Na katero banko prestavit račun!?

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Trenutno sem še na Probanki, ki jo počasi jemlje vrag. Začel sem na NLB pa sem ga zaprl že dooooolgo nazaj.
Ko sem rabil kredit sem šel na Probanko, vmes za manjši kredit na Banko Koper, pa sem ga potem tudi zaprl.

Nekak mi najbolj "diši" Delavska. Vem, da so "zadaj" sindikati, pa zato nisem lih najbolj ziher, da bo to dolgoročno...

V okolici imam poslovalnice A-banke, SKB, Delavska hranilnica, Koprska banka in Probanka. Seveda še vedno tudi NLB.

Rabim pa spletno poslovanje in eurocard. Pa morda kakšen kredit v prihodnosti...

Kakšne izkušnje oz. priporočila?
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Jaz imam DH, zadovoljen z vsem. Tudi najmanj so koplicirali pri stvareh, ki sem jih rabil, tako da vse ok z moje strani. Je pa res, da nisem rabil nobenih velikih kreditov in podobnega, ampak vseeno. Povsod drguje je bilo kompliciranje.

Spleta banka je v primerjavi z GBKR enostavno bomba.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Jaz sem ravno sredi zamenjave službe, pa tudi razmišljam o ukinitvi računa na NLB-ju.
Ker imam v okolici poleg NLB-ja še SKB in Deželno Banko bi vprašala poznavalce kje je bolje na SKB-ju ali Deželni??
Nagibam se bolj k Deželni banki. A ima kdo z njo izkušnje?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Punca je bla pri skb-ju, pa ne vem no. Ok ne morem zdej s prstom pokazat kaj vse naju je motlo. Je pa skos bil nek un filing, da ni vedno šlo vse tekoče. Pa tudi pri kreditu se niso nič kaj potrudli. Mogoče odvisno od zaposlenega.
sedaj je na sberbank jst pa grem iz hypo na DH.

glede na to, da sva midva banko obiskala morda 1x na leto... izber tisto, ki je bližje službi:) Da lahko vmes skočiš kak papir odnest al pa podpisat. Oz vzem tisto, ki ima dobro online banko, ker boš tam večino časa operiral. men je zlo pomembno, da ima razna sms in email obveščnja o spremebah na računu.
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Že 5 let na Hypo banki in sem zelo zadovoljen, vse štima tko kt mora. Sem bi pa prej na NLBju. Jaz sploh ne vem kako še ima folk lahko odprte račune na tej naši obubožani banki...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Ne ljubi se mi za kak cent zajebavati s trajniki.iMam jih okoli 8 če se ne motim. Ko mi poteče klik certifikat pa se zna zgoditi da bom menjal ker ga ne mislim mastno plačati.
Ba, mc in podobnih zadev ne uporabljam (ba mogoče enkrat mesečno). Občasno kakšno položnico plačam preko klika.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.303
113
Jaz sem na SKBju, res imam dober odnos z vsemi na šalterjih (večkrat tedensko polagam denar) so pa med dražjimi,
v mojem primeru jih rešuje da so mi spotoma do doma in da delajo do 7ih zvečer, brez deljenega delovnika in tudi v sobotah.

Druga, ki mi je blizu pa je BKS bank in so glede storitev enako ugodni kot Delavska hranilnica, če bi jaz menjal bi šel v tem primeru na BKS bank...

Na NLB pa sem pred novim letom zaprl še zadnji račun...
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
BKS ni enako ugodna, ker je DH najcenejša. Lahko pa je približno tako ugodna
smile-1.gif
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Kaj pa vem če bi se mi dalo ukvariati in primerjati katera banke je najcenejša, ker ni vedno najcenejše najboljše. meni je bilo najbolj pomembno to da imajo dober banka net in pa visok limit na mastercard karticah, to sem se zelo dobro dogovoril na Hypu zato sem pri njih in sem zaenkrat zadovoljen. Ko bom zaprosil za kredit pa bomo videli kok so kaj ugodni. Vendar prijatelji pravijo da so dobili dobre kredite
smile-1.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Ko je že govora o Sparkasse. Ali imajo res tako zanič spletno banko kot se govori?
Razmišljam kam bi šel iz NLB-ja. Res, da imam v bližini DH, SKB in Deželno banko. SKB ni nič cenejša kot NLB, Deželna banka se mi zdi, da ne ponuja vsega, kar danes rabim. Pri DH pa manjka neka oblika Varčevalnega računa od NLB ali online Bonus računa od Sparkasse, ki je operabilen preko spletne banke. Sparkasse sicer nimamo nikjer v Zasavju, je pa v Ljubljani, kar ni tak problem, glede na to, da poslovalnico rabim cca 1x letno.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Jaz sem vzel na Hypo banki E-paket. Imaš vse razen zlate kartice, ki jo itak ne rabiš. Zelo zadovoljen, pa tudi če sem potreboval kakšne informacije sem vedno dobil uslužbenca in hiter odgovor
smile-1.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Ko je že govora o Sparkasse. Ali imajo res tako zanič spletno banko kot se govori?
Izgled in "občutek" je malo starinski, ampak dela OK.
Edino stanje za MasterCard zamuja več dni.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Če se gre za DH, mi prosim razloži. Jaz na njihovi strani ne najdem varčevalnega računa, ki bi imel možnost upravljanja preko spletne banke tako kot varčevalni račun pri NLB.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
NLB ima tako, da račun vidiš na seznamu računov s katerimi lahko upravljaš znotraj seje. Da lahko prosto na ta račun nakazuješ denar iz svojega TRR (ga umakneš), ko odleži pogodbeno dobo na na njem pa ga lahko prenakažeš kamorkoli (nazaj na TRR, plačaš račune, položnice).
Vse to samo z klikom, transakcije se opravljene takoj, spremeba stanja na računih je vidna takoj.
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
DH ima "Varčevalno knjižico". Sicer res dobiš tudi fizično knjižico, ampak imaš zadevo vidno in funkcionalno tudi v spletni banki