Oblike varčevanja

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Nič ni narobe. Očitno sem zmotno mislil, da to delaš z neke firme, ki dejansko posluje in če misliš 50k oprat in da firma še malo miga si na 50k že januarja.

Glede sistema izdaš račun in vzameš gotovino je pa pomoje jasno kaj je narobe s tem.
Preberi celotno temo, potem gremo pa naprej.
Pa razsvetli nas prosim, kaj je narobe, ker tukaj nas je nekaj, ki pojma nimamo očitno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Res ne vem kje sem falil, tema je kako legalizirat nekaj 10k gotovine, za katero ne znaš pojasnit izvora. Pa sem bapisal da z izdajanjem fiktivnih računov in kasiranjem gotovine zagotovo ne.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Lepo da se vsaj zabavaš če mi že odgovrt ne znaš. Povedal pa tudi nisi nič novega.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Res ne vem kje sem falil, tema je kako legalizirat nekaj 10k gotovine, za katero ne znaš pojasnit izvora. Pa sem bapisal da z izdajanjem fiktivnih računov in kasiranjem gotovine zagotovo ne.

Seveda, ravno na ta način jo boš najceneje in najlažje legaliziral, in to za celih 4% pri normirancu ali za celih 0% pri normalnem s.p.-ju ki ni zavezanec za DDV in ki ima pač dovolj stroškov konec leta da je na nuli, kot pač večina s.p.-jev. Ne daš se a?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Res ne vem kje sem falil, tema je kako legalizirat nekaj 10k gotovine, za katero ne znaš pojasnit izvora. Pa sem bapisal da z izdajanjem fiktivnih računov in kasiranjem gotovine zagotovo ne.
Ok, razumem. Z računi izgine ta denar, ga celega daš državi. Vse pobere.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Lej, čist resno, legalizirat moram 20k, legalizirat pomeni da končajo na trr kot plačila računov. Ja?

In ti mi kot rešitev ponujaš dve novi goljufiji. To je izdaja fiktivnega računa in kasiranje gotovine brez davčne blagajne.

Zakaj jih ne bi že v štartu kar brez računov položil na trr? Ker ne vidim razlike med tem in med nekimi pologi gotovine, katerih podlaga so izmišljeni računi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Seveda, ravno na ta način jo boš najceneje in najlažje legaliziral, in to za celih 4% pri normirancu ali za celih 0% pri normalnem s.p.-ju ki ni zavezanec za DDV in ki ima pač dovolj stroškov konec leta da je na nuli, kot pač večina s.p.-jev. Ne daš se a?

Večine, ki bi imela dovolj stroškov ne poznam. Bolj mi je znana tista večina (sploh iz časov pred normiranci), ki mora nategovat potne stroške in najemnino do neba ker stroškov niti približno ni dovolj.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
In ti mi kot rešitev ponujaš dve novi goljufiji.

Verjetno ti nihče nič ne ponuja oz. te nihče ne napeljuje na nič, samo teoretiziramo.

Torej če te prav razumem bi ti rad 20k€ zasluženih na "črno", na pošten način legaliziral? Torej nebi davka plačal, po drugi strani pa tudi ne bi rad lagal, goljufal, bil v prekršku?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ja. Bi. Sicer se temu ne bi reklo legalizacija. Če odštejem šalo o ženi s taximetrom, se nekako ne morem odločit katera ideja je bolj briljantna, tista o prazem lokalu s 100k prometa, ki ga vodi normiranec ali davčno potrjevanje fejk računov plačanih s sumljivo gotovino.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
:) Če bi imel te težave, ne bi za hčero rabljen avto kupoval. :cool:
Naslednje vprašanje pa bo, kako ta rabljen avto placati z gotovino ;)
Ne dolgo nazaj so nekateri svercerji govorili da v Nemčiji še vedno najceneje kupiš z evri v žepu. Kako je sedaj ne vem.
Kuverto z denarjem nalepis na notranjo stran gat in greš v Nemčijo po C za tistih 30 jurjev
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Pa še nekaj.
Naj mi dokažejo da od povprečne plače ne morem polovice prisparat?
Kako lahko potem tisti z.minimalcem plačujejo najemnino in se nekako preživijo.
Če bi imel gotovinske prilive, bi poskrbel tudi za.gotovinske odlive. Tako pa imam od samega začetka naprej vse na trajnikih, v trgovini pa večinoma plačujem s kartico.
Nekaj se še palamudi z gotovino dvignjeno na bankomatu. Nekateri dajo za cike v kafici gotovino, drugi pa ženi damo da me ostriže okol ušes.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Nič ni narobe. Očitno sem zmotno mislil, da to delaš z neke firme, ki dejansko posluje in če misliš 50k oprat in da firma še malo miga si na 50k že januarja.

Glede sistema izdaš račun in vzameš gotovino je pa pomoje jasno kaj je narobe s tem.
Meni ni, pojasni mi prosim.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Naslednje vprašanje pa bo, kako ta rabljen avto placati z gotovino ;)
Ne dolgo nazaj so nekateri svercerji govorili da v Nemčiji še vedno najceneje kupiš z evri v žepu. Kako je sedaj ne vem.
Kuverto z denarjem nalepis na notranjo stran gat in greš v Nemčijo po C za tistih 30 jurjev

Tole me verjamem. Pa tudi je mislim gotovine dvigat in jo gor nosit.