Katero banko izbrati?

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Imam problem, in sicer rad bi zamenjal banko, ker so pri Novi KBM, ki jo imam sedaj spreminjali nekaj in mi sedaj ni všeč, drugače sem zadovoljen.

Gre se pa za to, da so dali neke limite na predplačniško Viso sedaj, in sicer:

- omejitev stanja in mesečnih pologov na predplačniške račune na 2000€
- dnevni limit za dvig gotovine je sedaj 350€
- mesečni limit za dvig gotovine je sedaj 1000€, prej mislim da je bilo neomejeno, saj sem večkrat dvignil s to kartico po nekaj tisoč € na bankomatu.

Ima kdo izkušnje, kako je s tem pri drugih bankah?

V poštev pridejo samo naslednje banke (ker so v bližini): NLB, SKB, Intesa Sanpaolo, Abanka ter deželna banka.

Imel pa bi še naprej osebni račun, poslovni račun ter posebej predplačniško Viso.

Pogoj je, da imajo tudi dobro spletno bančništvo (mimogrede pri Novi KBM je odlično), možnost mobilne aplikacije z možnostjo vstopa s fingerprintom (to imam pri NKBM sedaj)..

Hvala
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Tema se lahko zaklene, sem na Abanki sedaj.

Prej sem plačeval za osebni in poslovni račun vse skupaj na mesec slabih 13€, sedaj pa po novem 6€ (iste storitve), kar je več kot pol ceneje.
 

lojtra

Pripravnik
6. jul 2008
60
1
8
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Tema se lahko zaklene, sem na Abanki sedaj.

Prej sem plačeval za osebni in poslovni račun vse skupaj na mesec slabih 13€, sedaj pa po novem 6€ (iste storitve), kar je več kot pol ceneje.

Sicer že očitno prepozno, samo pri NKBM je paket komplet za 4,99€ na mesec, kjer je veliko ugodnosti not- to verjento imate sedaj na abanki....
LP.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.442
1.235
113
Iskajoč brata
Resno, katero banko izbrati, da bi bili stroški čim manjši?
Samo račun in maestro? Imam N26, vendar mi trenutno ne morejo nakazovat plače na ta račun.
Hvala za odgovore.
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
Ne morejo ali ne znajo.... ker ponavadi je to zadnje problem - ali pa rabijo nadgradit program s katerim obračunavajo plače.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.442
1.235
113
Iskajoč brata
Koliko pa pride vodenje računa? Pri delavski ne 1.25, tukaj pa ne najdem.

Še to me zanima, ali je možno, da bi mi plačo nakazali na ženin račun?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Jaz dam sedaj pri abanki za vse skupaj slabih 6€\mesec, se pravi vodenje osebnega in poslovnega racuna ter dodatno debetna visa.

Vklopljene so vse storitve za ebancnistvo ter sms obvescanje.

Samo vodenje za osebni ter poslovni racun pa stane tocno 3,5€.

Provizije za placila preko spletne banke so fiksna po 0,4€ za osebni in poslovni racun, medtem ko sem imel pri NKBM za nakazila iz osebnega 0,38€ ter iz poslovnega 0,91€.

Meni je vredu in bom tukaj ostal do nadaljnjega.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
kajn, 1 eur. Tule najdeš več info: https://www.sberbank.si/osebne-finance/racuni/direkt-racun

Nakazovanje na ženin račun? Hja, če prineseš svojo pooblaščensko kartico, dvomim, da bo delodajalec preverjal. Si upam pa skorajda stavit, da ni najbolj zakonito
wink-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Citat:
Uporabnik Zebdi pravi:
Nakazovanje na ženin račun? Hja, če prineseš svojo pooblaščensko kartico, dvomim, da bo delodajalec preverjal. Si upam pa skorajda stavit, da ni najbolj zakonito
wink-1.gif
Zakaj bi bilo nezakonito?
Če te mučijo kake izvršbe, ti odtegujejo že pri plači. In takrat delodajalec ne sme zamenjati računa, ker je tudi izplačevalec v prekršku.

Drugače pa nikogar ne briga, kateri TRR jim ti daš. Saj v sluæbi poveš samo številko TRRja, nič drugega.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Nezakonito je zato, ker tako pravi Zakon o davčnem postopku (ZDavP-2 ,36. člen). Predvidene kazni se gibljejo v razponu od 800 do 30.000 EUR.

Drugače pa izvršbe ne vplivajo na menjavo računa. Če ti odtegujejo pri plači, je upniku popolnoma vseeno, na kateri račun gre preostanek
smile-1.gif