. Brez slušalk ga na laptopu sploh ne slišim. Morda še tebe prosim, da poskusiš s slušalkami, če bo kaj drugače? Zvok je morda še najbolj podoben tistemu, ko na avtocesti na hitro prevoziš tisto "brenčečo" talno označbo (tak bzzzzzzp se zasliši). Turbina se zasliši malo pred tem zvokom.

Čudno mi je, ker še pred kratkim tega zvoka ni bilo, potem pa mi najprej moja boljša polovica omeni, da sliši nek zvok, ki ga ne zna opisati, potem pa sem še sam slišal, kaj misli. Če se izkaže, da zvok pač je, ampak ne pomeni nič škodljivega, bom še najbolj vesel, četudi zdaj najbrž izpade, da iščem problem, kjer ga ni...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Glede na starost in prevožene km bi moral imeti garancijo? Pelji avto na servis pa naj porihtajo.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Servis bo prvo preveril ali imajo kje v sistemu opisan podoben primer, na koncu pa bodo rekli da je vse ok in naj jim neha težiti... servis ima najraje da sveti na armaturi lučka ali še bolje več njih, če tester ne pokaže nič je po njihovo vse ok... samo na senzorje se opirajo pa tudi če se vidi da mehansko nekaj ne štima... sem mel izkušnjo s porsche lj tko da ni nekaj na pamet
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Servis bo prvo preveril ali imajo kje v sistemu opisan podoben primer, na koncu pa bodo rekli da je vse ok in naj jim neha težiti... servis ima najraje da sveti na armaturi lučka ali še bolje več njih, če tester ne pokaže nič je po njihovo vse ok... samo na senzorje se opirajo pa tudi če se vidi da mehansko nekaj ne štima... sem mel izkušnjo s porsche lj tko da ni nekaj na pamet
Jebesh tak servis?!
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Pri 7 stopenjskem DSG s suho sklopko ni predvidene menjave olja. Je bil pa vmes vpoklic, ko so sintetiko zamenjali za mineralno, ampak ne vem, če tudi pri nas.
Bi pa vsekakor predlagal odpiratelju topica, da naj ne čaka z obiskom servisa. Žal ima menjalnik, ki je znano problematičen :( in čim prej bo reševal, manj bo verjetno stalo popravilo.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Glede na letnik zna kurit zadnje dneve jamstva, ali pa je to že poteklo. Vsekakor čimprej na servis, da se vsaj dobi nekaj v pisni obliki. Pri VW se da v primeru katastrofalne napake dostikrat zmenit za kulanco tudi ko ni več ne garancije ne jamstva.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Drži, tečejo zadnji dnevi garancije. Na srečo se je menjalnik oglasil nekaj tednov preden se garancija izteče in ne nekaj dni po izteku.
Termin za servis je že dogovorjen.

Hvala vsem za nasvete!
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Ne pozabi zahtevat delovnega naloga.
Pa rahel popravek: tečejo zadnji dnevi jamstva in ne garancije, poglej si v knjižici kaj to pomeni, pa malo se pripravi tudi na morebitno kulanco.
Upam, da fajn urediš, pa se priporočam za povratno informacijo kako je šlo.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Epilog: Kriva je bila sklopka, servis popravil brez stroškov, zdaj dela bp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

B81

22. jul 2007
34.437
8.923
113
NI problema, če ena sklopka zataji....saj ima še drugo :)

Mene bolj zanima, kdo je delal manj kot 5 k km letno z golfom?