Samsung S10 Plus ali Huawei P30 PRO

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
To se ne bo zgodilo tako kmalu, če sploh. Renome in visoka cena se doseže z inovacijami. Stanje pa je takšno, da huawei in samsung nekaj novega ven spravita, ostali kitajci pa to kasneje poberejo, kar jim pač pustijo pobrat. Oba tudi intenzivno delata na sw inovacijah. Ostali poknejo gor aosp android in čao.

In zato so vedno v drugi ligi. Price/Performance pa je pri teh telefonih res top, tu nima smisla oporekat.


Kaj za inovacij pa je Huawei spravil ven tja do zacetka 2018? Ne zajebavam, sprasujem, ker nevem. Pa tudi MIUI, ki ni nic posebnega. Druga pesem je Samsungov One Ui, ki je fenomenalen in velik korak od touchwiza.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Pojma nimam in me niti ne zanima. Še 2017 je za mene bil huawei samo še en poceni kitajc več. Šteje to kaj je danes in tu si dihata za vrat z samusungom. Zanimivo pri teh dveh je, kje je ta tretji? O japki se sploh več ne govori, ker je že nekaj let vse isto, edino cena gre vsako leto malo gor. Sem zasledil pred kratkim, da je lani prodaja appla strmoglavila na kitajskem zato, ker oni to smatrajo za tehnološko zaostali in precenjen telefon
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
No saj zato te sprasujem, ker govoris o renomeju in inovacijah. Mogoce bo kdo drug znal odgovoriti.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Kot ne neki strašni strokovnjak mi prvo pride na pamet topshit hw, še posebej kamera.
Očitno celoten paket štima, da zdaj parirajo z samsungom v vseh pogledih in so ljudje pripravljeni plačat jurja za kitajca.

Vsak ima svoj razlog zakaj nekaj kupi. Jaz sem huawei kupil predvsem iz razlogov, zakaj nisem kupil kaj drugega. Samsunga ne diram ni štapićem, ker se mi je par let nazaj touchwiz vsedel v dno želodca, apple pa je za mene predvsem zaradi iosa neuporabna precenjena kanta. Tako je v top ligi ostal samo še huawei. Zadnje 2 leti so naredili res kvantni preskok, nažalost tudi v ceni
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Kaj za inovacij pa je Huawei spravil ven tja do zacetka 2018? Ne zajebavam, sprasujem, ker nevem.
Če take ven mečeš je to zajebancija, podjebavanje, provociranje. Nismo pet letni otroci, da to ne bi dojeli.

Vse kar je Huawei napravil tam od L.2015 predvsem z Mate8 in naprej, so to inovacije, ker prej so bili daleč zadaj. In v teh letih se je povsem izenačil z Samsungom (ja na žalost tudi v ceni) in s tem pridobil velik renome.
Meni osebno so najpomembnejši na telefonu baterija, hitrost polnenja, fotoaparat, tekoče delovanje, to so mi prioritete. In to je na P30 PRO boljše kot recimo na S10.
S10 ima boljši zaslon toda za tisto kar vidiš na tako velikem zaslonu mi z normalnim očesom skorajda ne zaznamo oziroma navaden uporabnik to ne bo zaznal, boš pa zaznal kako izgleda fotografija na telefonu in ne samo na telefonu, tam pa je P30 PRO konkretno boljši. Ne mi govorit o nekih nijansah barv na katerem boljše izgledajo, ker se vse to da prilagodit v nastavitvah ali kasneje z kakšnim programom za poboljšanje slik, če že imaš to željo.

Pa tudi MIUI, ki ni nic posebnega. Druga pesem je Samsungov One Ui, ki je fenomenalen in velik korak od touchwiza.

Kar se tiče vmesnika ja, če si navajen na Samsunga in njegov uporabniški vmesnik (One UI je res naredil velik preskok napram TW) boš potreboval nekaj časa, da se navadiš EMUIa toda po parih dneh sploh ne boš več opazil, meni osebno, ko se ga navadiš je še veliko boljši.

A si ti sploh preizkusil zadnji EMUI 9.1 na P30 PRO, ki je v povezavi z UI svetlobna leta tudi pred Samsungovim OneUI. Kar je pa glavno je pa samo tekoče delovanje sistema tudi po parih letih, kar za Samsunga še sedaj na najnovejših napravah še posebej z Exynosom ne moremo rečt, predvsem se pozna pri bolj požrešnih aplikacijah, igrah, več prenosih naenkrat itd, to se pa potem odraža tudi na bateriji.
Medtem ko na Huaweiu ni potrebe po FR tudi po par let, kar za Samsunga to ne moremo rečt, še vedno se po vsaki večji posodobitvi priporoča FR.
Kar je trenutno tudi plus, smo probavali signal wifija, ki je veliko bolj stabilnejši-močnejši kot na S10, z BT ni nobenih problemov, z avtom, uro, slušalkami se poveže brez problemov.
Kar štejem za minus je zvok, odzivnost-natančnost touch zaslona v primerjavi s prejšnim modelom P20 PRO. Pri normalni uporabi to ni opazit se pa opazi pri določenih bolj zahtevnih igrah. Pa tudi FPS je počasnejši in manj zanesljiv kot na P20PRO, čeprav je to še vedno boljše kot na S10. Sem pa prepričan, da bodo to uredili z posodobitvami.
To so malenkosti, ki jih večina ne opazi toda, če ste se že zapičili v to je to to.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Grazie. Drugic lahko odgovoris tudu z manj zajedljivim in spostljivejsim tonom. No saj smo na alterju. Ni potrebe.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Močno upam, da teh fanboy smešnih komentarjev Luckota ne jemlješ resno ali na podlagi njih celo baziraš svoj nakup :)
Meni Fanboy hahaha, sedaj če imaš doma tri različne vrste telefonov pa misliš, da si frajer. S tem, če se hvališ po tem forumu, da imaš Samsunga še ne pomeni da ga nimamo tudi drugi. Sploh me ne poznaš in ne veš kaj imam doma oziroma s čim se ukvarjam tako da s takimi užaljenimi komentarji si vse povedal. Trudim se ne žalit toda vedno se najdejo revčki, ki ne znajo drugače kot žalit, potem jim poveš kar jim gre pa v jok in na drevo. Vedno so vsi drugi krivi samo sebe ne vidijo.
No jaz pa močno upam, da tebi in vsem fanbojčkom, ki se oglašajo, in na katerih si baziral nakup:valjamse: ravno zaradi takega nespoštljivega vedenja, čimprej crkne in da boste imeli veliko veliko problemov s tem VAŠIM Samsungom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Zakaj telefoni prebujajo taka čustva madona? In racunalniki ne...
A ni telefon kot statusni simbol ze 10x pase? In pol vidim ljudi v težkih avtih s telefonom na glavi... Saj nismo 2006 leta nooo
 
