Najamem: stanovanje v Lj, cca. 40 m2

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da se ne boste kregali:

Citat:
Kot dokazilo, da ima posameznik pravico do prebivanja na naslovu, se šteje dokazilo o lastništvu, najemna ali podnajema pogodba ali pisno soglasje lastnika oziroma solastnikov stanovanja oziroma upravljavca nastanitvenega objekta, pri čemer soglasja lastnika ni potrebno overjati.
Vir:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Berem tekst in kot kaže je res tako. Svašta.
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Soglasje lastnika ni potrebno uverjati... se pravi ponaredim podpis nekoga in se mu prijavim. Naj dokažejo da sem ponaredil( da se ni on namenoma drugače podpisal)
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
A ni to v primeru, če mu dovoliš da si stalno prebivališče piše na tvoj naslov ?

če ima pogodbo ne rabi dovoljenja
wink-1.gif

pa na z stalno ampak samo začasno prebivališče in to za čas trajanja pogodbe...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Kolikor jaz vem lahko najemnik zgolj s pogodbo vpiše stalno bivališče in ne rabiš lastnika zraven.

Tako je, veljavna pogodba je dovolj!

do prebivanja.. ne do stalnega prebivališča...razlika
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Da si ne boš kaj neredil, hepan;
"V primeru, da posameznik prijavlja stalno prebivališče ali spremembo stalnega prebivališča osebno na upravni enoti ali krajevnem uradu mora priložiti veljaven osebni dokument, opremljen s fotografijo, in dokazilo, da ima pravico do prebivanja na naslovu, ki ga prijavlja."
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Da si ne boš kaj neredil, hepan;
"V primeru, da posameznik prijavlja stalno prebivališče ali spremembo stalnega prebivališča osebno na upravni enoti ali krajevnem uradu mora priložiti veljaven osebni dokument, opremljen s fotografijo, in dokazilo, da ima pravico do prebivanja na naslovu, ki ga prijavlja."

glej da si nebos ti kaj naredil...na istem linku imaš tudi pogoje za začasno prebivanje ki so kao enaki... če hočeš prijaviti stalno prebivališče moraš to imeti NAPISANO v pogodbi (za to moras imeti podlago v pogodbi)...za začasno pa je dovolj da imaš pogodbo o najemu...

glej saj na alterju ste vedno vsi mega pametni.. idi z njameno pgoodbo za 3 mesece prijavit stalno prebivališče...pa me zanima kaj ti bodo rekli na ue
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Začni jemat tablete, pa po navodilih, prosim.
Sem prav to že naredil, ja. Brez problemov (sicer z vednostjo lastnika).
A veš da lahko UE, citiram; "v postopku ugotovi, da posameznik dejansko stalno prebiva v najemniškem stanovanju, mu tam prijavi stalno prebivališča, in sicer tudi brez soglasja lastnika, saj mora vsak posameznik imeti prijavljeno stalno prebivališče na naslovu, kjer dejansko stalno prebiva"?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Pa še to: iz lastnih preteklih dolgoletnih izkušenj ti povem, da je edina razlika med začasnim in stalnim prebivališčem ta kaj piše v osebni in kam ti pošljejo vabilo za volitve. Pa malo si deprivilegiran za sprejem mulca v vrtec.
Ostalo pa je itak brez pomena. Vključno z vso socialo, CSDji in čemerkoli.
Če imaš najemno pogodbo, se lahko stalno prijaviš. Pika. Pa če se landlord na karkoli postavi. Oziroma strogo po zakonu se celo MORAŠ.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.600
2.441
113
Kaj potem ko si enkrat prijavlen, ti pa najemnine ni treba plačevat.

To, bi se pa hitro razširilo po sloveniji
cheer.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
In kaj ima (ne)plačevanje najemnine s prijavo stalnega, začasnega ali kakršnegakoli prebivališča?

Ne grem se več, priznam, jaz sem hepan (z malo začetnico), nimam pojma, over&out.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.600
2.441
113
Če imaš stalno bivališče. te potem ne morejo na cesto fuknit, ker pač nimaš nikamor za it.

Se lih to je finta vseh teh 3 strani ali koliko smo jih natipkal.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Kužim jaz tebe, ampak kar jaz trdim je samo:
- po zakonu moraš prijavit stalno prebivališče,
- lahko ga prijaviš samo s pogodbo, brez vsakih extra dovoljenj lastnika.

Za na cesto fuknit pa je vseeno, stalno ali začasno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.225
113
Jah, niti ni vseeno (vsaj kolikor se spomnim). Poglej vrsto primerov ''bogih'' družin z malčki, ki niso mogli plačevati najemnine. Seveda niso plačevali tudi stroškov, lastnik naj... po celi črti. Uradno se mi zdi, da jih ni mogel izselit.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.600
2.441
113
Se lih to čem povedat, da pri stalnem bivališču se ne da, pri začasnem pa ja, ker še zmeraj na stalni naslov lahko grejo.

Vsaj tko sem jaz razumel tole.
 
Nazadnje urejeno:

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Se lih to čem povedat, da pri stalnem bivališču se ne da, pri začasnem pa ja, ker še zmeraj na stalni naslov lahko grejo.
Še zadnjič:
- itak je debata bv, ker LAHKO prijavi stalno prebivališče, takoj ko ima pogodbo.
- tudi če bi imel "samo" začasno, bo pravi lisac, če bi mu to bilo v interesu, šel pojokat na CSD, da ga na lokaciji stalnega ne marajo in ga postrani gledajo ter nočejo, pa je lastnik popolnoma na istem: ne-mo-re-ga-fuk-nit-na-ces-to, ker kao nima kam.
- prava štala za lastnika bi šele bila, če bi mu prazno bajto ali flet zaskvotalo krdelo PESov, ki nimajo kam. Nimajo pa pika. Da ti vidiš varuhe človekovih pravic in CSDjke in ostale humaniste, kake vse štorije bi na svetlo vlekli. Bi že šli ven, ja, ampak ne hitro, in ne preden jim država (ti in jaz, za opombo) ne bi dala primernih prostorov za življenje.

Zakonsko pa itak lastnik ne more in ne sme fookat kogarkoli kamorkoli ampak gre to preko sodišča.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Jah, niti ni vseeno (vsaj kolikor se spomnim). Poglej vrsto primerov ''bogih'' družin z malčki, ki niso mogli plačevati najemnine. Seveda niso plačevali tudi stroškov, lastnik naj... po celi črti. Uradno se mi zdi, da jih ni mogel izselit.


zato ker jim je lastnik dovolil v najemni pogodbi da prijavijo stalno prebivališče... problem pri odjavi je ta , da ne moreš odjavit stalnega prebivališča v kolikor nimaš zagotovljenega novega...oziroma istočasno prijaviš drugo stalno prebivališče.

Zato pa pravim, da če želi najmenik, ne glede na razlage tukajnjih znalcev, vpisati stalno prebivališče more to biti navedeno v pogodbi, če noter nebo pisalo STALNO prebivališče boš lahko prijavil samo začasnega....tako je ta stvar, ceprav bodo eni trdili tukaj da je drugače in da jim je enako uspelo, da so brez težav samo z najmeno pgoodbo prijavili stalno prebivališče...
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Tudi sam potrjujem, da je dovolj najemna pogodba. V njej ni bilo nikjer omenjeno, da lahko kot najemnik prijavim stalno bivališče. Torej zgolj in samo najemna pogodba.