Najamem: stanovanje v Lj, cca. 40 m2

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Še tu se malce ustavim in rekel bom samo hvala za uvod v in za zelo zanimivo debato, prav tako ostalim sodelujočim!
smile-1.gif


P.S.: Sam trenutno (še) ne iščem novega stanovanja, se pa nikoli ne ve.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Hepan, bedarije kvasiš, totalne. Ti bi mimo zakona metal podnajemnika iz stanovanja, pri tem ti nič ne pomaga, če je on pri tebi stalno ali začasno prijavljen. Če ima pogodbo o najemu, ima natanko iste pravice v vsakem primeru. Fizično pa ga ne smeš deložirati tudi po preteku pogodbe ne in to ne glede na to, če je prijavljen ali ne! V vsakem primeru te lahko najemnik toži za motenje posesti, škodo na opremi, morebitne telesne poškodbe povzročene s tvoje strani itd., tožbo bo tudi 100% dobil. Jaz vem, da bi te tožil v vsakem primeru, če bi me NASILNO odstranil iz svojega stanovanja, ki ga bi ga imel pri tebi v najemu. :D

bolnik si tolko da veš...ko ti preteče pogodba o najmu nimaš več kaj delat v mojem stanovanju. Škodo na opremi bolj težko če je moja...tožbo bo dobil ali ne...najprej more ugotovit kdo ga je, potem bo poiskal še kakšno pričo...potem pa se bomo dalje pogovarjali o tem kak bo dobil tožbo...

natanko iste pravice do preteka pogodbe..se strinjam ko preteče pa spakirat...tako bi bilo v normalnem svetu...v sloveniji pa ti bo ždel en tranc, brezplačno v tvojem stanovanju, potem ga boš zabrisal vem zajedalca, pa te bo še tožil....
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Bolnik ali ne, zakon je zakon. Jaz sem zgolj citiral zakon. Kaj ti počneš s svojimi podnajemniki je pa tvoja stvar, mene se ne tiče.
smile-1.gif
Kdo je večji bolnik, jaz, ki svoje luknje ne bi oddal pod nobenim pogojem ravno zaradi slovenskih zakonov ali ti, ki bi raje lomil noge podnajemnikom kot se odrekel oddajanju stanovanja...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Bolnik ali ne, zakon je zakon. Jaz sem zgolj citiral zakon. Kaj ti počneš s svojimi podnajemniki je pa tvoja stvar, mene se ne tiče.
smile-1.gif
Kdo je večji bolnik, jaz, ki svoje luknje ne bi oddal pod nobenim pogojem ravno zaradi slovenskih zakonov ali ti, ki bi raje lomil noge podnajemnikom kot se odrekel oddajanju stanovanja...

no ti poznavelc..povej mi kateri zakon dovoljuje, da si lahko ti po preteku pogodbe zastonj v mojem stanovanju?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.252
113
Noben. Ampak pravtako tebi noben zakon ne dovoljuje da ga sam ven vrzes (zal). Prvo tozba in nato delozacija ki jo opravi sodni izvrsitelj.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Noben. Ampak pravtako tebi noben zakon ne dovoljuje da ga sam ven vrzes (zal). Prvo tozba in nato delozacija ki jo opravi sodni izvrsitelj.


itaq da tega ni v zakonu samo si zgornji paglaec malo narobe razlaga zakone

hahah zakon ulice za mene :D

in vse to (izselitev( na moje stroške, ker najemnik nima nič me na koncu stane delozacija vec kot najemnine skupaj...zato pa je potrebno zahtevat varscino vsaj v visini sodne takse za postopek in izvršitelja s policijskim spremstvom.
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Hehe.... ti pa si cvetka...

Sam še tebe je Alter rabu... tazga k maha z zakoni.... prjatu, nisi ti bil v najemu pr tapravem.....
wink-1.gif


Predn bi ti citiru zakon bi že.....
evil.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Kaj pa, če najemnik svojo ključavnico vgradi in potem najemodajalec nima ključa do lastnega flata?
grims-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Kaj pa, če najemnik svojo ključavnico vgradi in potem najemodajalec nima ključa do lastnega flata?
grims-1.gif

Vdreš vrata. Zato se pa v najemniško stanovanje ne dajejo protivlomna vrata
smile-1.gif


Tudi sam oddajam stanovanje, če bi mi najemnik začel srati ga sam ven vržem. Pa še "zavarovanja" mu nebi vrnil.

Zaenkrat imam srečo so prijazni, v stanovanje ne hodim, nič jim ne težim pravzaprav lahko delajo kar hočejo. Smo se zmenili za daljši najem, tako da lahko delajo kar hočejo v stanovanju.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Nisem sel brat vseh odgovoriv. Moje stanovanje pokriva vecino tvojih zahtev. Tako za primerjavo, pride me cca 700-750 s stroski, pa 60m2 je. Pa sem ga precej poceni dobil.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Sami kavboji v Slovenistanu torej, ki zakon jemljejo v svoje roke. Zakaj pa ne začnete civilne iniciative za spremembo zakonodaje na področju oddaje stanovanj? Seveda se je lažje repenčiti na forumu kako boste na silo obračunali z neposlušnimi najemniki, ccc. Ne me narobe razumet, sem proti kršitvam pogodbe o najemu, sam je še nikoli nisem kršil, prav tako se ne strinjam v celoti s slovensko zakonodajo na tem področju. Na vsak način pa sem proti nasilju v kakršni koli obliki.

