Na katero banko prestavit račun!?

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
jaz sem na DH odjavil mastercard pa vzel predplačniško viso na nkbm
smile-1.gif

Cenovno, ali zakaj?
Kaka je pa razlika ? Npr. na NLB je mastercard zelo drag + tega sedaj podražijo:

Citat:
Obveščamo vas, da bomo s 1. marcem 2015 spremenili NLB Tarifo za prebivalstvo. Več informacij o spremembi vam je na voljo v Napovedniku sprememb NLB Tarife za prebivalstvo, ki je objavljen na NLB Portalu, v NLB Poslovalnicah in na telefonski številki kontaktnega centra 01 477 20 00.

S to predplačniško viso, lahko uporabljaš normalno spletne nakupe in če greš v tujino samo da gor nakažeš denar kolikor ga pač potrebuješ ?

govoril sem o poslovnem računu, cenovno ja, saj je mastercard 20 €/leto, predplačniška visa pa 9€/4 leta, v poslovne namene pa se itak uporablja bolj ali manj za plačevanje fb in google oglaševanja, pa z viso bomo še iz paypala lahko denar dobili, kar na mastercard ne gre
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.428
5.417
113
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Začeli so tudi zapirati račune komitentom, ki ne ustvarjajo zadostnega prometa na računu, ali če imajo izvršbo.
Takih strank res ne rabiš, samo dodatno delo in težave imaš z njimi. Tudi ostale banke jim ukinjajo račune.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Začeli so tudi zapirati račune komitentom, ki ne ustvarjajo zadostnega prometa na računu, ali če imajo izvršbo.
Takih strank res ne rabiš, samo dodatno delo in težave imaš z njimi. Tudi ostale banke jim ukinjajo račune.

Tole me pa spominja na tisto zgornjo reklamo za skb.
splkh glede na to kako take storitve zaracunajo ( izvrsbe, rubljenje).
Razmisljam da grem na gasilca na DH.30 let sem na nlb,dovolj je bilo. Ponavlja se zgodba iz elektro in TK scene, kjer stari narocniki placujejo za 10 let star paket 1/256 vec kot novi uporabniki za 10x hitrejsi paket.
jaz samo upam, da je cim manj birokracije s tem prehodom. Najvec tezav vidim v tem da zagotovo ne bodo obvesceni vsi ki imajo meni namen nakazati kakrsen koli znesek in imajo v bazi moj stari trr.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
ksz

SKB s 1. marcem spet draži storitve. Dvig na non-SKB bankomatu (ki jih je izven LJ za vzorec) bo 0,52€, vodenje računa 2,20€.

Začeli so tudi zapirati račune komitentom, ki ne ustvarjajo zadostnega prometa na računu, ali če imajo izvršbo.

Po mojih informacijah jih folk množično zapušča ... tako da res ne razumem, kaj se gredo.

Jaz jih imam tud počasi poln qrac.

Da ne odkrivam tople vode: kako je s prenosom kredita in trajnikov recimo iz SKB na DH?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Laično glede kredita... Na novi banki vzdignit novega in starega poplačat na stari banki... Ali pa ostane kredit tam kjer je in plačuješ obroke preko položnice...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
evo, od danes naprej sem tudi jaz "delavec"
Glede trajnikov: sem ravnokar poslal email na 10 različnih naslovov, pa sem prepričan da jih še kakšnih pet manjka preden bodo vsi obveščeni o mojem novem TRR.
Sedaj pa čakam da dobim en fascikel papirjev za izpolnit, 100x me bodo vprašali za naročniško številko pa "številko noge in rojstne datume otrok".

Banka kamor odhajate ne ureja trajnikov. Ker mislim da jih niti ne more, ker sedaj se to ureja neposredno z upnikom in nič več z banko kot včasih.
 
Nazadnje urejeno:

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Največji problem je uno babnico na prejšnji banki poslušat, kako na DH ne morejo biti boljši od njih.

Honda sindrom?
evil.gif


(honda-je-hitrejša-tudi-če-jo-drugi-prehitevajo.press)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Tale prehod na drugo banko sploh ni tik tak opravljen. Sploh ne vem kaj vse me še čaka, ampak generalno gledano mi bo najbrž vzelo vsaj pol dneva, če ne cel dan (sploh če bom moral še kam osebno iti).
Ker imam vse stroške na trajnike ti že sprememba računa na trajniku vzame kar nekaj časa. Obvestilo o drugem računu je bilo "uspešno" sprejeto samo v enem primeru do sedaj. Vsi ostali so mi vrnili obrazce za izpolnit, nekateri celo dva, (prekinitive in ponovna aktivacija na drugi banki), od polovice pa niti odgovora na email po treh dneh še nisem dobil, tako da jih bo treba očitno še klicat ali pa celo osebno obiskat
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he, včasih je res banka uredila s trajniki... Dandanes pa, kot si pravilno ugotovil, bo adidas varijanta...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
S temi raznimi komunalnimi podjetji je kar problem, ker ne odgovarjajo po emailu, po drugi strani pa še sami nimajo pripravljeni obrazcev za spremembo trajnika.
Sem se pred kratkim selil v stanovanje, pa recimo podjetje ne zna skupaj spocati pooblastila za direktno bremenitev, kljub temu da sem se osebno oglasil pri njih. So obljubili, da obrazec pošljejo po pošti, pa ne pošljejo kjub 2x telefonskem klicanju.

Nekoč se je vse uredilo na banki, potem so pa to banke prevalile na podjetja, kjer se nekatera ne znajdejo v teh rečeh. Kdor ima trajnik še od prej, teče gladko, kjer je pa treba na novo urediti, pa so problemi.

