Službeno vozilo

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
To se ni spomnila firma, ampak je tak zakon. Ne vem, kje zivite. V opevani Avstriji se prevoz na delo ni placan….

Seveda ne v Avstriji prevoz na delo plačan. Sicer ne s strani delodajalca. Še več - celo tisti, ki imajo službena vozila s upravičeni do Pendlerpauschale.

Glede privat ali ne za pot v službo - nikjer nisem zapisal, da pričakujem da se mi čas šteje v delovni čas - ne mešati pojmov in si zmišljevati, da se usajam na delodajalca. Pravim le, da ni pošteno, da se davčno ti km štejejo v privat.
Pa še nekaj - sem že zdavnaj rekel, da bi morali v Sloveniji čimprej prestaviti obvezo plačevanja prevoza na delo na državo. Ravnotako ukinit plačevanje malice (povišati dohodnine upravičen dela plače) in uradno zapisati, da je v Slovenij polni delovni teden 37,5 ur.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
To se ni spomnila firma, ampak je tak zakon. Ne vem, kje zivite. V opevani Avstriji se prevoz na delo ni placan….
In sedaj ti pametuješ, ki najbrž niti službenega vozila nikol nisi imel. Kaj ma sedaj avstrija tu?

Če bi bilo po tvoje bi jaz svoji firmi enostavno rekel, imejte ta službeni avto na svojem dvorišču, jaz se pa lepo na šiht s svojim pripeljem, vi mi pa kilometrino plačujte.

Veliko kar eni bluzijo, je odvisno tudi od pogodbe o zaposlitvi. Meni se recimo službeni čas šteje takoj ko se vsedem v službeni avto, in ne od takrat ko sem na lokaciji. Pa sem sedaj že na tretjem načinu obračuna.

Pa tudi te bonitete so različno obračunavajo, od firme do firme, eni imajo strošek goriva tudi privat na služben strošek, eni privat posebej plačujejo...

Zato sem vprašal, kaj na firmi pravijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
In sedaj ti pametuješ, ki najbrž niti službenega vozila nikol nisi imel. Kaj ma sedaj avstrija tu?

Če bi bilo po tvoje bi jaz svoji firmi enostavno rekel, imejte ta službeni avto na svojem dvorišču, jaz se pa lepo na šiht s svojim pripeljem, vi mi pa kilometrino plačujte.

Veliko kar eni bluzijo, je odvisno tudi od pogodbe o zaposlitvi. Meni se recimo službeni čas šteje takoj ko se vsedem v službeni avto, in ne od takrat ko sem na lokaciji. Pa sem sedaj že na tretjem načinu obračuna.

Pa tudi te bonitete so različno obračunavajo, od firme do firme, eni imajo strošek goriva tudi privat na služben strošek, eni privat posebej plačujejo...

Zato sem vprašal, kaj na firmi pravijo.
Mojster, 25 let imam sluzbeni avto…

Strosek bonitete obracunavajo vsi enako (vsaj morali bi). Je pa strosek bonitete razlicen glede na ugodnost, ki ti jo firma da in ne, da se razlicno obracunava, kot pises ti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69