Samsung S10 Plus ali Huawei P30 PRO

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Sem že rešil s kombinacijo aplikacij Tasker, Bxactions in nekaj sreče.
Sedaj ob pritisku na Bixby gumb ob ugasnjenemu zaslonu avtomatsko poženem Deezer, počakam 2s, dvignem glasnost medija na 10, pritisnem play in ugasnem ekran. Za v avto bo :)

Drugače zadovoljen z odločitvijo?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Jasno, redko kdaj je nek produkt absolutno najboljši ampak pomemben je prvi vtis oz. pomembno je ce ti zadeva sede in ce je izpolnila tvoja pricakovanja. Ce je odgovor da, potem ostali produkti niso pomembni. Jaz sem tudi mislil ko mi je prva dala noge narazen da je svetinja, dokler nisem naslednjih ducat probal :valjamse:
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Še dober, da ti prva ni sedla, če ne bi bil še danes na njej. :zavijazocmi:
Če pa ti je prvi vtis dovolj in ti je izpolnil vsa pričakovanja potem pomeni, da imaš zelo nizke standarde, potem se lahko zamisliš kaj to pomeni:fredi:
Kot pa je videt in kot še bo, ne izpolnjuje ravno vseh pričakovanj.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
O ja, mi je sedla brez skrbi, ampak ne za dolgo ;)

Jasno imaš prav, to pove o meni da sem neobremenjen človek ki točno ve kaj išče in kaj hoče, o tebi pa to pove da si nezadovoljen revček ki išče zadovoljstvo v nepomembnih stvareh kot je en butast telefon. Verjemi, tudi če boš našel idealnega te to ne bo osrečilo. Delaj raje na sebi, na vrednotah. Lahko že začneš takoj in sicer tako da se nehaš obnašati kot govedo. To bo prvi korak na poti k sreči :fredi:
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Sedaj si me pa užalil. Ne vem, če bom lahko sploh med prazniki kaj spal. OK. V redu, tudi jaz znam. Da ne boš potem spet jokal.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Sedaj si me pa užalil. Ne vem, če bom lahko sploh med prazniki kaj spal. OK. V redu, tudi jaz znam. Da ne boš potem spet jokal.

Oh otroci. Kar se mene tiče, je gsm odličen. Dela tudi povezava z uro 100% brez ene prekinitve, kar prej na Huaweu ni delovalo nikoli. Sama uporaba (vmesnik) mi je bolj všeč kot Huawei, tako, da ne vidim kaj dosti minusov. Tisti, ki so, so last Androida in je isto na Samsungu ali Huaweju, torej nima veze.

Če pa kaj norega izjemnega zamujam (kar seveda ne verjamem), pa očitno ne pogrešam.

Trenutno imam doma Samsung, Huawei in Iphone, tako, da precej dobro vem kaj kdo ponuja in kako.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Oh otroci. Kar se mene tiče, je gsm odličen. Dela tudi povezava z uro 100% brez ene prekinitve, kar prej na Huaweu ni delovalo nikoli. Sama uporaba (vmesnik) mi je bolj všeč kot Huawei, tako, da ne vidim kaj dosti minusov. Tisti, ki so, so last Androida in je isto na Samsungu ali Huaweju, torej nima veze.

Če pa kaj norega izjemnega zamujam (kar seveda ne verjamem), pa očitno ne pogrešam.

Trenutno imam doma Samsung, Huawei in Iphone, tako, da precej dobro vem kaj kdo ponuja in kako.

Je pa ena od očitnih slabosti proti starejšemu Huaweu odklepanja na prst. Kao so šli na lepšo in varnejšo rešitev, ampak še vedno Huawei odklepa vedno in izredno hitro, Samsung pa pač ne vedno in ne tako hitro. Sedaj kombiniram prstni odtis in prepoznavo obraza.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Huawejev odtis na ekranu je hitrejsi ja, ampak bi naj bil tudi manj varen - druga tehnologija.

