Najamem: stanovanje v Lj, cca. 40 m2

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Po večdnevnem surfanju bi poskusil še z malo daljšim oglasom tule
smile-1.gif


Iščem cca. 40 m2 veliko stanovanje v Lj (rahlo prednost ima S konec Lj - Šiška, Črnuče, BTC) ali S okolici Lj (do cca. 10 km zunaj Lj).

Polkletna stanovanja ne pridejo v poštev.

Stanovanje je lahko tudi garsonjera, najboljše bi bilo 1-sobno (spalnica je lahko velika tudi samo nekaj kvadratov - toliko, da gre vanjo postelja).

V poštev pride tako blok kot stanovanje v hiši s svojim vhodom. V bloku so ločeni števci precejšen plus, vsekakor pa se lahko dogovorimo tudi za pavšalno ceno, ki vključuje stroške.

Plus je, če upravnik stanovanja ni SPL.

Stanovanja, ki so bila ZGRAJENA pred več kot 15imi leti me ne zanimajo. Prav tako odpadejo sicer dovolj nova stanovanja s staro opremo izpred več desetletij.

Iščem naslednje:
-brez pretiranega zunanjega hrupa (ne v neposredni bližini največjih prometnic)

-parkirišče, kjer je vedno dovolj prostora (lastno (pokrito pa sploh) parkirno mesto je prednost), velik plus je tudi neposredna bližina parkirnega mesta do vhoda v stanovanje

-možnost parkiranja kje v bližini za kakšen avto občasnih obiskovalcev

-T-2 internet (optika ali VDSL), ostali provajderji skorajda ne pridejo v poštev (možno tudi deljenje z več stanovanji, samo da je naročniški paket dovolj hiter)

-kuhinjo "normalne" velikosti (štedilnik s 4imi ploščami - plin/indukcija je prednost) z vsaj nekaj metri pulta in več omarami

-obvezna je možnost priklopa pomivalnega stroja (tehnično lahko uredim tudi sam), potrebujem pa prostor pod pultom (uredi mizar) - če je v kuhinji prostora dovolj lahko zaradi mene stroj tudi stoji ob pultu, kot kak moderni Buda
smile-1.gif


-vse mogoče starinske dnevne sobe, kamor je nemogoče postaviti LCD TV srednje velikosti ne pridejo v poštev

-ful bi bilo v redu, če lahko v stanovanje prinesem svojo posteljo (ali pa vsaj svoj 180x200 jogi) in pisalno mizo

-pravzaprav je stanovanje lahko skoraj neopremljeno (potrebujem le opremljeno kuhinjo in kopalnico s pralnim strojem ter morda kakšno garderobno omaro)

-iščem objekt s centralno kurjavo, ki v kurilni sezoni deluje 24 ur / dan (plinske etažne peči znotraj samega stanovanja ne pridejo v poštev) oz. toplovod

-zaželjeno je gretje sanitarne vode s centralno kurjavo oz. daljinskim ogrevanjem, lahko tudi z el. bojlerjem v stanovanju (pretočni boljlerji odpadejo)

-zagotovljen prostor za sušenje cunj (shramba ali kaj podobnega / dovolj velika kopalnica / balkon (pokrit balkon je prednost))

-prostor za shranjevanje kubika, dveh krame (lahko tudi pokrit balkon)

-če se stanovanje nahaja višje od 2. nadstropja je obvezno dvigalo

-klima je plus :), če je v objektu ni, rabim dovoljenje lastnika za vgradnjo enkrat v prihodnje

-manjša prednost je nekaj vidne zelene okolice

-minimalno prednost imajo objekti, kjer je zagotovljeno pluženje dovoza/parkinga do ceste pozimi.

Zajebani kriteriji? Upam, da ne tako zelo
smile-1.gif


O kakšni alineji se da še pogovarjati, sploh če ima stanovanje več naštetih plusov kot minusov...

Ponujam pa naslednje: pošteno in redno plačilo (čez določen čas lahko tudi za dalj časa naenkrat).

Iščem stanovanje za 1 leto, zase, brez domačih živali, ne kadim. Ne motim sosedov in ne delam škode. Kontakt na ZS
smile-1.gif



P.S.: Brez zamere, tole bi dal v tale podforum, ker je več obiska
grin1.gif
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
fajn si spisal. sicer nic ne oddajam ampak bi bilo zanimivo slisat kaj in za koliko bos nasel in kje bos moral kompromis naredit.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
koliko pa plačaš?
naj uganem, 150 EUR + stroški?

najem za eno leto pa toliko neumnih zahtev?
zgleda, da si zelo neprilagodljiv...
pa veliko sreče!!!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Glavnega nisi napisal: ceno, katero si pripravljen plačat.
Hm, eno leto in vgradnja klime? Btw. za vgradnjo klime ni dovolj soglasje lastnika, ampak vsaj 50% lastnikov stanovanj.
Veliko sreče pri iskanju.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
hysterical-1.gif

Znaš nasmejat ljudi. Čez bi si sam zgradil stananje, si ne bi mogel ustrečti. Ni vso srečo pri iskanju, aja pa za celo leto bi ti najel stanovanje? Dooolga doba, se to ne zdi?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Glavnega nisi napisal: ceno, katero si pripravljen plačat.

