Nakup zlata

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Recimo da imam nekaj "odvečnega" denarja (no nekaj ga je res), pa da mi ne stoji na bančni kartici brezveze in poleg tega obstaja možnost, da bi ga zapravil, da niti ne omenjam slabe obrestne mere bank, me zanima kako je situacija pri nakupu zlatnikov/zlata? Na strani od Moro sem si prebral nekaj informacij, nisem pa zasledil oz. me zanima kakšno mnenje drugih ki se bavite s tem....

Je sploh donosno vložit denar v nakup zlata...Pridobim veliko v 1 letu, glede na to da cena zlata raste?

Kako dobit po določenem času denar iz te kovine? A se to proda pri tistemu, kjer si kupil zlato oz. kako drugače??

LP
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
zelo se splača naložit v zlato, ker je v samo zadnjih 5ih letih cena dvignila za vsaj 300%
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
shocked-1.gif


Ti to res??
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ja. 5 let nazaj je bila cena 300$, sedaj je skoraj 1000$.

@narodnjak: ne, to je skoraj edina stvar, kjer lahko bajno zaslužiš in ti ni potrebno NIČ davka plačat
wink-1.gif
in ja, jz to resno
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Preden boste vsi navalili na zlato prej pomislite še na par pomembnih zadev:

Se nekaj res kupuje, ko je cena rekordna?
Kako se je cena gibala v preteklosti (in tu ne mislim teh famoznih Korlovih 5 let)?
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Ti si pa ziher ekonomist, ko znaš stvari tako fino argumentirat. Sicer napačno, ampak fino
wink-1.gif
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
ni res da je vedno manj izkopanega zlata, samo kompanije regulirajo trg.

Enako je pri diamantih, nakopljejo jih na tone ampak ne spravijo v promet.
lp
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Pa si ti videl od kje jemlješ vir? Kaj ti pa naj napišejo? Zlato je na višku vrednosti, zato ga ne kupovat PREKO NAS? To je tako, kot da bi uprava Mercatorja izdala obvestilo, da imajo najvišje cene od vseh trgovcev.

Seveda je možno, da bo zlato še pridobivalo na vrednosti, še bolj pa je možno, da se bodo ponovili trendi iz preteklosti. Okoli leta 80 je zlato bilo na podobno visokih vejah (če pogledamo še vrednost dolarja v tistih časih realno še bistveno višje kot zdaj). So mogoče takrat gruntali, da je zlata za nakopat vedno manj, al so bli keri drugi razlogi? In kaj se je zgodilo potem in kako se je držala cena naslednjih 20 let? Za pametno vlaganje je treba prebrat precej več, kot par reklam prodajalcev. Se spomniš jumbotov eno leto nazaj - vsi so oglaševali svoje Balkan sklade in donose, ki jih delajo. Kje so pa ti indexi zdaj? Ne lovit naložb, ko so na rekordnih vrednostih, ker je pot navzdol precej bližje kot težaški vzpon v vrtoglave višine.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
A se to zlato potem zlahka proda al se je treba po domače povedano jebat, da ga spraviš spet v papir?
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
neboš vrjel, ampak dejansko lahko zlato kupiš na več načinov in na večih krajih, tako da...

sploh pa zakaj bi tebi karkoli dokazoval. jz vem da bi kupu zlato že par mescov nazaj, če bi meu keš. ti pa vrjemi komur hočeš in počni kar hočeš
smirk-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Samo meni potem še vedno ne gre v račun zakaj potem folk ne pokupi zlato ne pa delnic, če je res tako donosno.
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
No, saj prav, da sebi zaupaš, jaz sem samo argumentirano razložil, da zlato še zdaleč ni taka fantastična naložba, kot jo ti želiš prikazat. Mogoče se zaradi mojega mnenja kdo ne bo opekel, mogoče pa po drugi strani zaradi istih vrstic ne bo mastno zaslužil. Vsak se sam odloči, ampak kot pri vsaki naložbi se je treba fajn pozanimat in ne kupovat stvari, ker so v nekem minulem obdobju fino rastle. Situacija iz leta '80 je dovolj jasna. Enako rekordne vrednosti, zdaj pa si predstavljaj, da si takrat kupil in si predstavljaj še surlo, ko je potem fino padalo in je blo za enako vrednost treba čakat skoraj 30 let.

Btw, jaz bi ziher kupil ful zlata leta 1900, samo še me ni blo na svetu. Bi pa ziher kupil.
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
A davek moraš plačat od dobička?

nakup zlata je dobra naložba prav zaradi tega, ker se na dobiček pri prodaji ne plača nikakršnega davka.