Spremljam pa malo bolj ta trg telefonov in lahko mirno recem, da najvecji trije (Samsung, Huawei, Apple) ne delajo tako velikih korakov naprej, kot jih delajo razni Kitajci, ko jih lovijo. S kamerami so ze tam tam. Huawejev nocni kih prekasa, podnevi pa niti ne vec. Recimo Xiaomi mi9 je top shit. Za faking 450$. Z istimi specifikacijami, odlicno kamero. Zaostaja kamera v zvoku ja. Ampak kako dolgo? Pa Oppo, Meizu itd.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Je pa ena od očitnih slabosti proti starejšemu Huaweu odklepanja na prst. Kao so šli na lepšo in varnejšo rešitev, ampak še vedno Huawei odklepa vedno in izredno hitro, Samsung pa pač ne vedno in ne tako hitro. Sedaj kombiniram prstni odtis in prepoznavo obraza.

Imaš zadnji FW? Ter drugo vprašanje, si registriran v Samsung trgovino ker zadnji update (fix) za fingerprint je preko tega Samsung stora. Je pa možno da ta fix pride tudi če nisi registriran v Samsung trgovino da ne bom pametoval. Ta zadeva zellllo pohitri prsti odtis in tudi točnost. Je pa še vedno sranje po tuširanju oz. če imaš vlažen prst. Ampak verjamem da bodo tudi v tej smeri še zadevo dodelali. Jaz imam tudi oba, obraz + fingerprint.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Huawejev odtis na ekranu je hitrejsi ja, ampak bi naj bil tudi manj varen - druga tehnologija.

Spremljam pa malo bolj ta trg telefonov in lahko mirno recem, da najvecji trije (Samsung, Huawei, Apple) ne delajo tako velikih korakov naprej, kot jih delajo razni Kitajci, ko jih lovijo. S kamerami so ze tam tam. Huawejev nocni kih prekasa, podnevi pa niti ne vec. Recimo Xiaomi mi9 je top shit. Za faking 450$. Z istimi specifikacijami, odlicno kamero. Zaostaja kamera v zvoku ja. Ampak kako dolgo? Pa Oppo, Meizu itd.

Ja imaš prav, Kitajci so ta moment definitivno najbolj optimalen nakup, torej dobiš največ za najmanj denarja. Kar se pa tiče delanja korakov teh velikih pa verjamem da ko jim bo sila da bodo stopili naprej. Konec koncev je tudi v večini Kitajcev čipovje/ekrani od Samsunga ter LG-ja. Če hočejo lahko komot stisnejo na "bremzo" ampak verjetno ni sile.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Huawejev odtis na ekranu je hitrejsi ja, ampak bi naj bil tudi manj varen - druga tehnologija.

Spremljam pa malo bolj ta trg telefonov in lahko mirno recem, da najvecji trije (Samsung, Huawei, Apple) ne delajo tako velikih korakov naprej, kot jih delajo razni Kitajci, ko jih lovijo. S kamerami so ze tam tam. Huawejev nocni kih prekasa, podnevi pa niti ne vec. Recimo Xiaomi mi9 je top shit. Za faking 450$. Z istimi specifikacijami, odlicno kamero. Zaostaja kamera v zvoku ja. Ampak kako dolgo? Pa Oppo, Meizu itd.

Ah tudi Huawei je lovil Samsung z nižjo ceno. Ko ga je ujel, je pa tudi cena tam tam. Realno bo tako tudi s kakšnim drugim kitajcem, samo, da si zgradijo renome in ulovijo najboljše.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Imaš zadnji FW? Ter drugo vprašanje, si registriran v Samsung trgovino ker zadnji update (fix) za fingerprint je preko tega Samsung stora. Je pa možno da ta fix pride tudi če nisi registriran v Samsung trgovino da ne bom pametoval. Ta zadeva zellllo pohitri prsti odtis in tudi točnost. Je pa še vedno sranje po tuširanju oz. če imaš vlažen prst. Ampak verjamem da bodo tudi v tej smeri še zadevo dodelali. Jaz imam tudi oba, obraz + fingerprint.

