K kateri banki?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:da so prijazni uslužbenci

Zakaj pri hudiču pa v današnjem času rabiš stik z bančnimi uslužbenci. Sam sem bil nazadnje na banki verjetno nekje pred tremi leti in takrat bi zagotovo preživel, tudi če ne bi bili najbolj prijazni.
To je tako, kot da bi ti bil faktor pri izbiri banke, kako se da parkirat v okolici. Za moje pojme popolnoma irelevantno.
Na Sparbanki sem odprl račun leta 2002. Pa še to prek neke spletne pristopnice. Na banki osebno, pa še nisem bil nikoli, ker se vse uredi preko netstika.
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Velik stvari urejam prek spletne banke, so pa tudi stvari ki jih urejem direktno na šalterju, nekaj pa tudi po telefonu. Jaz imam recimo na Hypu zelo dobre izkušnje. Primerjava med NKBM (imel prej tam račun) kar se recimo spletne banke tiče in pa Hypa je kot noč in dan. Meni je Hyponet res vrhunsko zasnovan in vse je zelo pregledno in boljše kot na NKBM. Kar se pa uslužbencev tiče in odnosa stranka-uslužbenec se pa na Hypo zelo potrudijo in do sedaj vedno ko sem kaj rabil so mi takoj uredili in brez težav. Ker na NKBM je blo to bolj tko tko, kot da sem bil ta zadnji kmet...
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
ksz: se strinjam da se z večanjem števila položnic DH približa sparkasse po stroških, res pa je tudi da imam več ali manj vse na trajnikih, in je še vedno bolj ugodno.... in kot sem že napisal, če je potrebno karkoli, grem na DH preko ceste...:)
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
pa še ta glavno, pravilno bi se tema morala glasiti "H kateri banki"

smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:da so prijazni uslužbenci

Zakaj pri hudiču pa v današnjem času rabiš stik z bančnimi uslužbenci. Sam sem bil nazadnje na banki verjetno nekje pred tremi leti in takrat bi zagotovo preživel, tudi če ne bi bili najbolj prijazni.
To je tako, kot da bi ti bil faktor pri izbiri banke, kako se da parkirat v okolici. Za moje pojme popolnoma irelevantno.

Potrebuješ banko še za kaj drugega kot za plačevanje položnic in prejemanja plače?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:
Jaz mam račun odprt na Hypotu. Najboljš banka. Zdej ce senkat za kolk centov je kira cenejša je men brezveze. Meni je važno, da je vse tko kot mora bit, da so prijazni uslužbenci, da majo dobre storitve in najpomembnejše da ko kaj rabiš da hitro in na strokoven način dobiš in tudi ko kaj ne štima da ti zadeve zrihtajo takoj in profesionalno. Ker recimo jaz tega prej na NLBju nisem bil deležen.

Ja seveda, mene je enkrat en prijazni uslužbenec tam (en mali polizani čefurček za šalterjem) nategnil za 10 jurjev tolarjev.
Če sem hotel kot s.p. kaj dvigniti, sem moral v neko pisarno zadaj in tam na roke pisati naloge...
Ko sem šel zapreti račun, je pa površneš skoraj zaprl račun nekomu drugemu, ker je imel pač podobno ime kot jaz, če jaz ne bi imel navade striktno prebrati vse preden podpišem, bi to tudi naredil.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Veliko vas omenja Hypo, super lepo in prav ampak roko na srce, Hypo je kar med dražjimi?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Aja pa še to, čudi me da nihče ne omeni BKS banke. Se mi zdi izredno ugodna. Vodenje računa npr. Klasik 1,90€, spletna banka brezplačna, dvig gotovine v SLO na vseh bankomatih in v tujini v območju EMU brezplačno, položnica pa je 0,31€.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Za BKS ljudje sploh ne vedo, da obstaja, dokler ne začnejo iskati stanovanjskega kredita. Pač cena vse skupaj 5 poslovalnic (od tega 2 v Ljubljani).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Eno vprašanje? Kaj ti bodo poslovalnice? Sicer jo imam v svojem kraju vendar kaj ti bo? LP
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Razlike v stroških so minimalne oz. vsaj kar se mene tiče niso omembe vredne. Diskutirat katera je najboljša in tako dalje je brezpredmetno, ker bo vsak fural svoje, da bi pa banko izbral samo za to ker ima najcenejše storitve pa malo morgen. Kot sem omenila, razlike niso velike. Je pa res da sem prej bla na NLBju k je res katastrofa od katastrofe, potem pa na priporočilo frendice odšla na Hypo in sem zelo zadovoljna in se ne strinjam da je Hypo med dražjimi.

Moj paket pa je tale: http://www.hypo-alpe-adria.si/sl/content/e-paket
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Kar se tiče BKSja je odgovor na dlani - če se nikdar ne pelješ mimo poslovalnice, ne veš da banka sploh obstaja, kar zna biti problem...

Kar se tiče mene, kaj pa vem, če kaj rabim, ne brskam več po spletni banki in spletni strani, kje je zdaj kaj pod generičnimi pogoji kot so tam. Se da še bolje vse zmenit, če dvignem rit pa se spotoma še v poslovalnici pri svojem bančniku ustavim na kofetu, povem kaj bi rada in ni hudič, da pogoji na spletni strani niso zadnji, vsaj kdaj pa kdaj ne. Glede na to da imam poslovalnico praktično spotoma sem v primeru enakih pogojev kot na spletu prihranila - brskanje za informacijami, ki mi jih moj bančnik iz glave ve (čas je denar) in v postopku dobila še kavo. Računica se seveda ne izide, če se moram voziti 30km daleč.
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik stop pravi:
hypo ... Sanader, Haider, Špan ... ne hvala pa še dragi so

Ha ha ha, kake ma to veze kar se poslovanja banke tiče. Nobene. To so avstrijci vse lepo popucali. Sanader vemo kje je, Haider neslavno končal življenje, Špan in ostala druščina bodo pa po moje zelo kmalu sedeli tam kjer jim je mesto. Če bi poznal številke, potem takšnih tumarij ne bi pisal. dej malo si res poglej potem pa piši po forumu!
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Aja pa še to, čudi me da nihče ne omeni BKS banke. Se mi zdi izredno ugodna. Vodenje računa npr. Klasik 1,90€, spletna banka brezplačna, dvig gotovine v SLO na vseh bankomatih in v tujini v območju EMU brezplačno, položnica pa je 0,31€.
Res je. Ker imam Premium račun so še vsa plačila preko spletne bake zastonj.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik dinos77 pravi:
Citat:
Uporabnik stop pravi:
hypo ... Sanader, Haider, Špan ... ne hvala pa še dragi so

Ha ha ha, kake ma to veze kar se poslovanja banke tiče. Nobene. To so avstrijci vse lepo popucali. Sanader vemo kje je, Haider neslavno končal življenje, Špan in ostala druščina bodo pa po moje zelo kmalu sedeli tam kjer jim je mesto. Če bi poznal številke, potem takšnih tumarij ne bi pisal. dej malo si res poglej potem pa piši po forumu!


Pa če se vržeš na trepalnice Hypo je mafijska banka
evil.gif
. Kljub vsemu nam lahko postrežeš z številkami