Prekinitev nakupa novega avtomobila

VlakecTomaž

Zelenc'
24. jun 2021
1
0
1
Pozdravljeni,

zanima me ali je že kdo kdaj "prekinil" nakup novega avtomobila. V začetku meseca sem namreč naročil nov avto, ki naj bi prišel septembra. Plačal sem že 500€ are.
Enostavno rečeno ker je nekaj prišlo vmes in si nakupa avtomobila jeseni ne bom mogel privoščiti. Ali imam kakršnokoli pravico avtohišo obvestiti o tem da avta ne bom prevzel oz kupil. Ali me lahko še kaj terjajo glede tega pozneje ?
V splošnih pogojih nič kaj ne piše o prekinitvi pogodbe. Le da ti zaračunajo stojnino če vozila ne prevzameš.
Kak nasvet kako se lotiti zadeve ?

Hvala.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Po mojem tako, da greš takoj tja osebno in se poskusiš zmeniti čimbolj ugodno zate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Po mojem tako, da greš takoj tja osebno in se poskusiš zmeniti čimbolj ugodno zate.
Točno tako. Prodajalec naj ti ponudi opcije, potem si pa vzemi dan, dva za premislek.
Pa glede na to, da nekaterih vozil primanjkuje lahko morda najdeš kupca, ki bi prevzel tvoje naročilo. Odvisno sicer od avta in opreme.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
V najslabšem primeru si ob 500€.
To je vse, aro boš pustil tam (v bistvu si imel kar srečo, ker so ti vzeli res minimalno aro...) in drugega ti ne morejo. Stric je tako odpovedal novo mazdo ob začetku krize nekje leta 2009, mislim da povsem brez drame...

Morda bi morali biti celo veseli, da bodo dobili na lager en avto "malo hitreje", če je res takšen problem z roki dobave zaradi pomanjkanja kitajskih čipov zaradi Am. sankcij...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Če bo ostal brez 500€, potem ni nič rešenega, ker imam občutek, da avtor ta denar želi nazaj. To je pač predplačilo, garancija za kasnejši nakup. Če pa mu teh 500€ ni pomembnih, je pa brezveze spraševat tukaj. Pokličeš v avtohišo in storniraš naročilo. Sploh, ker je rok dobave v septembru. Simpl as that. Če bi bil nakup vozila mandatoren, sploh ne bi jemali are.
In, če gre za po meri naročeno vozilo, potem je ta ara res nizka. Razen če gre za Dacio Sandero?