P.S.: Meni se ne da jajcati s prepotentnim folkom, ki misli, da je nad zakonom. Če pa bi bil kdaj v situaciji, ko bi nekdo nasilno hotel obračunavati z mano iz katerega koli razloga brez zakonske podlage, bi jaz izkoristil vse pravne možnosti, da kavboja podučim, da zakon ni napisan zgolj zato, da se ga krši.
wink-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem zaenkrat zadovoljen z najemniki upam da tako ostane.
Kar se pa obracunavanja tice zato moras pa oddat
stanovanju nekomu ki je manjsi od tebe hehe.
Ce bi pa meni najemnik sral v mojem stanovanju ne vidim
razloga zakaj ga nebi lastnorocno ven vrgel?
Torej ti pises da bos sral po tujem stanovanju ce lastnik kaj tezil bos pa policijo klical?
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Jaz pravim, da je zakonodaja pri nas napisana tako, da ščiti POSEST in VARNOST najemnika. Slovenija pač ni ZDA, kjer lahko kmet s shotgunom pokonča trespasserje na svojem zemljišču.
grims-1.gif
Nekaterim tukaj pač ni jasno, da ko enkrat nepremičnino oddaš nekomu v najem, nimaš več na njej enakih pravic, kot si jih imel preden si nekomu na podlagi pogodbe (začasno) izročil v posest svojo nepremičnino. Pravice na tvoji nepremičnini se ti povrnejo, ko se najemnik sporazumno fizično odseli iz tvoje nepremičnine. Tega preprostega dejstva nekateri trmoglavci tukaj enostavno nočejo razumeti. Mislijo, da lahko ob kršitvi pogodbe s strani najemnika tudi oni kršijo zakon oz. se prelevijo iz navadnega državljana v tožilca, sodnika in eksekutorja v eni osebi, kar pa žal ne gre brez pravnih posledic.
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Sami kavboji v Slovenistanu torej, ki zakon jemljejo v svoje roke. Zakaj pa ne začnete civilne iniciative za spremembo zakonodaje na področju oddaje stanovanj? Seveda se je lažje repenčiti na forumu kako boste na silo obračunali z neposlušnimi najemniki, ccc. Ne me narobe razumet, sem proti kršitvam pogodbe o najemu, sam je še nikoli nisem kršil, prav tako se ne strinjam v celoti s slovensko zakonodajo na tem področju. Na vsak način pa sem proti nasilju v kakršni koli obliki.

P.S.: Meni se ne da jajcati s prepotentnim folkom, ki misli, da je nad zakonom. Če pa bi bil kdaj v situaciji, ko bi nekdo nasilno hotel obračunavati z mano iz katerega koli razloga brez zakonske podlage, bi jaz izkoristil vse pravne možnosti, da kavboja podučim, da zakon ni napisan zgolj zato, da se ga krši .
wink-1.gif

Ne rabmo drugih zakonov, res ne. Tko je najbolš
wink-1.gif


Sam si začel mahat z zakoni po so pa vsi kavboji! Ti pa nisi ki bi z zakoni ostal v tujem stanovanju navkljub pretečeni pogodbi, dej ne seri!

Glede poudarjenega stavka:
hysterical-1.gif


Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Kar se pa obracunavanja tice zato moras pa oddat
stanovanju nekomu ki je manjsi od tebe hehe.
grin1.gif


Sam ni nujno potrebno.
Poznam "zelo dobro" možakarja ki je manjši od večine pa tud starejši... pa vseen te položi na tla z enim šusom
wink-1.gif


P.S. Sam koga jst ne poznam
evil.gif
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Saj pravim, da bi bilo treba zakonodajo v tem delu pač spremeniti. Po izteku pogodbe bi moral lastnik stanovanja imeti možnost s pomočjo policije še isti mesec odstraniti najemnika iz stanovanja, ne pa da si nekateri to pravico jemljejo že zdaj v nasprotju z zakonom. Dokler je zakon pri nas tak, kot je, se bodo vedno našli osebki, ki ga bodo izkoriščali. Jaz samo opozarjam, da jemanje pravice v svoje roke, LAHKO ima pravne posledice, če se jih najemnik zaveda in izkoristi. Zakon je (žal) v tem primeru na njegovi strani.

P.S.: Tisti, ki bi nad mene poslal gorilo iz katerega koli razloga, bi dobil povrnjeno z moje strani desetkratno.
cool-1.gif
Nasilje poraja nasilje!
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Ni sajta za spremembo takih zakonov, trenutno samo spreminjajo zakone kje bodo še nabil kak davk
rolleyes-1.gif

da bi "prebivalcem" omogočili kako bolj lagodno in boljšo ureditev pa ni v interesu....

Zato pa je kokr je
crazy1.gif


P.S. Tud sam ne zagovarjam "kavbojev".. poznam pa ogromno takih ki zakon mejčkn spregledajo oz. ga ne poznajo ....
grin1.gif


Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
P.S.: Tisti, ki bi nad mene poslal gorilo iz katerega koli razloga, bi dobil povrnjeno z moje strani desetkratno.
cool-1.gif
Nasilje poraja nasilje!
hysterical-1.gif