Sem pa imel nekoč drugačne probleme z NovoKBM, kjer sem prišel ob 16h na banko (delajo do 17h), da zaprem račun. Pa je trdila gospa za šalterjem, da se to ne da kar tako urediti v pol ure. Pustil sem ji dokumente in zaprosil da pripravi vse, da pridem naslednji dan podpisat. In potem mi je ta gospa 6 delovnih dni pripravljala papirje za zapiranje računa. Ko sem prišel podpisat, pa mi je še 10 minut naštevala ugodnosti, ki jih zamujam pri njih.
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
S temi raznimi komunalnimi podjetji je kar problem, ker ne odgovarjajo po emailu, po drugi strani pa še sami nimajo pripravljeni obrazcev za spremembo trajnika.
Sem se pred kratkim selil v stanovanje, pa recimo podjetje ne zna skupaj spocati pooblastila za direktno bremenitev, kljub temu da sem se osebno oglasil pri njih. So obljubili, da obrazec pošljejo po pošti, pa ne pošljejo kjub 2x telefonskem klicanju.

Nekoč se je vse uredilo na banki, potem so pa to banke prevalile na podjetja, kjer se nekatera ne znajdejo v teh rečeh. Kdor ima trajnik še od prej, teče gladko, kjer je pa treba na novo urediti, pa so problemi.

Sem pa imel nekoč drugačne probleme z NovoKBM, kjer sem prišel ob 16h na banko (delajo do 17h), da zaprem račun. Pa je trdila gospa za šalterjem, da se to ne da kar tako urediti v pol ure. Pustil sem ji dokumente in zaprosil da pripravi vse, da pridem naslednji dan podpisat. In potem mi je ta gospa 6 delovnih dni pripravljala papirje za zapiranje računa. Ko sem prišel podpisat, pa mi je še 10 minut naštevala ugodnosti, ki jih zamujam pri njih.
bonk.gif

tudi če imaš trajnik od prej, ne moreš banke pooblastit da ti ga prenese, čeprav to piše med vrsticami.
Citat:
Prejšnja banka skladno z vašo zahtevo vam ali Delavski hranilnici d.d. Ljubljana posreduje podatke o trajnih nalogih, ki so bili odprti na vašem računu in trajne naloge ukine.
Delavska hranilnica v skladu z vašim dogovorom odpre trajne naloge na novem računu.
toel zagotovo ne drži, ali pa nočejo narediti v mojem primeru
bonk.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Jaz sem že skoraj pol leta na DH. Menjava je čist simpl. Največji problem je uno babnico na prejšnji banki poslušat, kako na DH ne morejo biti boljši od njih.

Ko sem šel zapirat račun mi je gospa za šalterjem rekla, da če si kdaj premislim in pridem nazaj, dobim 1 leto brezplačno vodenje računa
bonk.gif

a dokler sem bil 18 let pri njih pa se nič niso spomnili da bi mogoče zvestobo nagradili ali kaj podobnega?
hysterical-1.gif
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
ksz
Kero banko boste izbrali in na podlagi česa se odločate??
Jaz sem že nekaj bank obhodil, sam je čist too much cajta tkole primerjat banke med sabo,
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Vem, oglasujejo pa se kar.
Sicer sem vedel da bom moral to sam narediti,tako da samo opozarjam. Rtv mj je po posti obrazec poslal.
Vsem bom se pritozbo (predlog)poslal da bi lahko tako zadevo uredili tudi s certifikatom ce ze mejlu ne verjamejo.
 

mmc

Pripravnik
10. mar 2009
281
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
S temi raznimi komunalnimi podjetji je kar problem, ker ne odgovarjajo po emailu, po drugi strani pa še sami nimajo pripravljeni obrazcev za spremembo trajnika.
Sem se pred kratkim selil v stanovanje, pa recimo podjetje ne zna skupaj spocati pooblastila za direktno bremenitev, kljub temu da sem se osebno oglasil pri njih. So obljubili, da obrazec pošljejo po pošti, pa ne pošljejo kjub 2x telefonskem klicanju.

Nekoč se je vse uredilo na banki, potem so pa to banke prevalile na podjetja, kjer se nekatera ne znajdejo v teh rečeh. Kdor ima trajnik še od prej, teče gladko, kjer je pa treba na novo urediti, pa so problemi.

Sem pa imel nekoč drugačne probleme z NovoKBM, kjer sem prišel ob 16h na banko (delajo do 17h), da zaprem račun. Pa je trdila gospa za šalterjem, da se to ne da kar tako urediti v pol ure. Pustil sem ji dokumente in zaprosil da pripravi vse, da pridem naslednji dan podpisat. In potem mi je ta gospa 6 delovnih dni pripravljala papirje za zapiranje računa. Ko sem prišel podpisat, pa mi je še 10 minut naštevala ugodnosti, ki jih zamujam pri njih.
bonk.gif

tudi če imaš trajnik od prej, ne moreš banke pooblastit da ti ga prenese, čeprav to piše med vrsticami.
Citat:
Prejšnja banka skladno z vašo zahtevo vam ali Delavski hranilnici d.d. Ljubljana posreduje podatke o trajnih nalogih, ki so bili odprti na vašem računu in trajne naloge ukine.
Delavska hranilnica v skladu z vašim dogovorom odpre trajne naloge na novem računu.
toel zagotovo ne drži, ali pa nočejo narediti v mojem primeru
bonk.gif

Moraš ločiti med trajnikom in direktno bremenitvijo.
Trajnike banka prenese, medtem ko direktne bremenitve sam urejaš.
klik
In še info, ki vam očitno ni jasen.... direktne bremenitve si niso banke zaželele, ampak so jih bile primorane uvesti.