S.P. Katero banko izbrati? Računovodski servis?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 3287

Malo debatiramo, pa bom še tu vprašal.
1. Katero banko izbrati za s.p.? Predvidoma en ali dva izdana računa na mesec, ter ostale zadeve (prispevki, ...). Torej čisto osnovno in minimalno poslovanje. So pa omenili, da bi imeli ala klik varianto. Baje je Delavska hranilnica ugodna (je kdo stranka le te?).

In še to:
2. Je za tak obseg potreben računovodja ali bi si lahko človek sam popedenal stvari pravilno?

(nimam pojma o teh stvareh, pa ne bi rad širil "krive vere")

lp
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.837
4.344
113
Jaz sem se odločil za SKB, osebni in poslovni račun, imaš oboje preko interneta in te pride najceneje ko naenkrat odpiraš računa, ker vzameš samo eno kartico in en kalkulatorček za dostop za oba računa... Stane te to 20€...

Za računovodctvo, en ti mora narediti bilanco, dobijo se računovodje katerim plačaš ob letu 200-300€ pa ti vse popedena...
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
To ne gre za tebe?

Delavska hranilnica ima za to, kar omenjaš ok ponudbo. Brezplačno odprtje, prvih 12 mesecev ima brezplačno vodenje, za s.p. potem 5,5€ na mesec, kar je tudi ugodno. Cene plačil preko el.bančništva v okviru banke je brezplačno, medbančno pa 0,5€/transakcijo, kar je nekje srednja cena. Na splošno bi ocenil, da je za podjetnika začetnika ponudba zelo ugodna.

Ne glede na število računov predlagam, da se računovodja izbere. Ne le zaradi vodenja knjig (torej ne knjigovodja) temveč kot svetovalec - uveljavljanje stroškov, urejena dokumentacija, pravilno poročanje, preverjanje bonitet ipd... s čimer lahko podjetnik veliko prihrani (ne glede na stroške računovodje).
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Ni zame. Bi pa rad pomagal. Tudi osebni račun bi bil pri izbrani banki za s.p.

Skb: kaj ti pa računajo (vodenje računov, prenakazila med osebnim in poslovnim, koliko pa stane v štartu "klik")?


naj bi se ta s.p. uporabljal samo za izdajo računa kjer sedaj dela. Namesto plače na roko (ni bila prijavljena), bi sedaj izdala račun.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
SKB je malo dražja (jo uporabljam jaz
wink-1.gif
) a je kvalitetna banka in jo lahko priporočim. Cenovno gledano je DH ugodnejša.

Tudi SKB ima zastonj odprtje in ima isto ceno vodenja računa (5,5€ /mesec), nima pa eno leto brezplačnega vodenja. SKB NET stane mesečno 5€.Cena plačil preko el, bančništva je 0,84€, pri banki 0,35€.

Oseba, ki bo sedaj izdajala račune bo verjetno tudi izdajala račune, uveljavljala potne stroške, uveljavljala druge upravičene stroške ipd.. Moram pa opozoriti na našo strogo zakonodajo glede odvisnega razmerja. V kolikor pride davčna inšpekcija lahko tako naročniku kot tudi izvajalcu (tvojemu prijatelju) naloži plačilo prispevkov in davkov kot, da bi šlo za redno delovno razmerje. A je odvisno od tega, kako se inšpektorjem to razmerje predstavi in tudi od inšpektorja samega.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Malo debatiramo, pa bom še tu vprašal.
1. Katero banko izbrati za s.p.? Predvidoma en ali dva izdana računa na mesec, ter ostale zadeve (prispevki, ...). Torej čisto osnovno in minimalno poslovanje. So pa omenili, da bi imeli ala klik varianto. Baje je Delavska hranilnica ugodna (je kdo stranka le te?).

In še to:
2. Je za tak obseg potreben računovodja ali bi si lahko človek sam popedenal stvari pravilno?

(nimam pojma o teh stvareh, pa ne bi rad širil "krive vere")

lp
Absolutno Sparkasse.
Če že ne zaradi poceni storitev pa predvsem zaradi odnosa do strank. Tu v MB enoti te imajo za kralja. Tako kot se je nama gospodična Mateja posvetila se nama še ni nikoli nihče v kakšni podobni ustanovi.
Kot primer naj podam to, da čeprav so uradne ure od 9.00, sma lahko pri njej vedno vse uredila že ob 8.00. Pa še en plus je ta, da ni na banki tistih starejših bankirk še iz stare juga šole, ampak samo mladi, naprednejši kadri.

Aja, sem omenil nizke stroške?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Pri NoviKBM imam 4,5eur za vodenje TRR in brezplačni bankanet. Drugih stroškov ni.
So pa potem stroški nakazil od 0,30€ do 0,80€, ter brezplačno na račune NoveKBM. Pa stroške za prilive mi računajo, se mi zdi da okrog 0,10€ na priliv.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Banka Koper ima trenutno res dobro ponudbo... Klikni za ponudbo

NovaKBM pa za podjetja na dolgi rok ni tako poceni, kot pbutec predstavlja (imam podjetje na NKBM) a imajo sedaj tudi akcijo: Klik za akcijo NKBM. Trenutni stroški: vodenje poslovnega računa 9€, el.bančništvo 4,17€, interni plačilni promet 0,32€/trans, zunanji 0,8€/trans.

Pod črto ... za prvo leto boš naletel na par € na mesec razlike med bankami, potem bo več.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
dolgo sem bil na sparkasse, pa sem se prestavil na delavsko. Izključno zaradi cene plačil. Vmes je seveda tudi delavska dvignila ceno na 0,5€ ampak je še vedno ugodneje.

Kaj naj rečem... Banka kot banka
 

halo007

Pripravnik
15. avg 2007
176
0
16
Mi sodelujemo z Banko Koper trenutno. Smo tudi prenesli račun k njim in zaenkrat je vse super. Prednosti sta predvsem dve:
- VisaElectron (kreditno-debetna kartica - limit je stanje na računu)
- ter spletna e-banka. Ni namestitve, dostop s kateregakoli računalnika...

Pa še poslovni račun je prvo leto brezplačno. U bistvu je prvo leto vse brezplačno, pa tut čitalec kartic, vse kartice, e banka... Kr kul
smile-1.gif


Se pa pripravljajo tudi zanimive ugodnosti za stranke Banke Koper ter MP računovodstva...
 
Nazadnje urejeno:

tonic76

Zelenc'
11. sep 2012
8
0
1
Iščem računovodstvo za popoldanski s.p., pa bom vprašal kar tu (da ne odpiram nove teme).

Mesečno bom izdal le nekaj računov, zaposlen bom samo jaz (vsaj zaenkrat), kakšnih posebnosti pa ne bo.

Zanima me predvsem ali se mi splača imeti nek manjši računovodski servis ali večjega in bolj prepoznavnega, pa pri njih vzamem najbolj osnoven paket? Kakšne imate izkušnje?

Najlepša hvala in lp
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tonic76 pravi:
Iščem računovodstvo za popoldanski s.p., pa bom vprašal kar tu (da ne odpiram nove teme).

Mesečno bom izdal le nekaj računov, zaposlen bom samo jaz (vsaj zaenkrat), kakšnih posebnosti pa ne bo.

Zanima me predvsem ali se mi splača imeti nek manjši računovodski servis ali večjega in bolj prepoznavnega, pa pri njih vzamem najbolj osnoven paket? Kakšne imate izkušnje?

Najlepša hvala in lp

Na popoldanskem s.p. ne boš zaposlen... plačuješ pavšal.

Če boš izdal par računov, poleg tega verjetno še ddv zavezanec ne boš, potem lahko enostavno tudi sam poknjižiš tiste račune. Sploh če vzameš kak program za izdajo računov (minimax, e-racuni,...) samo še prejete not vpišeš in je to skoraj to. In če ti na koncu leta ne uspe bilance sestavit pač takrat plačaš enega, da ti naredi.

Lp