Fiat ducato - prekinitveni rele z RFID

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
V 30s (ali manj še spelješ ne dobro). Zato pa išem nekaj z RFID zadevo, da se krog sklene sam, ne da moraš še kaj dodatno vključevati.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
in zraven boš nosil še en dodaten "ključ". Ne vem no. Če že potem "skrito" stikalo in timer.
Tudi to bi bila opcija ja... se da tako zmontirati, da avto vžge in se ugasne po določenem času, če se stikala ne aktivira? Nekaj sem gledal, pa nič akaj uporabnega našel po netu.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Analogna rešitev ti je ketna in ključavnica, da zvežeš oboja vrata skupaj. Dvomim, da bi se kdo šel najprej ukvarjat s ketno, potem pa še z vžigom, če je zraven tako vozilo, ki tega nima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Analogna rešitev ti je ketna in ključavnica, da zvežeš oboja vrata skupaj. Dvomim, da bi se kdo šel najprej ukvarjat s ketno, potem pa še z vžigom, če je zraven tako vozilo, ki tega nima.
Se strinjam... Gurtno imam že tako ali tako, alarm tudi... vem, da 100% varnostni ni... če se ti ga odločijo odpeljat ga tudi bodo (grež s kolesom kam za več ur in imajo čas prežagat, prerezat zaščito). Zato pa iščem nekaj, da obstane v prometu... Tam pa ne bo nič več iskal in gledal, ker mu bo prva briga to, da zbeži stran.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Od kar se dobijo za par € baterijski kotni brusilniki, verjetno tudi ostale mehanske zaščite niso veliko. To je samo za tatove, ki kradejo naključno po navdihu. Večinoma pa najbrž niso taki amaterji in si vozilo najprej ogledajo in ga v nekaj trenutkih ukradejo, ko se odločijo, da je to tisto, kar iščejo in za kar imajo kupca ali kupce rezervnih delov.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Od kar se dobijo za par € baterijski kotni brusilniki, verjetno tudi ostale mehanske zaščite niso veliko. To je samo za tatove, ki kradejo naključno po navdihu. Večinoma pa najbrž niso taki amaterji in si vozilo najprej ogledajo in ga v nekaj trenutkih ukradejo, ko se odločijo, da je to tisto, kar iščejo in za kar imajo kupca ali kupce rezervnih delov.
Ponavadi ne hodijo okoli s fleksarco v rokah. Na prejšnjem ducatu sem imel še narejen podstavek s ključavnico pod pedali. Sicer nisem nikoli tega uporabil, bil je samo zato, da se nisem prelahek okoli vozil. :evil:
Če ti je namenjeno, da ti ga ukradejo, ti ga bojo, zato sam malenkost zmanjšam možnost s ketno.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Pozdravljeni!

Rad bi namestil elektronsko blokado/prekinitev dovoda goriva na principi prekinitvenega releja z RFID funkcijo. Torej nekdo avto odpelje, brez ustreznega RFID ključa in rele po minuti izključi črpalko goriva.

Pozna kdo kaj podobnega? Ali koga, ki to vgrajuje?

Hvala za odgovore in LP
Poglej še reed kontakte, pred leti sem to demontiral iz enega avto, ker novi lastnik ni imel pojma o varovalu in je ob čiščenju avta iz predalčka vgrel v smeti tudi magnet, ki je bil tam zato, da je avto vžgal, posledično so avto k mojemu kolegu pripeljali z avtovleko. Zadeva je bila dobro skrita pod plastiko, prilepljena z dvostranskim lepilom, na ven nevidna in zvezana med kontakt tuljave releja črpalke. Če je bil v predalčku magnet je avto vžgal, če ga ni bilo pa ne.
1709569659898.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Đast for jor informejšen: "pametni" lopovi odpeljejo avto/kombi/avtodom s šlep službo!
Koliko so jih v sloveniji na tak nacin odpeljali v zadnjih 10 letih?

ne nekih urbanih legend naokoli sirit no

najvec kombijev se ukrade z original kljuci oz narejenimi kopijami, nekatere pa tudi z menjavo motornega racunalnika in lomljenjem kljucavnice volana
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Koliko so jih v sloveniji na tak nacin odpeljali v zadnjih 10 letih?

ne nekih urbanih legend naokoli sirit no

najvec kombijev se ukrade z original kljuci oz narejenimi kopijami, nekatere pa tudi z menjavo motornega racunalnika in lomljenjem kljucavnice volana
V Sloveniji verjetno malo ali nič, v Italiji, Franciji, Španiji veliko - še največ avtodomov, o katerih teče beseda če se ne motim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Koliko so jih v sloveniji na tak nacin odpeljali v zadnjih 10 letih?

ne nekih urbanih legend naokoli sirit no

najvec kombijev se ukrade z original kljuci oz narejenimi kopijami, nekatere pa tudi z menjavo motornega racunalnika in lomljenjem kljucavnice volana
Največ kombijev se ukrade preko rental firm. Zakaj bi se trudil z krajo če ti tam dajo original ključe v roke in se samo odpelješ. Preko neta se plača z ukradeno kreditno kartico pa za silo ponarejenimi dokumenti potem prevzame vozilo. Se zapelje do južne meje, na nekem petrolu odstrani sledilno napravo in v par urah noben ne opazi da je kaj narobe, ko pa opazijo je pa kombi že v albaniji oz. razstavljen za dele nekje na balkanu.

Pa isto je s šverc komerc in prevozom ilegalcev, vedno je najet kombi na ukradeni identiteti. Zakaj? Ker se danes precej enostavno da ukrast "identiteto" pa še precej poceni je za tako "enkratno" uporabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Največ kombijev se ukrade preko rental firm. Zakaj bi se trudil z krajo če ti tam dajo original ključe v roke in se samo odpelješ. Preko neta se plača z ukradeno kreditno kartico pa za silo ponarejenimi dokumenti potem prevzame vozilo. Se zapelje do južne meje, na nekem petrolu odstrani sledilno napravo in v par urah noben ne opazi da je kaj narobe, ko pa opazijo je pa kombi že v albaniji oz. razstavljen za dele nekje na balkanu.

Pa isto je s šverc komerc in prevozom ilegalcev, vedno je najet kombi na ukradeni identiteti. Zakaj? Ker se danes precej enostavno da ukrast "identiteto" pa še precej poceni je za tako "enkratno" uporabo.
poxnavalec vsega se je spet oglasil…

to kar ti pises je kaznivo dejanje zatajitve (in ne velike tatvine kamor pasejo klasicne kraje vozil), pri uporabi ponarejenih dokumentov gre pa se za goljufijo ponavadi. In stevilke ne govorijo tvoji trditvi v prid. Namrec tudi zaposleni v rental firmah so se naucili svoje lekcije.

najvec ilegalcev se ne prepelje v najetih kombijih ampak v tujih kombijih (obicajno kupljenih tik pred izvrsitvijo kd) ker je vecina storilcev prevoza ilegalcev tujcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
V 30s (ali manj še spelješ ne dobro). Zato pa išem nekaj z RFID zadevo, da se krog sklene sam, ne da moraš še kaj dodatno vključevati.
a ne bi bilo to dokaj enostavno naredit s kakim raspberry pi? Žal nimam nič izkušenj, samo ko vidim kaj vse delajo, pa se mi zdi, da bi se tudi kaj takega dalo naredit.