nadomestno vozilo ob servisu avta

joshyslo

Pripravnik
Izključen uporabnik
30. jun 2008
250
4
18
zanima me če si opravičen do nadomestnega avtomobila pri servisu avtomobila v garancijskem roku. avto je potrebno pustit na servisu cca 2 dni.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Servis ti ga v tem primeru ni dolžan zagotoviti. Se pa vsak serviser odloča individualno od stranke do stranke, od primera do primera.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Ne, tisto ga lahko koristiš le v primeru nesreče in popravil iz naslova kaska...
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
V kolikor se gre za garancijski rok bi ga moral dobiti. Drugače menjaj servis oz znamko.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Renault ni bilo problema. Poglej kaj piše v garancijskem listu.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Citat:
Uporabnik joshyslo pravi:
Ali je mozno preko zavarovanja za avto. Ful kasko

Če je prišlo do okvare vozila in potrebuješ avto vleko do servisa, ti asistenca krije tudi nadomestno vozilo, za koliko časa pa zavisi
od paketa asistence in od okvare, ki jo prijaviš... 1, 2, 3 dni...

Avto vleka ki pride na lice mesta, po navadi samo naloži avto in ga odpelje na dogovorjen servis, se ne ukvarjajo z napako avta...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik joshyslo pravi:
zanima me če si opravičen do nadomestnega avtomobila pri servisu avtomobila v garancijskem roku. avto je potrebno pustit na servisu cca 2 dni.

Imaš redni servis? Zakaj bi torej dobil nadomestno vozilo brezplačno?
Drugič si zavaruj asistenco pa bos rekel da je avto crknil in bos dobil nadomestno vozilo od asistence.

Sicer pa ljudje bi vse živo zastonj, ravno par dni nazaj je priletel mail razočarane stranke in sicer "To ni fer da moramo stranke plačevati servise, mislim da bi servisi morali biti zastonj v času garancije"
bonk.gif



Pa sej nevem a se je ljudjem utrgal že al kaj? Par dni nazaj peljem avto na kleparijo ( ni važna znamka), vprašam če je nadomestni avto zraven ali ne, mi lepo pove da je cca 20€ na dan in je bilo rešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Kolikor sem jst razumel gre za uveljavljenje "garancije" in ja v tem primeru ponavadi pri večini znamk/avtohiš dobiš nadomestno vozilo BP, sploh ker očitno ne gre za neko malenkost ki bo popravljena takoj. Mislim da je celo po zakonu tako.

* če gre za garancijo ki ni tovarniška je malce drugače (razne kia 7 let garancije, 3+2 ipd. stvari)
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.253
135
63
Celje
Ksz...

Prav zanimivo mi je tule brat nekatere teme, posebej takšne o pravicah potrošnikov.
smile-1.gif


To, ali nekdo da nadomestni avto ali ne ni nikakor zakonsko regulirano. Gre sicer za, recimo temu "izvajanje dobre poslovne prakse", mogoče celo "dobro voljo serviserja", ni pa to njegova zaveza. Načeloma sicer ni nikjer nikakršnih težav z nadomestnimi avti, seveda če ga serviser ima na razpolago. Če ga nima (recimo, da so vsi zasedeni), mu lahko še tako groziš, da boš drugič šel drugam...če ga nima, ti ga ne more dat. Pika.

Sam sem ga še vedno povsod dobil, pa ni bilo nikjer treba grozit. Pri enem serviserju (znan, dokaj renomiran) so imeli celo tarife dnevnega najema nadomestnega avta, ampak ker načeloma nisem nek težak, ki povsod iz prve zahtevam vse moje pravice in v nasprotnem primeru grozim s tržnim inšpektoratom ali pa celo odvetniki, sem nadomestni avto dobil brezplačno, vključno s tedensko vinjeto. Pustimo to, da je serviser z delom na mojem avtu itak zaslužil za nekaj tedenskih vinjet, ampak kot stranka greš od serviserja z dobrim občutkom...
cool-1.gif
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Pri VW neglede na redni ali izredni servis vedno ponudijo nadomestno vozilo. Avto je v garanciji.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Odvisno od avtohise oz servisa,znamka sploh ne vpliva na to.
Pri AC za MB nisem dobil (ker kao ni bilo prostih vozil) so mi pa ponudili taxi prevoz na njihove stroske v obe smeri...pri Fordu pa nikoli niso komplicirali oz sem vedno dobil.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Ksz...

Prav zanimivo mi je tule brat nekatere teme, posebej takšne o pravicah potrošnikov.
smile-1.gif


To, ali nekdo da nadomestni avto ali ne ni nikakor zakonsko regulirano. Gre sicer za, recimo temu "izvajanje dobre poslovne prakse", mogoče celo "dobro voljo serviserja", ni pa to njegova zaveza. Načeloma sicer ni nikjer nikakršnih težav z nadomestnimi avti, seveda če ga serviser ima na razpolago. Če ga nima (recimo, da so vsi zasedeni), mu lahko še tako groziš, da boš drugič šel drugam...če ga nima, ti ga ne more dat. Pika.