  • Všeč mi je
Reactions: tobacco

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Mal ste smesni z zagovarjanjem svojih in pljuvanjem drugih telefonov... Jaz pravim vaskemu svoje, naj vzame, kar mu odgovarja. Kot pri babah... Kaj bi pa bilo , ce bi vsak hotel imeti grdo babo? Zmanjkalo bi jih... Tako pa eni grdo, eni lepo, pa je urejeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in PHOBiA
I

Izbrisan uporabnik 17097

Točno to. Toda nekateri ala Avtofun, srv in podobni ne morejo iz svoje riti. Po vseh takih in podobnih temah znajo samo pljuvat čez uporabnike. Zasrali so cel forum zato nobeden več ne more normalno komunicirat.
Kmalu bodo sami ostali potem se pa lahko prepucavajo med sabo po mili volji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Nitroo

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Meni Fanboy hahaha, sedaj če imaš doma tri različne vrste telefonov pa misliš, da si frajer. S tem, če se hvališ po tem forumu, da imaš Samsunga še ne pomeni da ga nimamo tudi drugi. Sploh me ne poznaš in ne veš kaj imam doma oziroma s čim se ukvarjam tako da s takimi užaljenimi komentarji si vse povedal. Trudim se ne žalit toda vedno se najdejo revčki, ki ne znajo drugače kot žalit, potem jim poveš kar jim gre pa v jok in na drevo. Vedno so vsi drugi krivi samo sebe ne vidijo.
No jaz pa močno upam, da tebi in vsem fanbojčkom, ki se oglašajo, in na katerih si baziral nakup:valjamse: ravno zaradi takega nespoštljivega vedenja, čimprej crkne in da boste imeli veliko veliko problemov s tem VAŠIM Samsungom.

Zgoraj si odgovarjal meni. Kje sem zalil kogarkoli?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Točno to. Toda nekateri ala Avtofun, srv in podobni ne morejo iz svoje riti. Po vseh takih in podobnih temah znajo samo pljuvat čez uporabnike. Zasrali so cel forum zato nobeden več ne more normalno komunicirat.
Kmalu bodo sami ostali potem se pa lahko prepucavajo med sabo po mili volji.
Tako je :srce:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Meni Fanboy hahaha, sedaj če imaš doma tri različne vrste telefonov pa misliš, da si frajer. S tem, če se hvališ po tem forumu, da imaš Samsunga še ne pomeni da ga nimamo tudi drugi. Sploh me ne poznaš in ne veš kaj imam doma oziroma s čim se ukvarjam tako da s takimi užaljenimi komentarji si vse povedal. Trudim se ne žalit toda vedno se najdejo revčki, ki ne znajo drugače kot žalit, potem jim poveš kar jim gre pa v jok in na drevo. Vedno so vsi drugi krivi samo sebe ne vidijo.
No jaz pa močno upam, da tebi in vsem fanbojčkom, ki se oglašajo, in na katerih si baziral nakup:valjamse: ravno zaradi takega nespoštljivega vedenja, čimprej crkne in da boste imeli veliko veliko problemov s tem VAŠIM Samsungom.

LOL. Pejt igrat svoje igrice na telefonček in spokaj užaljeno kumaro s foruma, če te vse čez kitajca tako pri zadane.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Nabavil s10+. Razočaran nad baterijo. Edino to me je presenetilo v negativnem smislu.
Ne zdrži 2 dni moje uporabe. Tj. cca 3ure pogovorov, nekaj mailov in prebiranja alterja. Zaslona cca 3h.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Nabavil s10+. Razočaran nad baterijo. Edino to me je presenetilo v negativnem smislu.
Ne zdrži 2 dni moje uporabe. Tj. cca 3ure pogovorov, nekaj mailov in prebiranja alterja. Zaslona cca 3h.

Moj je še precej nov, a zaenkrat tudi baterija ni ne vem kaj. Je imel Mate 9 precej boljšo.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Nevem kaj pričakujete.. Sam mam S9+ in baterija zdrži 1 dan itezivne uporabe od jutra do večera itn.. pri tko veliki telefonih..ni pričakovat kaj več. Dva dni razen če ti leži na mizi ;)