Na katero banko prestavit račun!?

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Itaq moraš bit zapufan in imet 0 na računu, drugače pa ne dobiš dokladov, znižanega vrca itd.
grin1.gif


Gotovina je spravljena v drugih oblikah...
grims-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Če se gre za DH, mi prosim razloži. Jaz na njihovi strani ne najdem varčevalnega računa, ki bi imel možnost upravljanja preko spletne banke tako kot varčevalni račun pri NLB.

Ko sem pri DH vzel mastercard, so mi dali zraven še "varčevalni" račun zastonj, s katerim ni nič stroškov. Oz na ta račun se je položil denar za dobo 1 leta s katerim jamčim kredit oz minus na mastercardu. Po enem letu lahko denar z obrestmi dvignem... Na ta "varčevalni" račun lahko nakazujem denar in ga tudi vežem za določeno obodbje za višje obresti. Ker sem menjal banko zaradi s.p.-ja, imam sedaj vbistvu lahko samo en poslovni račun, dohodnino pa mi lahko vrnejo na "varčevalni" račun in imam tako strošek samo za en račun.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
kzs

Kako pa poteka postopek menjave banke, če imaš nekje že poslovni račun in npr. čakaš na plačila že izdanih računov? Tudi jaz razmišljam o prehodu na DH, zato me zanima najlažji prehod. Najbolj logično bi bilo vse skupaj odpreti na novo in nato postopno zapreti račun na stari banki. Ima kdo kaj več izkušenj?
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.040
493
83
Lahko imaš hkrati več poslovnih računov. Torej, odpreš novega in obvestiš poslovne partnerje. Čez čas zapreš starega. Banke pri nakazilu (že pri vnosu) preverjajo ali je račun še odprt, tako da je težko nakazati na zaprti račun razen mogoče iz tujine.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kot je @hgard napisal.
odpreš novega, starega pa še imaš kak mesec ali dva, da kaj ne pozabiš spremenit.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Kot opažam je vse strah imeti denar na NLB-ju, je ta strah upravičen? Lahko malo utemeljite vse skupej zakaj bi naj bile druge banke varnejše.. NLB je državna banka, država pa ti jamči do 100k €.

Sam imam en račun pri Kopru+spletno banko, drugega pri NLB-ju. Sedaj mam pa nekej denarja za položit, pa tudi nimam pojma kje bo najvarnejši..
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Kot opažam je vse strah imeti denar na NLB-ju, je ta strah upravičen? Lahko malo utemeljite vse skupej zakaj bi naj bile druge banke varnejše.. NLB je državna banka, država pa ti jamči do 100k €.

Sam imam en račun pri Kopru+spletno banko, drugega pri NLB-ju. Sedaj mam pa nekej denarja za položit, pa tudi nimam pojma kje bo najvarnejši..
Ne gre samo za varnost, futraš pijavke, dokler imaš svoj denar na NLB!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zgolj v razmislek...
Ne glede na kateri banki imaš prihranke, VEDNO futraš pijavke. Pa ne rečt da so banke s tujim lastnikom pa Samarijanske ustanove.
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Samo da, če si pri NLB futraš pijavko kot komintent in kot davkoplčevalec.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
pri tujih bankah pa tuje lastnike in tujo državo, kar je v bistvu izdajalsko...
wink-1.gif
futrat tujo državo.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Mene pa zanima nekaj druga. Z mojo,bi odprla samo en račun (seveda vsak svojo katico) skupna sredstva, nižji stroški vodenja?

A je to možno in pri katerih bankah?

LP
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Mene pa zanima nekaj druga. Z mojo,bi odprla samo en račun (seveda vsak svojo katico) skupna sredstva, nižji stroški vodenja?
A je to možno in pri katerih bankah?
LP

Posebej pride prav takrat ko se ta dva potem skregata ( seveda ne ti
smile-1.gif
)
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Mene pa zanima nekaj druga. Z mojo,bi odprla samo en račun (seveda vsak svojo katico) skupna sredstva, nižji stroški vodenja?
A je to možno in pri katerih bankah?
LP

Posebej pride prav takrat ko se ta dva potem skregata ( seveda ne ti
smile-1.gif
)


Se moja sredstva niso nakazana v slovenijo rabim pač samo račun tu
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Mene pa zanima nekaj druga. Z mojo,bi odprla samo en račun (seveda vsak svojo katico) skupna sredstva, nižji stroški vodenja?
A je to možno in pri katerih bankah?
LP

Posebej pride prav takrat ko se ta dva potem skregata ( seveda ne ti
smile-1.gif
)


Se moja sredstva niso nakazana v slovenijo rabim pač samo račun tu

Vem, da na nekaterih bankah ni mogoče dobivati dveh plač na en račun (ko to opazijo te menda prisilijo v odprtje drugega računa). Obrazložitev za to je bila da so zaradi tega problemi pri (morebitni) izvršbi, kar mi je nekako logično. Če pa plače ne dobivaš potem pa ni problem - ona naj te na svojem računu samo pooblasti pa bosta oba avtomatsko imela svojo BA kartico. Je pa res da ne vem če katera banka omogoča dostop do enega računa z dvema različnima certifikatoma(ce slučajno potrebuješ to...)
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
ksz

Še eno vprašanje za komitente Delavske hranilnice. A je dostop do spletne banke mogoč na različnih računalnikih? Npr. pri banki SKB je z generatorjem ključev dostop mogoč praktično vsepovsod. Kako je pri certifikatih? Nimam nobene izkušnje z njimi.
17758-icon_confused.gif