Najamem: stanovanje v Lj, cca. 40 m2

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Tudi sam potrjujem, da je dovolj najemna pogodba. V njej ni bilo nikjer omenjeno, da lahko kot najemnik prijavim stalno bivališče. Torej zgolj in samo najemna pogodba.

potemtakem je to malomarnost uslužbencev upravne enote...če imaš ti pogodbo za 3 mesece to ne more biti izpolnjen glavni razlog (ki je naveden v uvodu tudi na strani UE), da se nameravas za stalno naseliti na nekem naslovu...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
hysterical-1.gif

In kaj je "nameravaš za stalno naseliti"? Za 5 let? Za 18 let, do penzije, dokler otroci ne s3,14zdijo, do poplačila kredita, do prodaje, do bridkega konca?
Zakon pravi samo, da moraš prijaviti stalno prebivališče na naslovu, kjer dejansko stalno prebivaš. Pa tudi če je to tri mesece.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
hysterical-1.gif

In kaj je "nameravaš za stalno naseliti"? Za 5 let? Za 18 let, do penzije, dokler otroci ne s3,14zdijo, do poplačila kredita, do prodaje, do bridkega konca?
Zakon pravi samo, da moraš prijaviti stalno prebivališče na naslovu, kjer dejansko stalno prebivaš. Pa tudi če je to tri mesece.

ja zakon poznas res do obisti...zakon govori o STALNO in 3 mesece ni STALNO ok?

če na UE poznajo zakon je jasno da 3 mesece ne more biti stalno in da takšna podlaga ne more biti dovolj za prijavo stalnega prebivališča.

sem pa videl, da na nekaterih UE dejansko očitno tudi na takšno pogodbo dovolijo vpis stalnega prebivališča...kar je pa itaq skregano z logiko...namesto da bi upoštevali svojo zakonsko pravico in se prepričali o takšnem dejstvu ali nekdo res želi za stalno menjati prebivališče.

in še 1x zakon ne pravi tega kar navajaš ti...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
dobro če nimaš nič in si za 3 mesece v najemu. Kje pa naj potem imaš stalno? v bližnjem gozdu?
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Hepan, nehaj širiti dezinformacije! Z najemniško pogodbo lahko najemnik SAM in brez vednosti lastnika stanovanja prijavi stalno ALI začasno bivališče! Prav tako ni potrebnega nobenega dodatnega dovoljenja ali izrecne klavzule v pogodbi, ki bi najemniku potrjevala njegovo z zakonom določeno pravico! Je pa tudi res, da najemnik zaradi tega, ker je na nekem naslovu stalno prijavljen, nima NOBENE dodatne pravice v primerjavi z najemnikom, ki je nekje prijavljen le ZAČASNO ali pa celo sploh NI prijavljen ter ima zgolj pogodbo o najemu. V vseh primerih ima najemnik točno enake pravice, in sicer če je prijavljen začasno, stalno in tudi če ni prijavljen! Če je pogodba o najemu za določen čas in najemnik po preteku pogodbe zapusti stanovanje, stalnega naslova pa ne odjavi, lahko lastnik stanovanja sproži postopek na UE o ugotavljanju dejanskega kraja bivanja: pridejo strici z UE preverit, če je najemnik še na naslovu, če ga ni, ga odjavijo, in če si najemnik v določenem roku ne uredi oz. prijavi stalnega prebivališča drugje ter ob tem v roku enega meseca tudi zamenja osebne dokumente, je v prekršku in ga lahko doleti kazen! Tako se lahko vsak najemnik sam odloči ali se mu splača nekje za stalno prijavljati za 3 mesece in potem menjati dokumente ali pa pač ne!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Mnjah, praksa je žal drugačna in ob pravih okoliščinah najebe lastnik.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Edina okoliščina v kateri lahko najebe lastnik je, če pridejo na stalno bivališče najemnika rubit zaradi njegovih dolgov. To je pač tveganje, ki ga mora najemodajalec vzeti v zakup.
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
Ojla,men je pa ta Tony simapticen,sem si njegove zelje oz zahteve spravil.Pa mislim resno,ne v kakem satiricnem tonu.Moj fotr ima tko veliko enosobno v LJ,ki nikakor ne ustreza tem kriterijem,ampak ob tem pomislim,da bi mogoce bilo za razmislit o nakupu ene take zadeve in da si potem stanovanje uredi po svoje.Niti sam nakup ni vec drag.Ce se bom pa kdaj,po kaki jerbungi,odlocil za renovacijo,se bom pa drzal njegovega spiska.Go Tony,mislim,da ti bo uspelo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
zmaga.gif


