nadomestno vozilo ob servisu avta

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sem pogledal kako je pri Škodi in pri sami Garanciji ni nič na temo nadomestnega vozila, razen tega da je izrecno napisano, da garancija ne krije stroškov nadomestnega vozila.

Imaš pa ob rednem servisiranju celotno življenjsko dobo vozila "Škoda Asistenco", ki krije tudi nadomestni avto:

Citat:

1. Pomoč v primeru okvare

V primeru okvare vozila vam bomo takoj priskočili na pomoč. Manj zahtevna popravila, s katerimi bomo vaše vozilo usposobili za vožnjo, so brezplačna.

2. Vleka vozila

Če bodo na vašem vozilu ŠKODA potrebna zahtevnejša popravila, ki jih na kraju samem ne bo mogoče takoj odpraviti, vam bomo organizirali brezplačno vleko do najbližjega pooblaščenega servisa ŠKODA.

3. Nadomestno vozilo

Če vozila ne bo mogoče še v istem dnevu usposobiti za vožnjo, vam bomo zagotovili uporabo nadomestnega vozila brez omejitve števila prevoženih kilometrov - do 3 dni.

4. Nadaljevanje poti z javnim prevozom

V primeru, da želite pot do zastavljenega cilja vendarle nadaljevati, vam bomo krili stroške javnega prevoza (vlak, avtobus) do vrednosti 250€.

5. Taksi

Izberete lahko tudi nadaljevanje poti s taksi službo. V tem primeru bomo za vas poklicali taksi ter krili stroške do višine 40€.

6. Nočitev v hotelu

Če bo vaše potovanje začasno prekinjeno zaradi popravila vozila, bomo za voznika in sopotnike uredili bivanje v hotelu (***) in krili stroške ene nočitve z zajtrkom.

7. Vračanje popravljenega vozila

Če ob okvari vozila ne morete počakati na popravilo, ga bomo pripeljali na vaš dom ali počitniško destinacijo. Svoje vozilo lahko na pooblaščenem servisu ŠKODA prevzamete tudi sami. Povrnili vam bomo stroške do višine 500€.

8. Pomoč pri manjših težavah

V pomoč vam bomo pri manjših težavah, kot so izpraznjen akumulator, menjava poškodovanega kolesa, pomanjkanje motornega olja, hladilne tekočine ali goriva - do največ 100€. Prav tako vam krijemo stroške za pomoč na cesti oziroma morebitno vleko vozila zaradi točenja napačnega goriva ali vozila, opremljenega s kompletom za popravilo pnevmatik, če vozila sami ne morete usposobiti za vožnjo.

9. Storitve v primeru nezgode

Če je vaše vozilo poškodovano v prometni nezgodi na območju Slovenije, bomo poskrbeli za brezplačni prevoz vozila do vašega izbranega servisa ŠKODA, kjer bo opravljeno popravilo. V primeru nezgode v tujini bomo vaše vozilo odpeljali na želeno lokacijo. Storitev v tujini ni brezplačna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
To velja za okvare zaradi katerih ostanes na cesti. Ce pa ti zacne nekaj "ropotat" v masini (in se bos pripeljal na servis) pa ne bos do bil nadomestnega. Sem imel tak primer z obicajno asistenco. Pocila je cev za vodo. Ne bodi len, dolij vodo in gremo do servisa. Tam cevi nimajo, nadomsetni mi pa ne pripada ker sem se privlekel do servisa. Ce bi 100m pred servisom prijavil okvaro in bi prišel z avto vleko bi mi pa pripadal.

Ali ti avto pripada, ce je avto na "vpoklicu"?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
A te lahko vprašam za eno mnenje? Kaj meniš, koliko zasluži trgovec pri eni Kii, Clio, Megan, Fiesta....
Meni kot kupcu je to nepomemben podatek. Zakon imaš na 1. strani.

Bi ti pa bilo še kako pomembno, če bi za avto plačal 5000 več, da bi imel vse našteto všteto?
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Pozdravljeni, da malce obudim temo...
Že mesec dni imamo 18 mesecev (16.000km) star avto na servisu. Napake ne najdejo in menjali bodo kmalu pol podvozja. ( avto pri večji hitrosti trese kot bi sedel na masažnem stolu...)
Glede na to , da tole traja v nedogled sem očetu predlagal naj zaprosi za nadomestni avto, saj je sedaj precej odvisen od nas. Mislite, da je upravičen do njega?
Sprasujem za to, ker je pac starejši in ga je nekak komot prepričat v svoj prav.
Pa ga znamo še dva meseca vozit okol dohtarjev mi itd.
Se zahvaljujem za konkretne odgovore.
Lp
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
zakaj se sam ne zmenis, ce je oce prestar?

1. pelji na drug servis. ce niso sposobni najdit napake, pac poisces bolj izkusene.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.528
9.248
113
odvisno koliko velik player si, znanec dobi med servisom ali kakšnim drugim popravilom vse, tudi za 14 dni če je potrebno, ker drugače pač naredi tam rompom , celo sceno. In mu pac vse porinejo k riti... je pač tak tip.

