Nakup zlata

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Da se kupiti razne certifikate ki so vezani na srebro, vendar to ni srebro. Srebra zmanjkuje in presneto žalostno bi bilo, da bi cena srebra prebila streho, ti bi pa ugotovil da tvoj papir ni vreden kaj prida.

Še to, škatla za 500 unč srebrnikov Maple Leaf meri 24,5 x 12,0 x 20,0 cm , to pride nekje 8,500€ danes. Tudi srebro ne zasede toliko kot nekateri mislijo.
 
Nazadnje urejeno:

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Da se kupiti razne certifikate ki so vezani na srebro, vendar to ni srebro. Srebra zmanjkuje in presneto žalostno bi bilo, da bi cena srebra prebila streho, ti bi pa ugotovil da tvoj papir ni vreden kaj prida.

Še to, škatla za 500 unč srebrnikov Maple Leaf meri 24,5 x 12,0 x 20,0 cm , to pride nekje 8,500€ danes. Tudi srebro ne zasede toliko kot nekateri mislijo.

word
aplauz.gif
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana


Se pa dobi pri nas tudi znatno ceneje kot v zgoraj omenjenih trgovinah.. samo malce je treba pobrskati po internetu..

[/QUOTE]

kje se dobi ceneje?

ponavadi cene sploh ni napisane...
verjetno če si njihov kolega dobiš še ceneje
tongue-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
A potem pri nakupu ne velja čisto točna cena zlata na borzi ampak si še oni nabijejo malo gor? Ker kolikor sem opazil, ga vsak prodaja po svoji ceni...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
A potem pri nakupu ne velja čisto točna cena zlata na borzi ampak si še oni nabijejo malo gor? Ker kolikor sem opazil, ga vsak prodaja po svoji ceni...

Seveda, vsaka trgovina in kovnica ima nekaj provizije. Najceneje je kupovati recimo kilske palice, najdražji so pa kaki kovanci v majhnih kovanjih.

Če kupuješ kovance ki se jih kuje na tone, recimo dunajske filharmonike, ameriške orle, maple leaf.. nimaš kaj zgrešiti. Mora biti naložbeno zlato, ne kakšna izdaja za numizmatike, ki so pripravljeni preplačati vse.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik V_power pravi:kje se dobi ceneje?

ponavadi cene sploh ni napisane...
verjetno če si njihov kolega dobiš še ceneje
tongue-1.gif

Imaš precej ponudnikov recimo na bolhi in podobnih zadevah, res pa varirajo od bedakov, ki prodajajo dražje kot Moro do zelo ugodnih.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
A ste videli današnjo ceno za unčo : 1025 $...

V roku enega tedna zrastlo za 90 $...
A se bo trend nadaljeval ali lahko pričakujemo spet padec pod 1000$??
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
kratkoročno zna ( je možnost) past pod 1000 ... po enem mesecu pa se pomoje to nebo zgodilo več
wink-1.gif


Moj adut je pa vseeno srebro
zmaga.gif


Ampak to je samo MOJE mnenje
wink-1.gif
( da me nau pol kdo z kakimi kilskimi palicami okrog lovil ( srebra mislim .. z zlatimi me lahk))

LP Miha

P.s.: skoraj pozabu .. kakšne korekcije v tem letu pa tudi negre izklučit
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
"Izbirate lahko med naravno stabilnostjo zlata ter poštenostjo in inteligenco politikov. In z vsem spoštovanjem do teh gospodov vam svetujem, da, dokler obstaja kapitalistični sistem, izberete ZLATO "

George Bernard Shaw
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
A se bo trend nadaljeval ali lahko pričakujemo spet padec pod 1000$??

Dokler bo dolar padal, bo sla cena (v dolarjih) navzgor. Dolar bo padel verjetno se za nekaj %, saj volitve se ne bodo tako kmalu, cena bo sla toliko navzgor.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik stein pravi:
A bo tudi realna vrednost šla gor ?

Kaj trapate vsi s to realno vrednostjo. Lani poleti sem zlato kupoval po 516 €/unčo, danes je 674 €. Če to ni realen porast, naj mi nekdo proda kup zlata po 516 na unčo.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Numy pravi:

Jaz pa vidim rast cene zlata, rast cene srebra, ki ti mimogrede pokrije DDV ( kateri ne rabi biti 20% )....

je kaksna varianta da se tudi pri srebru izognes ddv-ja oziroma da ta procent kako drugace zmanjsas? je naprimer tudi v avstriji ali nemciji srebro obdavceno kot pri nas?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
A bo tudi realna vrednost šla gor ?

To vedo z dovolj veliko gotovostjo samo G. W. Bush, V. V. Putin in O. bin Laden, ter tisti, ki pritiskajo Grmickove gumbe. Vsakic, ko zacne posteno pokat, se ljudje ustrasijo da bo (spet) konec sveta, prodajo delnice in nabavijo zlato. To je najvecji pospesek realne cene, ceprav bi bilo bolj modro nakupiti skladisce konzerv in flasirane vode, ce bo ze slo vse k vragu, saj zlato ni prevec uzitno in iskano, ko zmanjka vsega, pa se precej tezko je
smile-1.gif
Nihce ne omenja realne cene nafte, pa bi cisto solidno (realno) zasluzil z zalogo sodckov (oz. opcijo zanje). Tako pac je, takrat ko se dogajajo neprijetnosti.

Aja, pa se to: lani sem prodal EP nekega nasega sklada, ker sem nujno potreboval denar. Od dneva prodaje do vrha pred koncem lanskega leta je sel gor dobrih 20% (v pol leta ...), danes je spet vreden priblizno toliko, kot je bil v trenutku moje prodaje. Vsaka vsaj priblizno iskana dobrina gre gor in dol napram drugim dobrinam, kar je cisto normalno. Ce bi clovek videl v prihodnost ... bi ga bilo posteno strah.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kak pa je s prodajo zlata (ali srebra) ?
Kje jih prodati ?

Pa so kaki pogoji za hranjenje / stanje ? Recimo, če je palica sumljivo popraskana, ziher ne bod kupec tiho
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
mogoče neumesna...31x31x31cm zlata tehta tono ?

uff, gledam kaj pravi wikipedia o tem...
In addition, gold is very dense, a cubic meter weighing 19300 kg. By comparison, the density of lead is 11340 kg/m³, and the densest element, iridium, is 22650 kg/m³.
now there is something i didn't know
shocked-1.gif
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Sem pred časom gledal film "The money masters" in mi je dalo mislit (citat iz filma je v podpisu
smirk-1.gif
). Že nekaj časa razmišljam, da bi extra Evre zamenjal za zlato.

Zanima me čisto praktično. Trgovanje. Govorimo o trgovanju s fizičnim materialom ali "vrednostnimi" papirji?

Če govorimo o fizičnem trgovanju, kako se izvaja? Kako je s trezorji? Kakšne so cene?

LPM;
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Letni najem malega trezorja (zdaj vprašanje kakšna je velikost) je 20€-30€. Poglej na tebi najbližjo banko.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Le zakaj mi gre po glavi oni nedavni veliki rop banke ?
wink-1.gif


Hmm, kaj cena zlata že dva dni pada ?