S to rešitvijo se počasi začenjam strinjati tudi sam, in kar naenkrat stanovanja, ki jih oddaja Stanovanjski sklad (nova in brez vse opreme, tudi kuhinje in kopalnice ni in vse opremiš sam, poleg tega pa se po pravilu podpiše pogodba za nedoločen čas) sploh ne izgledajo več slaba izbira... Hudič je sicer v tem, da denarja za kvalitetno kuhinjo in kopalnico nimam (časa za mojstre pa sploh ne) in da so pri skladu na voljo samo še stanovanja zunaj Lj
smile-1.gif


Sem pa očitno dolžan opravičilo, če izgleda, da pišem nemogoče želje in zahteve, ampak nekaj se mora pa človek po ogledu nekaj deset stanovanj le naučiti
smile-1.gif
.

Vsaj v Lj je trg cenovno malo nenavaden, iste cene se zahtevajo za nova, obnovljena in 50 let stara stanovanja. Človek bi pričakoval vsaj nekaj odstropanja, in nižje cene za zadnje, ampak folk tega občutka za realnost nima...

Skratka, stanovanje sem našel, in seveda sem moral pri nekaj točkah popustiti (dobil sem siolovo optiko, premajhno kuhinjo in etažno plinsko peč, klimo bom moral vgraditi na moje stroške). Mrežice pip sem že zamenjal z novimi, in dati moram narediti dvojnik ključa vhodnih vrat (zanima me, če res kdo na tem svetu živi samo z enim
confused-1.gif
), sicer pa sem zadovoljen.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.249
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
zato ker jim je lastnik dovolil v najemni pogodbi da prijavijo stalno prebivališče... problem pri odjavi je ta , da ne moreš odjavit stalnega prebivališča v kolikor nimaš zagotovljenega novega...oziroma istočasno prijaviš drugo stalno prebivališče.
To seveda ni res.
Ko najemnik zapusti stanovanje gres na UE in zahtevas da ga odjavijo. Kot razlog navedes da dejansko ne prebiva na naslovu. Nato UE sprozi postopek ugotavljanja dejanskega stanja in na koncu odjavi.

Ne bos verjel - v sloveniji je kar nekaj oseb ki nimajo prijavljenega stalnega bivalisca.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Vsaj v Lj je trg cenovno malo nenavaden, iste cene se zahtevajo za nova, obnovljena in 50 let stara stanovanja. Človek bi pričakoval vsaj nekaj odstropanja, in nižje cene za zadnje, ampak folk tega občutka za realnost še nima...
Sem malo dopolnil. Ko bo folk pogruntal, da je morda vseeno bolje, da dobi 30% manj kot pa 0, se bodo tudi te cene spremenile. V naši vukoj... so se najemnine v zadnjih 5-ih letih spustile nekje za 20%, pa verjetno to še ni konec.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
zato ker jim je lastnik dovolil v najemni pogodbi da prijavijo stalno prebivališče... problem pri odjavi je ta , da ne moreš odjavit stalnega prebivališča v kolikor nimaš zagotovljenega novega...oziroma istočasno prijaviš drugo stalno prebivališče.
To seveda ni res.
Ko najemnik zapusti stanovanje gres na UE in zahtevas da ga odjavijo. Kot razlog navedes da dejansko ne prebiva na naslovu. Nato UE sprozi postopek ugotavljanja dejanskega stanja in na koncu odjavi.