Mislim, da imam, vsaj logiran sem in updatano je vse. Saj ni tako slabo, res pa je, da je tisti od Huaweja bil hitrejši in mi je bil top shit, ker je bil zadaj. Realno pa vsi to opuščajo. Sedaj s prepoznavo obraza je tako, da še preden uspem s prstom priti zraven, že odklene, tako, da ni krize. Ne vem pa zakaj dovoljujejo le 4 prstne odtise. Dodal sem svoja 2 palca in kazalec in še en ženin prst, pa je že zmanjkalo, čeprav svetujejo, da naj bi svoj prst večkrat shranil in bi bilo s tem odklepanje hitrejše (logično).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Ja, jaz ga odklepam vedno s palcem, na kraj pameti mi ne pade da bi odtis bil od zadaj nekje zgoraj, meni neuporabno. Jaz imam palec 4x skeniran, meni odpira instantno. Bistveno bolje pri tem S10 fingerprintu v displayu bi edino bilo da bi imel večje polje skeniranja. Namreč včasih se mi zgodi da ko telefon na brzino primem ali pa sploh ne gledam da mimo pritisnem, če bi bilo polje branja večje se mi niti to ne bi zgodilo. Saj pravim, edini problem pri tem fingerprintu je meni moker prst, ali suh prst takoj po tuširanju ali kopanju.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Ah tudi Huawei je lovil Samsung z nižjo ceno. Ko ga je ujel, je pa tudi cena tam tam. Realno bo tako tudi s kakšnim drugim kitajcem, samo, da si zgradijo renome in ulovijo najboljše.

To se ne bo zgodilo tako kmalu, če sploh. Renome in visoka cena se doseže z inovacijami. Stanje pa je takšno, da huawei in samsung nekaj novega ven spravita, ostali kitajci pa to kasneje poberejo, kar jim pač pustijo pobrat. Oba tudi intenzivno delata na sw inovacijah. Ostali poknejo gor aosp android in čao.

In zato so vedno v drugi ligi. Price/Performance pa je pri teh telefonih res top, tu nima smisla oporekat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Oh otroci. Kar se mene tiče, je gsm odličen. Dela tudi povezava z uro 100% brez ene prekinitve, kar prej na Huaweu ni delovalo nikoli. Sama uporaba (vmesnik) mi je bolj všeč kot Huawei, tako, da ne vidim kaj dosti minusov. Tisti, ki so, so last Androida in je isto na Samsungu ali Huaweju, torej nima veze.

Če pa kaj norega izjemnega zamujam (kar seveda ne verjamem), pa očitno ne pogrešam.

Trenutno imam doma Samsung, Huawei in Iphone, tako, da precej dobro vem kaj kdo ponuja in kako.
Lahko na kratko tvoje mnenje Samsung vs Jabuk. Jabuka še nisem imel, razmišljam pa da bi šel z Androida, določene stvari mi gredo že na živce, ko z nadgradnjami povozijo stare dobre zadeve.

Npr1. Email appi so imeli prej možnost, da vsakemu računu za notifikacijo prejetega emaila obesiš svojo barvo, pri Aquamail, ki je sicer vrhunski email odjemalec tega več ni možno in pravijo, da je to zahteva Googla.
Npr2. Imam Note in Gear S3 - vsak email račun ima svojo barvo, samo prej so bile te barve enake na telefonu in uri, s posodobitvami pa temu ni več tako in mi gre ful na živce, da imam različne barve telefon/ura.

Nekako mislim, da je to pri jabuku bolje pošlihtano in so različne naprave veliko bolj usklajene med sabo, edini minus je ta, da je investicija v jabuk eko sistem kar velika, ampak, če res dela, se verjetno splača tudi to požreti.