Mitsubishi Outlander

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Pozdravljeni. Se kdo vozi z omenjenim avtomobilom, novim modelom? Kaksne so kaj izkusnje in obcutki? Vozne lastnosti?
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
kontaktiraj uporabnika sugardaddy.

zelo fajn avto drgač
zmaga.gif
 

sugardaddy

Ranjen'c
21. sep 2007
290
0
16
123

Sicer vsak berač svojo malho hvali,samo mislim da je outlander, vsaj zame, odličen kompromis med SUV-ji vsaj v tem razredu.Sam sem pregledal vse, od malih kot so suzukijeva vitara, hyundajev tucson,kjer je problem udobje pri vožnji, do večjih v katerega spadajo santafe, ter toureg in x5, kjer me je odbijala cena, poraba, stroški vzdrževanja in registracije
grin1.gif
Nenazadnje tudi sama velikost, saj avto za vsakodnevno vožnjo v službo, ter za manevriranje po mestu saj za moje pojme ne sme biti preglomazen.Sicer sem čakal na VW-jevega tiguana, (ki zamuja s prihodom), kjer pa je cena(vsaj za podobni razred opreme), podobno kot pri Oplovi Antari vsaj za 5000 ojrov višja.Kar se tiče voznih lastnosti po terenu(klanci, sneg, blato), so kar se tiče pogona dobre, za kaj težjega itak taki suvi niso(morda z drugačno obutvijo).Po avtocesti pa tudi dosega solidne hitrosti.
Kot bivšega VW-jevca, pa me je pritegnil še dizelski motor(znani 2,0 tdi iz passata, audija), z več kot ugodno porabo cca. 8 litrov, kar je odlično za tak razred vozil.
Tako, kot je Skorpy povedala je avto dobro vodljiv (v ženskih rokah še za odtenek bolj
grin1.gif
), tako da ga je užitek voziti.
Če te zanima kakšen detalj, pa vpraši
wink-1.gif



lp
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik sugardaddy pravi:

Sicer vsak berač svojo malho hvali,samo mislim da je outlander, vsaj zame, odličen kompromis med SUV-ji vsaj v tem razredu.Sam sem pregledal vse, od malih kot so suzukijeva vitara, hyundajev tucson,kjer je problem udobje pri vožnji, do večjih v katerega spadajo santafe, ter toureg in x5, kjer me je odbijala cena, poraba, stroški vzdrževanja in registracije
grin1.gif
Nenazadnje tudi sama velikost, saj avto za vsakodnevno vožnjo v službo, ter za manevriranje po mestu saj za moje pojme ne sme biti preglomazen.Sicer sem čakal na VW-jevega tiguana, (ki zamuja s prihodom), kjer pa je cena(vsaj za podobni razred opreme), podobno kot pri Oplovi Antari vsaj za 5000 ojrov višja.Kar se tiče voznih lastnosti po terenu(klanci, sneg, blato), so kar se tiče pogona dobre, za kaj težjega itak taki suvi niso(morda z drugačno obutvijo).Po avtocesti pa tudi dosega solidne hitrosti.
Kot bivšega VW-jevca, pa me je pritegnil še dizelski motor(znani 2,0 tdi iz passata, audija), z več kot ugodno porabo cca. 8 litrov, kar je odlično za tak razred vozil.
Tako, kot je Skorpy povedala je avto dobro vodljiv (v ženskih rokah še za odtenek bolj
grin1.gif
), tako da ga je užitek voziti.
Če te zanima kakšen detalj, pa vpraši
wink-1.gif



lp

tale mitsubishi je tudi meni nekako vsec. ce si pregledal ostalo ponudbo , ..... kaj pa recimo toyota rav4 5 vratni model D4D?
 

decko

Pripravnik
17. sep 2007
144
0
16
Če se prav spomnim ko sem pred časom bral jih oziroma so jih delali na japonskem. Zdaj ko pa prideta ven še citroen in peugeot, se pa proizvodnja seli nekam v Evropo. PSA bojo pa proizvajali v taisti tovarni na Japonskem
bonk.gif
 

sugardaddy

Ranjen'c
21. sep 2007
290
0
16
123
Sicer sem zadevo kupoval aprila tega leta, takrat sem zadevo razdelal v nulo.Toyotin RAV4(itak so zadnji modeli vsi pet vratni), me je odbijal z tistim kolesom na zadnjih vratih(preveč lovski), pa tudi z primerljivim paketom opreme(usnje, keyless, strešno okno..), bi bila vsaj 4k ojrov dražja.V poštev bi prišla samo RAV4 z X opremo, ki pa nima sedmih sedežev, ksenonskih žarometov, ter rockford fosgate ozvočenja, elektičnega zlaganja sedežev v drugi vrsti. Plus tega mi ne sede stransko odpiranje prtljažnega prostora, motorji so res nekaj močnejši, samo je tudi poraba večja.Te outlanderje za Evropo, izdelujejo samo na Japonskem(drugače tudi v USA).



