Na katero banko prestavit račun!?

Pisarna

Pripravnik
6. feb 2014
49
0
6
@Jabe

Hvala za tale link, super! Prej niti nisem bil toliko pozoren na to provizijo, ki ti jo NLB trga če dviguješ gotovino na drugih bankomatih, ampak da si skoraj ob 50 centov za en dvig gotovine na bankomatu druge banke ....hvala lepa! Na to je večkrat opozarjal tudi ekonomist Rado Pezdir, da banke tega sploh nebi smele počet!
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.041
496
83
Vrniti so morali, ker so se banke med sabo dogovorile, da dvignejo ceno. Če pa vsak zase dvigne, potem ni problema.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Pisarna pravi:
@Roberto

Potem si očitno imel res srečo z bančnimi uslužbenci, kajti v mojem kraju sem se z NLB banko že nekajkrat grdo gledal ravno zato, ker mi tega ne morejo(ali ne želijo) urediti na daljavo in jih imam dovolj. Poleg tega me moti tudi to, da pri NLB banki zaračunavajo svinjsko visoko provizijo, če gotovino dviguješ na bankomatih druge banke!

Mogoče kdo ve, kako ima Sberbank z dvigovanjem gotovine na bankomatih drugih bank? Je brezplačno?

Brezplačno v celotnem območja EUR.
 

Pisarna

Pripravnik
6. feb 2014
49
0
6
@hgard

Ja, so morali vrniti, ampak če vprašaš komitente NLB-ja, če so dobili res izplačano ti bodo odgovorili takole: 60% - nič nisem dobil, 30% - ja sem dobil ampak občutno premalo, 10% - dobil, vse je OK.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kajpa, ko so mislili, da bodo kaj dobili, tudi če niso dvigovali na tujih bankomatih.
wink-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Anubis pravi:
ksz

A kdo tukaj uporablja predplačniško kartico Mastercard od podjetja Skrill? To je nekdanje podjetje Moneybookers. Zdi se mi zanimiva alternativa navadni kreditni, ki je razen za nakup letalskih kart ne uporabljam, a bi želel slišati kaj več dejanskih izkušenj.

Imam pa jo bom zaprl, ker je čisto ok neteller kartica, ki je brez letne naročnine, plačaš samo enkrat 10€ da jo dobiš. Z obema pa ne moreš plačevati na aliexpress, ker ne sprejemajo prepaid kartic.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik Anubis pravi:
ksz

A kdo tukaj uporablja predplačniško kartico Mastercard od podjetja Skrill? To je nekdanje podjetje Moneybookers. Zdi se mi zanimiva alternativa navadni kreditni, ki je razen za nakup letalskih kart ne uporabljam, a bi želel slišati kaj več dejanskih izkušenj.

Imam pa jo bom zaprl, ker je čisto ok neteller kartica, ki je brez letne naročnine, plačaš samo enkrat 10€ da jo dobiš. Z obema pa ne moreš plačevati na aliexpress, ker ne sprejemajo prepaid kartic.

Kaj pa Ryanair, Easyjet in ostali? Mislim, da na njihovih spletnih straneh bolj malo piše o predplačniških karticah.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.988
3.277
113
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Z obema pa ne moreš plačevati na aliexpress, ker ne sprejemajo prepaid kartic.
Ne prodajaj bučk, s Skrillom/Moneybookers kupujem na Aliexpresu že leta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.526
5.966
113
pri taščici
Edit: ksz da ne bo budi v luft skakal

Tudi visa electron dela na aliexpresu, ebay, paypal, madeinchina, dx.
Prvič slišim od tebe da nočejo prepaid kartice. Mogoče je nočejo zaradi tega ker imaš premalo na njej. Veš rabiš dobroimetje
wink-1.gif
.
Tale visa electron je bila ena ”dumping” ponudba v preteklosti. Mislim da brez stroškov odprtja računa, brez vodenja, brez provizij pri translaciji. Kar nekako ne morem verjeti, ampak laufa že skoraj dve leti.
Edino ne vem kako bi mi uspelo gotovino položiti na kartico na nematičnem bankomatu. Tega mi pa ni uspelo pa sem probal na nekaj bankomatih.
 
Nazadnje urejeno:

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Kaj je fora te visa elektron, imam ze od nekdaj master card... za katero se placuje letna narocnina, dela pa vse po celem svetu...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
"Fora" z Viso Electron je ta, da jo lahko dobi vsak. Mastercarda ne moreš dobiti, če nimaš rednih prihodkov ali kako že.
Z Viso Electron lahko porabiš toliko kolikor imaš na računu. Večina ljudi jo uporablja za spletne nakupe preko paypal vmesnika, predvsem mularija, ki ni variante da dobi mastercard.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Aha potem nima smisla menjati, razen ce ni narocnine? Ker tudi po svetu je placevanje hotelov v vecina primerov omogoceno z maestro (sele pod njega spada mastercard).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
visa electron je tudi bolj varna, ker či ti vrdrejo, ti porabijo samo toliko kot si si nakazal gor. pri mastercardu pa sam veš kolk ti lahko gre;)
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Z obema pa ne moreš plačevati na aliexpress, ker ne sprejemajo prepaid kartic.
Ne prodajaj bučk, s Skrillom/Moneybookers kupujem na Aliexpresu že leta.

Nobenih bučk ne prodajam, kakšna transakcija za 5$ je še šla čez, vse nad recimo 20$ so bile zavrnjene, tako na Skrillu, kot na Netellerju. in nisem edini.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.616
5.569
113
Obveščamo vas, da 24. marca 2014 uvajamo nadomestilo za izvajanje kompenzacij v višini 0,40 EUR na izvršeno kompenzacijo.

Želimo vam uspešno poslovanje, NLB.