Jaz vprašam, če mutijo pač ne, ne da se mi klečeplazit pa prosit, al pa špilat zajebanca pa da bo ne vem kaj če ne bo.... Imajo recimo na AC cenik na dan cca 20 do 40€ od Aja do Eja, ce bi imel željo, voljo, cajt, bi pa to vzel. Dosti ugodno tudi kot preizkušnja če že. Ni drame.

Mal drugo je garancija, pa da si dejansko nemobilen takrat...Mercedes ima neko garancijo tudi na to...ampak se nisem spuščal v detajle. Za druge znamke ne vem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dosti znamk ima garancijo mobilnosti za čas servisiranja - tudi Citroen (jo je imel - že dve leti nisem rabil) je pa seveda pogoj servisiranje po servisnih intervalih na uradnih servisih.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.921
5.194
113
Kaj ni to nekak tak, da če gre za uveljavljanje garancije je dolžan prodajalec povrniti stroške nastale zaradi tega ali pa to nadomestiti z izdelkom, ki je enak oz. boljši od tistega v okvari.
Torej vse kaj si mel dodatnih stroškov lahko daš zahtevek za povrnitev, če nisi dobil nadomestnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Za Renault je takole:


Spoštovani gospod x,

zahvaljujemo se vam za vaše elektronsko sporočilo.

Kot je navedeno v garancijskih pogojih, katere prejme vsak kupec ob nakupu vozila, nadomestno vozilo pripada kupcu, če vozila ni mogoče popraviti v istem dnevu zaradi mehanske ali elektronske okvare ter je vozilo nevozno in če popravilo po časovnih normativih RENAULT traja več kot 3 ure, oziroma 1 uro pri vozilih Talisman, Espace ali Koleos. Nadomestno vozilo se preda kupcu v uporabo za največ 3 dni glede na lokalno razpoložljivost.

Za dodatne informacije sem vam na voljo od ponedeljka do petka od 8:00 do 16:00 ure.

Želim vam srečno in varno vožnjo ter vas lepo pozdravljam.

ime priimek
Služba Stiki s kupci
Renault Nissan Slovenija d.o.o.
Tel. 080 10 81
Potrebujete pomoč? Odgovore na vaša vprašanja o multimediji dobite na: www.renault-multimedia.com
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Po treh dneh pa....prst v rit
Oni se bodo pa mesec in dva tedna učili na mojem avtu. V tem času bo samo vrednost avtu padla za nekaj 100 evrov.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.114
489
83
kranj
a zavarovanja pa ni al kako? moj 5 let star avto je že tri tedne na servisu (jutri naj bi bil fertik), pa sem imel preko zavarovalnice lahko do 45 dni nadomestni avto. ugodnosti nisem izkoristil, saj servis, kamor sem privlekel avto, ni pogodbeni od zavarovalnice. ampak, imel sem pa 14 dni, se je dalo zmeniti.
če ni zavarovanja, pa ne vem...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.444
2.306
113
Mesec dni na popravilu in presrečni za 3 dni nadomestnega. Za vikend.
Vozilo je bilo kupljeno za v garažo?
To ni nadomestilo za omenjene težave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
sozalje, vsekakor.

ce napises se znamko, model in tezavo, bo pa koristilo se komu. morda se kdaj kdo takim tezavam izogne...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Saj valda ne popravljajo mesec dni, samo stoji tam. To je stalna praksa naših servisov, pa ne samo za avto, da čakajo da mine tistih 45 zakonskih dni za garancijo in potem šele nekaj naredijo. To je zato da potem ljudje v prihodnosti manjkrat uveljavljalo garancijo. Zakaj to delajo? Ker lahko, in ker ljudje še vedno kupujejo te znamke.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.231
113
Saj valda ne popravljajo mesec dni, samo stoji tam. To je stalna praksa naših servisov, pa ne samo za avto, da čakajo da mine tistih 45 zakonskih dni za garancijo in potem šele nekaj naredijo. To je zato da potem ljudje v prihodnosti manjkrat uveljavljalo garancijo. Zakaj to delajo? Ker lahko, in ker ljudje še vedno kupujejo te znamke.
Ja, točno to. Čakajo 45 dni, da stranka pridobi zakonsko možnost, da avto vrne.
Pa kje take pobirate?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.301
826
113
Saj valda ne popravljajo mesec dni, samo stoji tam. To je stalna praksa naših servisov, pa ne samo za avto, da čakajo da mine tistih 45 zakonskih dni za garancijo in potem šele nekaj naredijo. To je zato da potem ljudje v prihodnosti manjkrat uveljavljalo garancijo. Zakaj to delajo? Ker lahko, in ker ljudje še vedno kupujejo te znamke.

Res ne vem, od kjemti tole. Pa seveda pandemija, nedobavljivost nadomestnih delov, ipd. nima nič s tem. Razen tega, da proizvajalci vozil proizvodnje ustavljajo. :bonk: