Na katero banko prestavit račun!?

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.397
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Jaz sem to delal kak mesec nazaj. Prvo sem odprl računa na DH, potem sem pri prestavil direktne bremenitve na nov račun in v službi javil spremembo, dobiš en pildek od DH, ki ga v službi podpišejo in ga vrneš v novo banko. Nazadnje sem računa na NLB zaprl. Pazi pri direktnih bremenitvah, to moraš urediti pri izdajatelju računa in ne pri banki, zato moraš vsako direktno bremenitev urejati posebej. Preden greš na DH dobi digitalni certifikat na upravni enoti. Ta digitalni certifikat lahko uporabiš za spletno banko pri DH in je zastonj.

Ko sem jaz zapiral račun na NLB, so me vprašali za razloge. Rekel sem da imajo obresti na TRR 10x višje kot na NLB, pa na varčevanjih so tudi nekajkrat višje. Pa me dama za šalterjem čudno gleda pa pravi, da to ni možno, ker jih omejuje EU ali ECB. Jaz res ne vem, ali se pri NLB norca delajo ali so res tako zabiti, da tudi neta ne znajo nucat.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Idi na DH, odpri račun in reci, da želiš še prestavit oz. zapreti račun. Se izpolne en obrazec in prenesejo sredstva iz starega na novega. Čakam še to plačo in bremenitve iz eurocarda potem pa zapiram račun na probanki. Ne vem ali je potrebno še kaj na staro banko it podpisat?!
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Ksz

Tudi sam imam namen po 15letih iz NLB, nagibam se k DH. Kako zgleda postopek menjave? Moram iti na NLB in zapreti in poteh na DH odpreti? Kako je v sluzbi,sam javim nov TRR za placo?

Men je rekel na DH da lahko podpišem pooblastilo in oni vse uredijo v mojem imenu (prenos trajnikov, obvestilo v podjetje kjer si zaposlen da imaš nov račun), jaz sem to storil sam ker sem imel slabe izkušnje v preteklosti s tem in cel kup skakanja in slabe volje.
Za spletno banko sem pa pri njih vzel certifikat na usb ključku (poštarca,2x25€) trgajo z računa.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Naenkrat lahko imaš odprtih več transakcijskih računov, tako da lahko najprej odpreš račun na DH in ko boš si vse uredil - tudi v službi, zapreš račun na NLB.

Sam imam poslovni račun na DH že dve leti (sem šel iz NLB, kjer sem ga imel prej odprtega skoraj 10 let). Do sedaj nisem imel nobenih problemov, tudi spletna banka je za to kar rabim (plačila in nakazila) čisto ok. Pa še prihranil sem precej denarja. Prvo leto sem ile vodenje računa zastonj, sedaj pa plačujem 4,90 EUR.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.777
262
83
Največja slovenska vas
Pri NLB sem vztrajal zadnja leta zgolj zato,ker sem imel brezplacno vodenje (zadnja 4leta odkar nisem student,imel studentski racun). Zdej me pa na tedenski ravni klicarijo naj pridem zamenjat racun,pa se mi zdi zamal placevat banki,k jo ze tko vsi davkoplacevalci subvencioniramo, v zameno pa dobim skoraj nic.

Hvala za nasvete, is bom uredil ob prvi priliki,ko pridem nazaj.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.823
205
63
Slovenija
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kako točno pa?

Nism še nikol tega delu.

iz brskalnika v računalniku, kjer imaš certifikat si ga izvoziš, nato pa datoteko preneseš na telefon, kjer ga uvoziš v shrambo certifikatov. to je vse. Poguglaj za konkretno instalacijo....
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
No, po pregledu mi ne gre v račun Delavska hranilnica, ker je občutno cenejša od ostalih dveh. Moti me, ker ne vem, kje je fora? Ali imajo obupno spletno banko mogoče? Kakšne noro nizke dnevne limite dvigov na bankomatih ali dnevnih plačil z debetno kartico? Kdo kaj ve?
Gorenjska in Unicredit sta primerljivi, s tem, da je Gorenjska malenkost cenejša, a Unicredit naj bi imel boljše spletno poslovanje in aplikacijo za telefon. Kako imajo oni z dnevnimi limiti, ne vem. Če kdo kaj bolje pozna te tri banke, naj se malo razpiše.

Direktor ene od poslovalnic DH mi je razložil, da so predvsem izkoristili čas "slabih bank" za to, da povečajo svoj tržni delež. Čas je res idealen za to, ker imajo nekatere anke (NLB; Probanka itd) toliko slabe reklame, da se ne rabijo kaj posebej potruditi.

Imamo na DH poslovni račun in nimam pripomb, pogrešam pa malo več funkcionalnosti pri spletnem bančništvu. Pa ne priporočam jo za redno plačevanje položnic na okenčku, ker vedno čakaš celo večnost.

Drugače pa sem zadovoljna s Sparkasse. Mesečni stroški mogoče res niso najugodnejši, je pa zato vse ostalo zastonj (dvigi na bankomatih v celem evro območju, plačevanje položnic preko spleta, spletno bančništvo..). Tiste 1x na leto ko grem kaj osebno tja pa ni nikoli ne čakam več kot 5 minut.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Kje so najboljši pogoji za študente? Ok, zastonj vodenje je povsod, samo NLB ti recimo računa spletno banko. Kje najboljše obresti za sredstva na računu? Pri vezavi? DH?
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Unicreditov račun Pametni Lojalni se mi ne zdi slab. Če imaš priliv 1.000 EUR/mesec je 5.50 EUR/mesec - neomejeni plačilni ebank nalogi, direktne obremenitve in trajniki, 3 nalogi na okencu, zastonj varnostni SMSi, zastonj 3 mesečni dvigi na bankomatih v EUR območju...vključeno vodenje in ebank.

http://www.unicreditbank.si/sl/Prebivalstvo/Racuni/Osebni_bancni_paketi/Pametni

Za vsaj 2.000 EUR dnevnega stanja na računu pa še 1 EUR manj.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Za to, da imaš na računu vseskozi 2000€ pozitivnega stanja (kot si napisal), ti dajo 12EUR na leto. Vežeš depozit 2000 EUR in ti dajo za to dobro polovico procenta obresti...
Vedno sem bil prepričan, da je višja matematika to, da zjutraj potegneš koren iz neznanke...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Zato pa sem najprej napisal 5,50 Eur/mesec samo s prilivom 1000 eur. In kateremu se tudi valja dnevno 2k eur na računu in se mu ne da sklepati depozitov.... Za koliko ¿e obresti letno za kratkorocni depozit trenutno? 1,3-1,5%.
hysterical-1.gif


Edit: pa depozit in stanje na racunu je precejsnja razlika. Primerjaj raje z obrestno mero na varčevalnih računih, pa matematika dobi čisto drugi pomen.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Hmmm potem pa se mi res zdi boljši paket Udobni pozitivni od Sparksse pa še če se ne motim je pred časom imela Unicredit neke težave glede neke streznosti? Zdaj pa če je bila to kapitalska pa nevem...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Še zmeraj vsaj 1x več kot pa tole...
Razumem, da mi potem častijo vodenje računa, članarino za zlati MC ali/in Viso... Da pa jim dobesedno plačaš za depozit...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Seveda stanje na TRR NI enako depozitu. Denar ti je tu takoj na voljo. In stanje imaš ali pa nimaš tako. Fleksibilnost.
So pa seveda ugodnejše banke. Ampak kot paket se mi zdi zanimiva cena, sploh če imaš dosti transakcij, poslovalnico blizu, dvige v tujini ipd.

Aha, nisem njihov komitent.