Diagnosticiranje zvoka pri avtomobilu

politropa

Zelenc'
29. avg 2007
19
0
1
štajerska
Obišči stran
Pozdravljeni. Pred kratkim sem nabavil drug avto in sicer Mitsubishi Carismo 1.9 DID (F9Q2). Menjalnik ima vzvratno prestavo levo nazaj, tako da po moje ni renaultov za razliko od motorja. Zvok, ki me moti je zamolkel udarec, ki se sliši samo ob začetku pospeševanja in prestavljanju iz 3 v 4 prestavo in iz 4 v 5 prestavo (pri nižjih oprestavah ne). Sliši se v trenutku ko spustiš sklopko in nato ko pohodiš plin. Moje ideje, kaj bi lahko to bilo so sila skope... Lahko je to v menjalniku, kar sicer zelo dvomim (prevoženih je 85 000kkm), če bi blio v diferencialu, bi se slišalo ob vseh menjavah, opcija je da mi udar izpušni lonec ob avto, ko stopiš po gasu...samo potem bi to verjetno delalo v vseh pestavah. Enako bi bilo če bi bil problem v sklopki. Ostane še seveda vpetje koles, podvozje....samo če ima to kaj veze s prestavami...

Ne vem

Kdo ima idejo, na plan z njo.

Hvala

LP

Lesy
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Enako se meni sliši pri 206-tki, sicer iz 1. v 2., iz 2. v 3. manj, iz 3. v 4. pa že redko. Obrabljenost sinhronov? Slaba sklopka? Ne vem, meni po letu dni, odkar ga imam, še ni nič razpadlo
tongue-1.gif
Če lepo počasi spuščam sklopko in stiskam gas, pa se nič ne sliši.
 

politropa

Zelenc'
29. avg 2007
19
0
1
štajerska
Obišči stran
Hmm...sedaj sem se malo bolj poglobil in sem ugotovil, da je zvok prisoten v vseh prestavah in sicer med tem ko motor vleče in zavira, se pravi ko stopiš po gasu in spustiš. Po moje nima veze s sklopko temeveč z diferencialom.

Če ima kdo kaj izkušenj s tem...javi se:)

Hvala

Lesy
 

politropa

Zelenc'
29. avg 2007
19
0
1
štajerska
Obišči stran
Zamolkel, ne kovinski, spominja me na zvok, ko na primer izpušni lonec ni ok namontiran, in ko stopiš po gasu udari ob avto..zamolklo..
Trenutno res ne vem čemu bi pripisal ta zvok, niti ne vem če se je treba z njim ukvarjat. Avto teče čisto ok, nobenih težav...bomo vidli.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Zna biti kaj v povezavi z prenosom. Avto dvignit , pa pogledat. Drugače pa; If it ain't broken, don't fix it!
zmaga.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Vargalant na Vrhniki obnavlja tudi nosilce motorjev. Pokliči jih, če ne bo pol ceneje od originala, dam desno jajce stran
zmaga.gif