Čuden zvok pri vožnji

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Eno vprašanje ...
včeraj sem se pripeljal do morja, med vožnjo se je začel pojavljati čuden zvok, niti ne vem od kje, niti ne vem kako bi ga opisal, kot bi laufal še en motorček:) Po občutku bi rekel da v sprednjem delu avta.
Danes sem šel na še eno kratko vožnjo da sem malo bolj stestiral. Pri nizki hitrosti ni nič slišati, nato sem šel na en klanec kjer tudi nisem nič kaj posebnega slišal. Ko sem se vračal po klancu navzdol sem dal v ler, obrati so padli na malo čez 1000, hitrost je bila 60 km/h, v avtu pa se je se dobro slišal tisti zvok. Ko sem odprl okno, če se kaj od zunaj sliši, ni bilo nič slišati.
Ima kdo kakšno idejo? Sicer grem v ponedeljek na servis, ampak jutri moram prilezti še do doma.

gre za kia sportage, 1.7 crdi, 75 000 km.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Vijake na gumah malo zategni lahko da so popustili
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Alternativno...

Lezaj... Rolce... Sklopka na alternatorju..
Ko bremzas je tudi al ni (ploscice k majo un olehek za indicirat da so nakonc pa lah ta plehek drgne po disku in opozarja)

Sam na 2h i30 menjam pakne na okol 80kkm
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
pa to bo 7 letna garancija zrihtala
smile-1.gif
.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Motor zgleda da ni...ker če je slišat v prostem teku potem išči vzrok drugje.

Si kaj testiral...kako je pri bremzanju, zavojih v ovinek, na zjahani cesti...kaj razlike...se sliši enako pri večji in nižji hitrosti??

Ali je zvok prisoten skozi...tudi ko stojiš na mestu?...

(da ne bo nazadnje kako suho listje, ki bo šumelo pri višjih hitrostih
grin1.gif
, jaz sem imel lešnik, ki se mi je vozil levo in desno..skoraj živčnega fasal, predno sem odkril vzrok)
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Vijaki zgledajo ok, pri bremzanju tudi ni videti razlike.
Če je avto na miru je vse brez posebnih znakov. Kot sem rekel med vožnjo nad ene 30kmh se pojavi neko brnenje, ki z višanjem hitrosti dobiva na višini zvoka. Najbolj je opazno pri okoli 60kmh. Sploh če spustim gas, dam v ler, oziroma pritisnem sklopko da obrati padejo (ker se ne sliši toliko zvoka mašine).

Mogoče je res možno kaj okoli bremz, saj mi stalno nekaj ročna premalo prime. Na servisu so mi že dve leti nazaj rekli da bi moral komplet vse zamejati da bi blo ok, čeprav so bile ploščice še čisto ok, zelo malo obrabljene.
Potem sem dal takrat diske podrejati in sem takrat začasno rešil zadevo...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Odvisno od kilometrov in pa ce je avto redno servisiran itd itd...

Se da marsikaj opravicit da gre pod garancijo...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Evo avto popravljen.
Bil je kolesni lezaj, kot je omenil alpine.
Je slo pa pod garancijo tako da sem zadovoljen.
Avto je star skoraj 6 let.
Lp!
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Tudi pri našem menjana oba ležaja pri 100k km. So rekli na servisu, da so prvovgradni slab material in jih menjajo pri skoraj vseh. Seveda na garancijo. Menjali so tudi gumice stabilizatorja pod garancijo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Pri VW sem pa ziher da bi turili kulanco
grin1.gif


Uno... Dragi uporabnik...vemo da smo zajebal...ampak dej mal prispevi da nam ne bo predrago popravit
evil.gif