Ko mu bodo rekli pa 700€ na mesec vse skup, ja to pa ne.
hysterical-1.gif
Jah, dejmo tony-a počakat, bo on povedal. Če ima že takšne zahteve upam da se zaveda, da tega ne bo dobil za 300 EUR s stroški vred
grin1.gif
. Če pa razmišlja v tej smeri pa
sucker-thumb-470x557-2787.jpg
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
nebi te vzel za podnajemnika niti za 700€/mesec. obstajamo delikatni ljudje, ampak to kar si napisal je pa več kot too much. Srečno pri iskanju.
pozdrav.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Seveda spoštujem tvoje mnenje, in nič ne zamerim
zmaga.gif


Za vse: jasno je, da vsem napisano ne bo všeč, in da je najti stanovanje, ki vsemu ustreza težko, ampak kakšnega, ki ustreza dobri polovici napisanega pa ni hudič da ne.
smile-1.gif


Glede cene pa: plačam tržno ceno. Ne, 150 EUR to ni, 700 pa tudi ne.

Še glede najema: sem takoj za, da podpišemo pogodbo za 5 let, ampak večina najemodajalcev tega s človekom, ki ga ne pozna, ne bo hotela
smile-1.gif
. Zato je pač napisanih standardnih 12 mesecev. Verjemite mi, da se tudi jaz ne maram seliti za prazen nič.

No, kljub vsemu pa sta se našla dva zainteresirana, in grem danes na ogled.
zmaga.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Glavnega nisi napisal: ceno, katero si pripravljen plačat.
Hm, eno leto in vgradnja klime? Btw. za vgradnjo klime ni dovolj soglasje lastnika, ampak vsaj 50% lastnikov stanovanj.
Veliko sreče pri iskanju.

Ni hudič, da soglasja normalni ljudje ne bodo dali
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
hysterical-1.gif

Znaš nasmejat ljudi. Čez bi si sam zgradil stananje, si ne bi mogel ustrečti. Ni vso srečo pri iskanju, aja pa za celo leto bi ti najel stanovanje? Dooolga doba, se to ne zdi?

Vem, da tole ni običajno pisanje in da bi bila gradnja morda enostavnejša, ampak se samo za 1 osebo ne izplača.

Btw., če ima kdo kaj vez pri nepremicnine.net, naj jim, zaboga svetega, sporoči, da naj omogočijo iskanje tudi po naslednjih parametrih: skupno parkirišče / lastniško / pokrito parkirno mesto / garaža / štedilnik z N številom plat / plin / elektrika / steklokeramika / indukcija / št. dolžinskih metrov kuhinjskega pulta / število kuhinjskih omar / balkon / pokrit balkon / zastekljen balkon / centralno ogrevanje za ves objekt / etažno ogrevanje / daljinsko ogrevanje / električni radiatorji / klima. Če se ne bodo zmigali, bom šel naredit konkurenčni portal
cheer.gif


Še mimogrede: ogledal sem si že nekaj novih stanovanjskih sosesk v Lj, ki so žalostno pogrnila na večini napisanega. Če je tukaj gor kdo iz kakšnega projektivnega biroja visokih gradenj ali pa investitorji, ki grade smešnice, ki so zrastle po Lj (in se ne prodajo za noben denar), me lahko pocuka za rokav, in mu bom razložil, kaj vse je narobe. Ta prvič bo zastonj
grin1.gif
.

Aja, v poštev pride tudi najem z možnostjo kasnejšega odkupa stanovanja. Klical sem eno večjih agencij, (ki ne more prodati več sto novih stanovanj), če bi jih kaj takega zanimalo, pa sem dobil nazaj lakoničen odgovor: "ne, stanovanja se prodajajo". Očitno že ne rabijo mojega denarja.
smile-1.gif
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Citat:
Uporabnik tony pravi:


Plus je, če upravnik stanovanja ni SPL.
aplauz.gif



Stanovanja, ki so bila ZGRAJENA pred več kot 15imi leti me ne zanimajo. Prav tako odpadejo sicer dovolj nova stanovanja s staro opremo izpred več desetletij.
13.gif




Iščem naslednje:
-brez pretiranega zunanjega hrupa (ne v neposredni bližini največjih prometnic)
cry12bpy.gif



katere stanovanjske soseke ustrezajo vsaj večini naštetega
Ne, take soseščine še ni - je pa v izgradnji
aplauz.gif


Po napisanem zgleda da iščeš prvi flet za zdej si po poklicu "sin" Sm zadel point
grin1.gif


Citat:
Uporabnik tony pravi:
Če se ne bodo zmigali, bom šel naredit konkurenčni portal
cheer.gif

NE, sam tega nam ne delat.
cry12bpy.gif
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Citat:
Uporabnik tony pravi:

Iščem stanovanje za 1 leto, zase , brez domačih živali, ne kadim.

Glede na to kak komplikator si ni čudn da iščeš sam zase - od tebe bi še potepuški maček pobegnu
evil.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Če imaš *res* kaj vez z nepremicninami.net: vse pohvale za zadnje popravke iskalnika oglasov izpred cca. pol leta, se pa morava strinjati, da je prostora za izboljšave še ogromno.

In ne, skoraj 5 let že živim v najemu, ne selim se prvič, in živim od lastnega, trdo prigaranega denarja. In vsi najemodajalci so bili z mano zelo zadovoljni, in tudi jaz z njimi
zmaga.gif


Bližina prometne ceste je gotovo relativna stvar, ampak da gre nekdo postaviti 150 stanovanj direktno ob najbolj prometno avtocesto v državi, pa mora biti malo čez les.
aplauz.gif
)

Je pa res, da bom v trenutnem stanovanju, čeprav ima tudi minuse, ne samo plusov, ostal še eno leto, če ne najdem česa boljšega za enak denar.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Shaban pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:

Iščem stanovanje za 1 leto, zase , brez domačih živali, ne kadim.

Glede na to kak komplikator si ni čudn da iščeš sam zase - od tebe bi še potepuški maček pobegnu
evil.gif

Dober si, kako veš, da mi je zadnjič ena difenbahija crknila?
hysterical-1.gif