Ne bos verjel - v sloveniji je kar nekaj oseb ki nimajo prijavljenega stalnega bivalisca.

no potem pa mi povej, kaj se pa zgodi ce sprozis postopek na UE in pridejo ti strici pogledat najemnik pa je se vedno noter (kljub temu da nima več veljavne pogodbe)? Ha? zadeva več ni tako enostavna ne...

Saj vprašanje ni kaj se zgodi v idealnem primeru, ko najemnik gre ven...problem je ko ne gre ven...zato pa je edino pravilno, da bi z najemno pogodbo za določen čas dovolili le začasno prebivališče in ne stalnega..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če sprožiš postopek, pa bivši najemnik še vedno živi v stanovanju, se bi moral postopek ustaviti. Prijava je bila neutemeljena.

Prvo ga moraš deložirati = tožba na izselitev iz stanovanja (ker v njem biva brez pravnega naslova)+izvršba, šele potem prijava na UE
smile-1.gif


UE pa ne zanima sama najemna pogodba in razmerja z najemodajalcem, le dejansko stanje = kje kdo prebiva.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če sprožiš postopek, pa bivši najemnik še vedno živi v stanovanju, se bi moral postopek ustaviti. Prijava je bila neutemeljena.

Prvo ga moraš deložirati = tožba na izselitev iz stanovanja (ker v njem biva brez pravnega naslova)+izvršba, šele potem prijava na UE
smile-1.gif


UE pa ne zanima sama najemna pogodba in razmerja z najemodajalcem, le dejansko stanje = kje kdo prebiva.

saj pravim, da ni tako enostavno kot prikazuje apolo...polno problemov maš zaradi butatste zakonodaje...in potem še stara dobra šola da zakon ščiti zadnjega posestnika in zmaga...še enostavno ga ne moreš vun vržt ampak moreš dejansko celi postopek izpeljat ...

edino primerno bi bilo, da se upošteva čas trajanje pogodbe in za ta čas se uredi tudi bivališe...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:

edino primerno bi bilo, da se upošteva čas trajanje pogodbe in za ta čas se uredi tudi bivališe...
Edino primerno bi bilo to, da ima najemodajalec pravico na podlagi zaključka najemne pogodbe, najemnika prvi dan po preteku pogodbe, šutnit ven na njegove stroške. Pa naj bo najemnik družina s 7-imi otroki ali pa Jankoviæ. In potem bi vse ostalo postalo nepomembno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.249
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če sprožiš postopek, pa bivši najemnik še vedno živi v stanovanju, se bi moral postopek ustaviti. Prijava je bila neutemeljena.

Prvo ga moraš deložirati = tožba na izselitev iz stanovanja (ker v njem biva brez pravnega naslova)+izvršba, šele potem prijava na UE
smile-1.gif


UE pa ne zanima sama najemna pogodba in razmerja z najemodajalcem, le dejansko stanje = kje kdo prebiva.

saj pravim, da ni tako enostavno kot prikazuje apolo...polno problemov maš zaradi butatste zakonodaje...in potem še stara dobra šola da zakon ščiti zadnjega posestnika in zmaga...še enostavno ga ne moreš vun vržt ampak moreš dejansko celi postopek izpeljat ...

edino primerno bi bilo, da se upošteva čas trajanje pogodbe in za ta čas se uredi tudi bivališe...
Skusaj razumeti da si ti trdil da se osebi ne da odjaviti stalnega bivalisca ce ne poznas novega naslova.

Poleg tega bos moral toziti in delozirati tudi najemnika ki nima na tvojem naslovu prijavljenega bivalisca. Ergo: prijava bivalisca nima nicesar s tem da imas lahko tezave ce najemnik noce ven.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če sprožiš postopek, pa bivši najemnik še vedno živi v stanovanju, se bi moral postopek ustaviti. Prijava je bila neutemeljena.

