Samsung S10 Plus ali Huawei P30 PRO

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Kupuje se en od omenjenih telefonov. Trenutno se uporablja Huawei Mate 9, kjer me moti malo preširok dizajn in večne težave z Bluetoothom (povezljivost z drugimi napravami, itd.).


Sedaj imam možnost menjati na enega od teh dveh telefonov ali čakati na novi Samsung Note (Huawei Mate 30 je predaleč).
Imam pa se problem odločiti. Do sedaj sem uporabljal tako Samsunge, kot Huawei, torej poznam obe firmi. Ime kot tako mi ne pomeni nič.
Oba imata zaobljene robove, kar ne maram, ampak tu nimam kaj.

Telegon se bo uporabljal za "vse". Ogromno poslovne komunikacije (maili, klicanje), dokaj veliko tudi fotografije, zelo malo video, ter nekaj več igre.

Kot berem ima P30Pro prednost v fotografiji in bateriji ter polnjenju, kar mi je vse pomembno. Po drugi strani ima Samsung boljšo uporabniško izkušnjo in stabilnejšo povezljivost, kar mi je seveda tudi pomembno. Aja in ekran je boljši pri Samsungu na račun baterije.
Velika sta praktično enako, oba imata večji zaslon kot moj trenutni telefon in sta dimenzijsko malo manjša, kar mi ustreza.

Kako bi se odločili oz. je kdo že pretipal oba?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
P30 ima samo prednost v kameri, vse ostalo gre v pri samsungu (one ui).

Jaz bi vzel samsunga, ceprav sem vecni uporabnik appla, probam pa vedno vse flagshipe.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
P30 ima samo prednost v kameri, vse ostalo gre v pri samsungu (one ui).

Jaz bi vzel samsunga, ceprav sem vecni uporabnik appla, probam pa vedno vse flagshipe.

Ima tudi veliko višjo avtonomijo in hitrejše polnjenje. Kako je z UI med njima pa ne vem in če to odtehta pri samsungu slabšo kamero, baterijo in polnjenje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mate 9 sem imel in sem ga prodal, ker se mi je slika zazigala v zaslon, drugace mi je bil super telefon.

Kako je s citalci prstnih odtisov pri obeh? Sedaj imata oba spredaj v zaslonu.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Mate 9 sem imel in sem ga prodal, ker se mi je slika zazigala v zaslon, drugace mi je bil super telefon.

Kako je s citalci prstnih odtisov pri obeh? Sedaj imata oba spredaj v zaslonu.

Žal imata oba preko zaslona, pa ravno sem se navadil zadaj, kjer mi je fantastična pozicija. Samsung odklepa hitreje od Huawei.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja res je, sem preveril, P30 Pro ima Oled, kateri ima vecjo svetilnost od S10+, pa tudi Oled ima manjso porabo od Amoleda. Kako je s kakovostjo slike, ne vem.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Kitajec me odvrača zaradi bt povezljivosti.
V dobro mu štejem, da te samo kitajci lahko nadzorujejo, ostali svet pa ne.
Če ima ta trditev smisel boste vi več povedali
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Glede na vse posnetke in komentarje se bolj nagibam k Samsungu S10 Plus. Žal mi je le fotiča in baterije.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Janez, fotkič ima pač kitajec boljši, nimaš kaj, ampak zopet se vprašaj v kakšnih razmerah ga uporabljaš, v kolikor ga uporabljaš pretežno podnevi, v dobrih razmerah sta itak tukaj tukaj, če bi ti dal 50 vzporednih slik in bi izbiral katera ti je lepša bi bila tukaj tukaj. Je pa res da Samsung nekaj miga in s prihajajočim SW prihaja Night Mode ki sicer ni na nivoju Huaweja ampak vseeno. Nočne slike itak niso uporabne. Tukaj je govora o slabih in o slabših nočnih slikah, vrhunske itak ne naredi noben... Kar se pa tiče same baterije ima po GSMarena testu Samsung 91ur, Huawei pa 100ur, se pravi manj kot 10% je razlike. Torej ne govoriva o neki WAU razliki. Sicer nevem kak user si ampak mislim da bi se moral tako zraven enega in drugega konkretno spraviti da ti ne bi zdržal dneva. Sicer pa se ti novi gsm aparati tako bliskovito hitro polnijo da je to brezveze sploh primerjati, teh nekaj ur več. Jaz bi ti svetoval tako, vzemi v roke enega in drugega in se odloči saj gre za enako sranje. Meni pač Huawei ne sede, jebatga, ne počutim se dobro ko ga imam v roki. Vem da je vse v glavi ampak tako je. Jaz sem v glavnem z S10 (brez plus) zadovoljen, je pa še potreben nekaj popravkov, bodo to slej kot prej uredili.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
No ja že p20 pro dela vrhunske nočne fotke in iz roke naredi boljši končni izdelek kot all-arround kompaktni fotoaparati. Seveda če imaš stativ, pa malo časa narediš z nekim srednjim razredom kompakta boljšo fotko v smislu šuma in barvne uravnoteženosti, ampak če primerjamo primerljivo zmaga kar telefon. Enako je pri sodobnih flagshipih dnevna fotografija na vrhunski ravni tako da s takim telefonom ne rabiš balasta v obliki fotoaparata sploh. P30 ima nočno fotografijo še na malo višji ravni + še zoom bombonček tako da komur je to pomembno samsunga S10 niti gledal ne bo.