Na katero banko prestavit račun!?

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Certifikat lahko uporabiš kar sigen-ca, ki ga brezplačno izdaja upravna enota. Certifikat lahko namestiš na več naprav in brez težav dostopaš. Mogoče bi bil problem, če bi dostopal hkrati iz dveh PC. Imaš pa po aktivaciji spletne banke tudi možnost (prek spleta) akrivirati dostop z username/password in enkratno sms kodo, torej za naprave brez nameščenega certifikata (browser na telefonu). Se mi pa zdi, da zaračunajo tak dostop nekaj centov.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Super, hvala za info!
smile-1.gif
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.823
205
63
Slovenija
seveda je možno,

tudi s tablic ali mobilnikov... ni ovir.
Pa brezplačen sigen-ca certifikat si naročiš na upravni enoti, pa si zmagal.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Ali lahko s tem certifikatom dostopam tudi preko telefona ali moram vedno s kodo, ki jo dobim preko sms?
 

Pisarna

Pripravnik
6. feb 2014
49
0
6
Mene pri NLB motita 2 stvari in sicer;

1.) Neflexibilnost - recimo za podaljšanje ali odobritev nekega limita in da je tvoja "matična poslovalnica" na drugem koncu Slovenije kjer živiš, bi se moral peljati iz enega konca Slovenije na drug konec le za en podpis dokumentov!

2.) Uporaba KlikNLB storitve bi lahko bila preko varnega USB ključa in kriptirane povezave, ki ga lahko imaš vedno pri roki, ne pa da moraš za vsako malenkost izvažati certifikat in ga potem zopet nazaj uvozit na drugem računalniku. Tukaj so druge banke veliko bolj napredne!

A ima kdo mogoče izkušnje s to novo rusko banko pri nas: http://www.sberbank.si ?

Lp
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
AD 1: sploh ni res. Vse opravim preko klika. Imam matično banko v kraju kjer sem živel v mladosti. Na banko pridem 1x letno ob novem letu. Sem pa takrat podpisal papirje da lahko bančnica to ureja zame. Načeloma mi pošlje dokument v elektronski obliki, jaz natisnem stran kjer je potrebno podpisati, ga podpišem, skeniram in pošljem nazaj po el. pošti...
AD 2: to je stvar precepcije. Varni USB ključi niso poceni. 2-stopenjska avtentikacija tudi ne (če moraš stranki dati generator gesel). Sedaj ko so generatorji na voljo kot applikacije za Smartphone je mogoče bolj smiselno...
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
ksz
jaz grem z NLB na Sberbank...
Letne stroške bom znižal s 260 na 110 € + pri SiOLu bom imel 3 € popusta vsak mesec kot član AMZS, ker bom vzel AMZS paket, ki vsebuje AMZS članarino...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik Pisarna pravi:
2.) Uporaba KlikNLB storitve bi lahko bila preko varnega USB ključa in kriptirane povezave, ki ga lahko imaš vedno pri roki, ne pa da moraš za vsako malenkost izvažati certifikat in ga potem zopet nazaj uvozit na drugem računalniku. Tukaj so druge banke veliko bolj napredne!

A ima kdo mogoče izkušnje s to novo rusko banko pri nas: http://www.sberbank.si ?

Lp

A se ne da tudi za navaden Klik dobiti kartice (na kateri je certifikat) in USB čitalca?
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
ksz

A kdo tukaj uporablja predplačniško kartico Mastercard od podjetja Skrill? To je nekdanje podjetje Moneybookers. Zdi se mi zanimiva alternativa navadni kreditni, ki je razen za nakup letalskih kart ne uporabljam, a bi želel slišati kaj več dejanskih izkušenj.
 

Fakin

Pripravnik
29. mar 2009
32
0
6
Citat:
Uporabnik Anubis pravi:
ksz

A kdo tukaj uporablja predplačniško kartico Mastercard od podjetja Skrill? To je nekdanje podjetje Moneybookers. Zdi se mi zanimiva alternativa navadni kreditni, ki je razen za nakup letalskih kart ne uporabljam, a bi želel slišati kaj več dejanskih izkušenj.

Jaz jo uporabljam že kakšna tri leta...do sedaj vedno brez težav. Vezano imam na paypal, tako da preko spleta uporabljam paypal, v slovenskih trgovinah deluje brez problemov, dvignil na bankomatu rublje sredi Moskve brez problemov....edino, ko nakažeš denar traja ponavadi dva dni da pride na kartico...
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Odlično, torej je zadeva ok. Ker je včasih kar problem, ko na bankah komplicirajo z večanjem limita na običajnih kreditnih. Če pa nabavljaš recimo tri ali pa štiri letalske karte, pa zna biti limiti hitro prenizek.
 

Fakin

Pripravnik
29. mar 2009
32
0
6
Citat:
Uporabnik Anubis pravi:
Odlično, torej je zadeva ok. Ker je včasih kar problem, ko na bankah komplicirajo z večanjem limita na običajnih kreditnih. Če pa nabavljaš recimo tri ali pa štiri letalske karte, pa zna biti limiti hitro prenizek.

Pazi! Tudi pri Skrill Card imaš omejitve...dnevno lahko na bankomatu dvigneš samo 250 eur, plačaš pa do 1000 eur dnevno.
Imaš pa tudi omejeno do 16000eur v obdobju 90 dni (tale limit mislim da lahko dvigneš).
Poglej si še pogoje pri Skrill VIP, mislim da so tam malo višji zneski...
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Hvala za opozorilo, sem medtem že prebral splošne pogoje. Še vedno je zadeva zame veliko bolj uporabna kot pa trenutna kreditna. Sem pa pred dnevi zamenjal banko, tako da na novi sploh ne bom oddal vloge za kreditno in bom naročil kar Skrill. Višina dnevnega limita za dvig gotovine me ne moti, jurja na dan za ostale zadeve bo pa menda dovolj.
smile-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
preveri še stroške polnjenja predplačnške kartice. vem, da imajo nekatere predplačniške zelo visoke provizije pri polnjenju.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
ksz
jaz grem z NLB na Sberbank...
Letne stroške bom znižal s 260 na 110 € + pri SiOLu bom imel 3 € popusta vsak mesec kot član AMZS, ker bom vzel AMZS paket, ki vsebuje AMZS članarino...

Jaz imam isti paket. Zelo zadovoljen.
 

Pisarna

Pripravnik
6. feb 2014
49
0
6
@Roberto

Potem si očitno imel res srečo z bančnimi uslužbenci, kajti v mojem kraju sem se z NLB banko že nekajkrat grdo gledal ravno zato, ker mi tega ne morejo(ali ne želijo) urediti na daljavo in jih imam dovolj. Poleg tega me moti tudi to, da pri NLB banki zaračunavajo svinjsko visoko provizijo, če gotovino dviguješ na bankomatih druge banke!

Mogoče kdo ve, kako ima Sberbank z dvigovanjem gotovine na bankomatih drugih bank? Je brezplačno?