Nakup zlata

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Imam eno vprašanje glede zlata!

Upam, da ne bom izpadel preveč naivno.
redface-1.gif


Zanima me, kaj se zgodi z zlatom, ki ga hraniš v sefih podjetja, pri katerem si se odločil za naložbo v zlato,
če gre to podjetje "hipotetično" gledano v stečaj oz. da firma "propade"?

Ali se lahko od zlata kratkomalo posloviš?
rolleyes-1.gif



Hvala za vse odgovore!
zmaga.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik rollingstones pravi:
Imam eno vprašanje glede zlata!

Upam, da ne bom izpadel preveč naivno.
redface-1.gif


Zanima me, kaj se zgodi z zlatom, ki ga hraniš v sefih podjetja, pri katerem si se odločil za naložbo v zlato,
če gre to podjetje "hipotetično" gledano v stečaj oz. da firma "propade"?

Ali se lahko od zlata kratkomalo posloviš?
rolleyes-1.gif



Hvala za vse odgovore!
zmaga.gif

Verjetno gre v stečajno maso, ali pa direktor z njim na Havaje.

Ne vem zakaj bi dopustil, da nekdo drug hrani tvoje zlato. Kupi ga in ga imej v svojem sefu v banki, sefi so poceni. Tudi doma se zagotovo najde kako skrivališče za kak zlatnik, pa tudi kilogramska palica zasede zelo zelo malo prostora.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz gledam srebro, zdi se mi da bolj pasti ne more. Zadnje čase je kar stalno na istem nivoju, kot kaže ima tu podporo.

Zlato mi ni jasno s svojimi skoki in padci, tu se očitno precej špekulira, je pa kar ugodna cena glede na višave ki jih je že imel letos.

Paladij je tudi padel z višav, bi ga imel, samo se mi zdi da je preveč odvisen od avtoindustrije.

V glavnem, če se kupuje na dolgi rok, se mi zdi trenutek kar pravi, ne vem če lahko zadeve padejo še nižje. Pa tudi če padejo kako malenkost, raje kupujem lepo v miru in ne pod pritiskom krivulje ki spet kaže hitro navzgor.

Jaz sem si že nakupil kup srebra. Me je ob zadnjem padcu cen izučilo, ko je vsega srebra povsod zmanjkalo. Ko bo cena začela rasti, bo spet panično kupovanje in tedaj nočem ostati praznih rok ali biti prisiljen kupovati v Moro in Elementumu.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
lahko tudi pri meni. več info in točne cene na pm... (v povprečju imam za 3-4€ cenejše cene za 1 kovanec kot npr moro pri zlatu, pri srebru pa odvisno od kovanca/velikosti)
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
na netu imaš polno strani,seveda v tujini,kjer lahko kupiš zlato in srebro po bistveno ugodnejši ceni kot pri nas,samo malo se je treba pomujati
smile-1.gif

lahko začneš pri ebayu in nadaljuješ na manj znanih straneh,je pa res,da se ti povsod splača kupiti večjo količino,ker so poštni stroški ponekod kar precejšnji.