Fiat ducato - prekinitveni rele z RFID

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Pozdravljeni!

Rad bi namestil elektronsko blokado/prekinitev dovoda goriva na principi prekinitvenega releja z RFID funkcijo. Torej nekdo avto odpelje, brez ustreznega RFID ključa in rele po minuti izključi črpalko goriva.

Pozna kdo kaj podobnega? Ali koga, ki to vgrajuje?

Hvala za odgovore in LP
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Bolj enostavno bi bilo montirati eno skrito stikalo, s katerim bi prekinil elektriko za pumpo goriva.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Hvala obema za odgovor. Skrito stikalo bo tudi zmontirano. Ce me cel dan ni, ima nekdo čas brskat po vozilu, zakaj ne vžge. Če mu pa vžge pa v prvem križišču na glavni cesti crkne pa sigurno ne bo iskal vzroka
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Hanzi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Pred časom smo naredi sam, delali tajmer z relejem. Zakurblal avto in je timer držal vžig slabo minuto, potem prekinil. Aktiviral se je s skritim stikalom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Skrito stikalo z dvojnimi kontakti montiraš pod armaturo. Še boljše, na zgornji del armature v kakšno prosto režo za stikalo. Stikalo naj bo original od Ducatota, po možnosti z označbo za grelec, ali podobno. S stikalom izklopiš vžig, istočasno vklopiš sireno. Lopof ne bo vedel zakaj se gre, ker je vse original. Ko bo hotel zakurblat, se bo vklopila sirena. Enostavno, brez elektronike in neopazno, čeprav je vse pred očmi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Nekaj takega bi bilo fajn ja. Gledal sem ze, da prdajajo prav namenske releje, katerega zamenjaš z obstoječim, samo moraš vsakič zadevo deaktivirati z daljincem, kar je malo nepraktično. Zato iščem (tudi) kako rešitev z RFID čipom.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Boljše je, da imaš čim manj elektronike. Stikalo je enostavno za uporabo, vendar pri izbiri moraš pazit, da ima dvojne kontakte. Ena polovica izklopi vžig, druga polovica preveže sireno.
Podobno mislim narediti pri sedanjem Avensisu.Brez sirene. Avtomatik je, in ne zakurbla dokler ne držim pritisnjeno zavoro. Namestil bi stikalo v prosto luknjo armaturke, katerega bi povezal s stikalom pri pedalu nožne zavore. Vprašal sem štromarja na pooblaščencu, in je rekel, da bi to v redu delalo.
Nepridiprav bi pritsnil zavoro, in hotel zakurblati, avto bi mu pokazal obvestilo, naj pritisne zavoro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Alarm imam že sedaj... bolj bi mi bilo pomembno, da se avto da vžgati, potem se pa po 30s ali minuti ugasne. Drugače sem pa pozitvno presenečen nad odgovori hvala vsem
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
To je zelo dober štos z ugašanjem, in to po možnosti sredi križišča. Nepridiprav bi mislil, da je posredi Stat&Stop. :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
To je zelo dober štos z ugašanjem, in to po možnosti sredi križišča. Nepridiprav bi mislil, da je posredi Stat&Stop. :)

Kar je prepovedano montirat, ker tako vozilo ni več varno. Če se tatu kaj zgodi, ko mu odpove servo sredi ovinka prevzameš ti polno odgovornost. Vozil ki imajo nameščene blokade (recimo preko sistremov GPS sledenja) se lahko blokira samo v mirovanju, torej ko vozilo iz nekega razloga stoji, karkoli drugega ni dovoljeno. Večinoma se za te namen uporabi zagonski rele (zaganjač), ki se mu doda dodatno linijo ponavadi po NC logiki pri čemer "alarmna naprava" vedno daje odprt signal dokler dela. Torej če tatovi onesposobijo krmilno napravo, rele ne bo spuščal toka = vozilo se ne bo zagnalo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Na koncu pa se zgodi, da po spletu okoliščin na tako zaščito pozabi lastnik sam ali družinski član in pride do nesreče ...
Nekateri dajejo preveč pozornosti materialnim stvarem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Kar je prepovedano montirat, ker tako vozilo ni več varno. Če se tatu kaj zgodi, ko mu odpove servo sredi ovinka prevzameš ti polno odgovornost. Vozil ki imajo nameščene blokade (recimo preko sistremov GPS sledenja) se lahko blokira samo v mirovanju, torej ko vozilo iz nekega razloga stoji, karkoli drugega ni dovoljeno. Večinoma se za te namen uporabi zagonski rele (zaganjač), ki se mu doda dodatno linijo ponavadi po NC logiki pri čemer "alarmna naprava" vedno daje odprt signal dokler dela. Torej če tatovi onesposobijo krmilno napravo, rele ne bo spuščal toka = vozilo se ne bo zagnalo.
Tat naj se najprej prepriča, če je vozilo izpravno, tj. naj kontaktira lastnika in mu bo že on razložu vmes pa še ene dve naložu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a