Sam sem ga še vedno povsod dobil, pa ni bilo nikjer treba grozit. Pri enem serviserju (znan, dokaj renomiran) so imeli celo tarife dnevnega najema nadomestnega avta, ampak ker načeloma nisem nek težak, ki povsod iz prve zahtevam vse moje pravice in v nasprotnem primeru grozim s tržnim inšpektoratom ali pa celo odvetniki, sem nadomestni avto dobil brezplačno, vključno s tedensko vinjeto. Pustimo to, da je serviser z delom na mojem avtu itak zaslužil za nekaj tedenskih vinjet, ampak kot stranka greš od serviserja z dobrim občutkom...
cool-1.gif


Na pamete ali po pameti?

Citat:

ZVPOT 21.c člen

Proizvajalec oziroma pooblaščeni servis lahko potrošniku za čas popravila blaga, za katero je bila izdana obvezna garancija, zagotovi brezplačno uporabo podobnega proizvoda.

Če proizvajalec potrošniku ne zagotovi nadomestnega proizvoda v začasno uporabo, ima potrošnik pravico uveljavljati škodo, ki jo je utrpel, ker proizvoda ni mogel uporabljati od trenutka, ko je zahteval popravilo ali zamenjavo, do njune izvršitve.

Stroške za material, nadomestne dele, delo, prenos in prevoz izdelkov, ki nastanejo pri odpravljanju okvar oziroma nadomestitvi blaga z novim, plača proizvajalec.

... skratka če ti ne dajo nadomestnega vozila najameš taksi, stroške pa izterjaš od servisa ki ti res ni zavezan dat nadomestnega vozila, mora pa zato kriti stroške!

Povdarjam (še 1x) da je pri vozilih garancija samo tovarniška garancija. Podaljšana jamstva niso tu zraven, tam lahko je lahko pa ni nadomestno vozilo v pogodbi.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.253
135
63
Celje
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Ksz...

Prav zanimivo mi je tule brat nekatere teme, posebej takšne o pravicah potrošnikov.
smile-1.gif


To, ali nekdo da nadomestni avto ali ne ni nikakor zakonsko regulirano. Gre sicer za, recimo temu "izvajanje dobre poslovne prakse", mogoče celo "dobro voljo serviserja", ni pa to njegova zaveza. Načeloma sicer ni nikjer nikakršnih težav z nadomestnimi avti, seveda če ga serviser ima na razpolago. Če ga nima (recimo, da so vsi zasedeni), mu lahko še tako groziš, da boš drugič šel drugam...če ga nima, ti ga ne more dat. Pika.

Sam sem ga še vedno povsod dobil, pa ni bilo nikjer treba grozit. Pri enem serviserju (znan, dokaj renomiran) so imeli celo tarife dnevnega najema nadomestnega avta, ampak ker načeloma nisem nek težak, ki povsod iz prve zahtevam vse moje pravice in v nasprotnem primeru grozim s tržnim inšpektoratom ali pa celo odvetniki, sem nadomestni avto dobil brezplačno, vključno s tedensko vinjeto. Pustimo to, da je serviser z delom na mojem avtu itak zaslužil za nekaj tedenskih vinjet, ampak kot stranka greš od serviserja z dobrim občutkom...
cool-1.gif


Na pamete ali po pameti?

Citat:

ZVPOT 21.c člen

Proizvajalec oziroma pooblaščeni servis lahko potrošniku za čas popravila blaga, za katero je bila izdana obvezna garancija, zagotovi brezplačno uporabo podobnega proizvoda.

Če proizvajalec potrošniku ne zagotovi nadomestnega proizvoda v začasno uporabo, ima potrošnik pravico uveljavljati škodo, ki jo je utrpel, ker proizvoda ni mogel uporabljati od trenutka, ko je zahteval popravilo ali zamenjavo, do njune izvršitve.

Stroške za material, nadomestne dele, delo, prenos in prevoz izdelkov, ki nastanejo pri odpravljanju okvar oziroma nadomestitvi blaga z novim, plača proizvajalec.

... skratka če ti ne dajo nadomestnega vozila najameš taksi, stroške pa izterjaš od servisa ki ti res ni zavezan dat nadomestnega vozila, mora pa zato kriti stroške!

Povdarjam (še 1x) da je pri vozilih garancija samo tovarniška garancija. Podaljšana jamstva niso tu zraven, tam lahko je lahko pa ni nadomestno vozilo v pogodbi.

OK, sem prestrogo napisal, da sploh ni zakonsko regulirano...moja poanta je bila, on ni zavezan k temu, da ti zagotovi nadomestni avto, nič drugega. Načeloma piševa isto stvar.
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kolikor sem jst razumel gre za uveljavljenje "garancije" in ja v tem primeru ponavadi pri večini znamk/avtohiš dobiš nadomestno vozilo...

Po mojem pa odgovarjaš kar nekaj na pamet,...
Iz česa sklepaš,da gre za uveljavljanje garancije? Kje je to napisal? Napisal je samo,da ga zanima,če dobi nadomestno vozilo v času servisiranja vozila,ki je v garanciji (nikjer ne piše,da gre za garancijsko popravilo).
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:

OK, sem prestrogo napisal, da sploh ni zakonsko regulirano...moja poanta je bila, on ni zavezan k temu, da ti zagotovi nadomestni avto, nič drugega. Načeloma piševa isto stvar.
smile-1.gif

Ne, saj nisi napisal prestrogo.
Napisal si narobe.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Sklepam iz tega da je napisano da mora bit avto na servisu 2 dni. Redni servis nekako ne traja dva dni! (seveda se lahko motim, bo avtor razložil kaj je mišljeno pod servis)
zmaga.gif