Prvo ga moraš deložirati = tožba na izselitev iz stanovanja (ker v njem biva brez pravnega naslova)+izvršba, šele potem prijava na UE
smile-1.gif


UE pa ne zanima sama najemna pogodba in razmerja z najemodajalcem, le dejansko stanje = kje kdo prebiva.

saj pravim, da ni tako enostavno kot prikazuje apolo...polno problemov maš zaradi butatste zakonodaje...in potem še stara dobra šola da zakon ščiti zadnjega posestnika in zmaga...še enostavno ga ne moreš vun vržt ampak moreš dejansko celi postopek izpeljat ...

edino primerno bi bilo, da se upošteva čas trajanje pogodbe in za ta čas se uredi tudi bivališe...
Skusaj razumeti da si ti trdil da se osebi ne da odjaviti stalnega bivalisca ce ne poznas novega naslova.

Poleg tega bos moral toziti in delozirati tudi najemnika ki nima na tvojem naslovu prijavljenega bivalisca. Ergo: prijava bivalisca nima nicesar s tem da imas lahko tezave ce najemnik noce ven.

ok slabo sem napisal...TI se ne mores sam odjavit ne da hkrati navedes novi naslov...Pravilno

Ti lahko nekoga drugega odjavis z ugotovitvenim postopkmon na UE če dejansko pne prebiva pri tebi..pravilno

Če nekdo prebiva dejansko pri tebi in noče pa ga ne mores odjavit...pravilno

če nima stalnega prebivališčla pri meni je vse lažje...premlatim ga in ga vržem ven in sem opravil z njim (nima nič več skupnega z mano razen morebitne tožbe če bo upal) če pa ima pri meni stalno pebivališče, pa preden se UE primaje do mene in ugotovi da ga več ni, že lahko imem probleme z rubežem, pa raznimi sodnimi pisanji, pa s policijo če naredi kako nesrečo ipd...
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Hepan, bedarije kvasiš, totalne. Ti bi mimo zakona metal podnajemnika iz stanovanja, pri tem ti nič ne pomaga, če je on pri tebi stalno ali začasno prijavljen. Če ima pogodbo o najemu, ima natanko iste pravice v vsakem primeru. Fizično pa ga ne smeš deložirati tudi po preteku pogodbe ne in to ne glede na to, če je prijavljen ali ne! V vsakem primeru te lahko najemnik toži za motenje posesti, škodo na opremi, morebitne telesne poškodbe povzročene s tvoje strani itd., tožbo bo tudi 100% dobil. Jaz vem, da bi te tožil v vsakem primeru, če bi me NASILNO odstranil iz svojega stanovanja, ki ga bi ga imel pri tebi v najemu. :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
če ti je potekla pogodba ali pa odpovedni rok, nisi več pri meni v najemu. Ma da greš. Kam boš šel pa ni moj problem.
Ampak to v sloveniji ne deluje, pa čeprav smo birokratizirani do amena. Potem ti pa še najemnik napiše da bo 100% uspel s tožbo proti ND. only in slovenija.

Vse najemojemalce prosim, da mi sporočijo morebitne nepremične katere imajo v lasti. sem resen dolgoročni najemnik, edino najemnine ne mislim plačevati, kdaj kako stvar zarubijo, ali pa jo sam uničim.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Glejte, sam trenutno celo nisem podnajemnik, imam v lasti manjšo garsonjero. Sem pa bil dolga leta podnajemnik, nikoli nisem imel težave s tem, da bi zapustil stanovanje/sobo po izteku pogodbe oz. v skladu z dogovorom z lastnikom.

Je pa dejstvo naslednje, da imaš v Sloveniji tri možnosti, kar se tiče oddajanja stanovanj v najem:

1. preštudiraš zakon, če so ti pogoji sprejemljivi, oddaš stanovanje najemniku v skladu z zakonom
2. preštudiraš zakon, če ti pogoji niso sprejemljivi, ne oddaš stanovanja
3. preštudiraš zakon, pogoji ti sicer niso sprejemljivi, a vseeno oddaš stanovanje in zakon vzameš v svoje roke kadar čutiš, da so tvoje pravice kršene, pri tem pa se moraš sprijazniti s posledicami, če najemnik uveljavlja svoje pravice.

Četrte možnosti pri nas ni! Je tako rekoč vzemi ali pusti sistem.