lp
 

sugardaddy

Ranjen'c
21. sep 2007
290
0
16
123
Kolikor vem, je to serijsko samo pri X opremi, kjer ni rezervnega kolesa sploh, vsaj aprila je bilo tako
confused-1.gif





lp
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
V bistvu sem gledal INTENSE+ z omenjenim 2.0 (TDI) agregatom. Tak namrec sedaj poganja avto, v katerem se sedaj vozim
wink-1.gif


Sam doslej nisem gledal "terencev" ... se mi pa novi Outlander zelo dopade in 4x4 pogon tudi ni za odmet. V bistvu gledam tudi druge avtomobile, ki z Outlanderjem nimajo skupnega (novi A4). Bom pa moral Outlanderja nujno it poskusit na testno voznjo, ker se mi zdi nekako najkompaktnejsi v druzbi terencev take dolzine in razreda.

Toyota RAV? Hmnja. Ne vem .. avtu cisto nic ne manjka in tudi zelo dober je ... ampak nekako se v njej ne vidim...

Tudi o Tiguanu sem malce razmisljal, vse dokler nisem videl njegove notranjosti in cene, ki jo zahtevajo zanj.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Mi ravno zdaj kupujemo SUV za mami :D, že dolgo časa smo navdušeni nad RAV4 (že od takrat ko je fotr kupval avto, samo je pol vzel passat variant) in ga bomo zdaj tud verjetno kupili. Gre se nam predvsem za-to, da bo avto kokrtok držal ceno, pa seveda mora bit dober in to rav-4 je. Pa še motor 2.2 dizl ima ravno toliko moči, da pri zavarovanju padeš v razred nižje (100kw), medtem ko ima volvo s60, ki ga tud imamo doma, 101kw in pademo ravno v višji razred

Drugače pri Outlanderju me moti predvsem notranjost oz. armaturka, ki mi je precej grda, drugače zgleda ok.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Če se vmešam v debato z vmesnim vprašanjem. Zakaj gledate/kupujete SUV, kot je nekdo napisal " za vožnjo do službe in nazaj in pa manevriranje po mestu"blablabla...Zakaj ne porabite denar za "navaden" avto iz srednjega razreda? Za isti denar dobite več opreme, boljše/udobnejše vozne lastnosti, so bolj ekonomični in tudi varnejši? Časi ko smo kupovali po načelu večje je močnejše/varnejše so mimo!!
l.p!
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Glede armaturne plosce: jo morem tudi sam se videt v zivo. Je pa pri Mitsubishijih res to, da zgledajo armaturke grse na sliki, kot v zivo ... pa ne vem tocno zakaj.

Glede SUVa za mami: a mami rabi SUV?
smile-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Odgovorov na to vprasanje je veliko, jaz imam pac svojega, ki sem ti ga posredoval na PM
smile-1.gif


Upam, da bos z njim zadovoljen
wink-1.gif


Anyways ... vrnimo se na temo:
Glede OPREME, se tudi meni zdi, da jo ima Outlander kar dosti. Tudi v Delu sem prebral, da naj bi bila Peugeotov in Citroenov trojcek drazja od Outlanderja.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Dražja sta tudi zato, ker imata 2.2 HDI motor. Počakajmo na ceno Outlanderja s tem motorjem. Kolikor vem ga dobi v par mesecih.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Glede SUVa za mami: a mami rabi SUV?
smile-1.gif

Rabi rabi, ker ga bomo vsi koristili.
cheer.gif


Drugače pa smo prešnofali vse znamke, vse modele a na koncu vedno pristali pri Toyoti.
Tud tale Outlander ni slab, samo sej pravm armaturna plošča mi/nam ni všeč, pa tudi nov model je kajne? Novih modelov ne kupujemo, zaradi morebitnih napak.
 
Nazadnje urejeno:

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.041
496
83
Meni je tudi v oči padel RAV4. Predvsem zaradi tega, ker je krajši (25 cm od Outlanderja), kljub temu pa zgleda kar prostoren. Se mi pa zdi kar malo drag. Pri Toyoti pa pravijo, da ne dajejo popustov. Gledal sem cene na avto.net, tam jih neke firme uvažajo (nove) in so 4000 evrov cenejši. Tako, da še razmišljam...