Audi A6 - 2020 naprej

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
niti ne na wcju?
če je pa avtofun pravilneje ugibal... hnja, ko ti nisem jaz kuhala.

p.s.
če bi me rad spet pošiljal, kamor si me včeraj. ti povem, da sem že tam.
 
Raje utećeno premijo iz DE, od zdravnika, ravno iz velikega servisa, pa je tam vidu v salonu novo 340d m performance full paket, pa jo je zamenjal za svojo 320d full option, glih ulafano, sam ker mu dnar iz riti visi, zakaj pa ne.

take ponavadi doma ostanejo k nam pridejo "malo bolj utečene".....drugače se pa strinjam s tabo. če gre res za tak/pdoben primer
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Vsakemu svoje, vidiš jaz pa nekega "jajca" ne bi nikoli vzel, novo gor ali gor. K sreči smo si različni in prav je tako.
Ko imaš enkrat majhnega otroka, nimaš časa iskat popoldancev, oz. sam pod avtom ležat. Raje kaj drugega počnem.
Plus to, da moraš menjat bremze & gume + velik servis ko kupiš tak avto. In pa še dražji kasko.
Over all je premija še vedno premija, kar se tiče vzdrževanja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ko imaš enkrat majhnega otroka, nimaš časa iskat popoldancev, oz. sam pod avtom ležat. Raje kaj drugega počnem.
Plus to, da moraš menjat bremze & gume + velik servis ko kupiš tak avto. In pa še dražji kasko.
Over all je premija še vedno premija, kar se tiče vzdrževanja.

To so vse predsodki, resnično predsodki, informacije ki verjetno izvirajo iz raznih forumov kjer se na veliko pametuje, največ izkušenj in informacij pa itak imajo tisti ki teh avtomobilov nikoli sploh niso imeli. Lahko ti jaz naštejem nekaj različnih zgodb od resničnih ljudi ki so kupili nove "kmečke" avte, ala Peugeot, Ford, Renault in so ribali motorji trgalo je jermene in še kaj. Pa kaj ti bo ta informacija? Skratka od nekaj vozim A6-ice in nikoli nisem imel resnega problema, nikoli stal na servisih, servisiranje smešno poceni. Govorim za ta razred. Osmica je že druga pesem. Ampak še enkrat, to so vse samo predsodki. Mislim da je še vedno najbolj pomemben faktor sreča. Kar pa mi je še vedno znanstevna fantastika, je pa to, da kupujemo/kupujete nove ali rabljene avte po 30k in se sprašujete ter se pajtlate če bo kaj crknilo in če bo to slučajno stalo jurja. Narobe svet.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
To so vse predsodki, resnično predsodki, informacije ki verjetno izvirajo iz raznih forumov kjer se na veliko pametuje, največ izkušenj in informacij pa itak imajo tisti ki teh avtomobilov nikoli sploh niso imeli. Lahko ti jaz naštejem nekaj različnih zgodb od resničnih ljudi ki so kupili nove "kmečke" avte, ala Peugeot, Ford, Renault in so ribali motorji trgalo je jermene in še kaj. Pa kaj ti bo ta informacija? Skratka od nekaj vozim A6-ice in nikoli nisem imel resnega problema, nikoli stal na servisih, servisiranje smešno poceni. Govorim za ta razred. Osmica je že druga pesem. Ampak še enkrat, to so vse samo predsodki. Mislim da je še vedno najbolj pomemben faktor sreča. Kar pa mi je še vedno znanstevna fantastika, je pa to, da kupujemo/kupujete nove ali rabljene avte po 30k in se sprašujete ter se pajtlate če bo kaj crknilo in če bo to slučajno stalo jurja. Narobe svet.
Tudi moj bivši premijski avto v 7,5 letih ni imel niti enga izrednega dogodga, vendar to ni garancija, da bo naslednji tudi tak.
Avte ala Pugi, Ford, Reno ipd niti pogledam ne. :)
Pač ko kupiš rabljen avto se v duhu dobrega gospodarja spodobi narediti velik servis & gume & zavore & malenkosti. Pa si hitro ne nakaj k€.
Vsi kolegi so kupili rabljene passate, vsi nekaj menjujejo, od vodnih pump, zamakanja, ključavnic prtlažnjika... En mora zamenjati celo obe prvi luči, ker ni opazil, da je bil zaleten, preden ga je plačal, pa je bil star dobro leto,...
Z rangom avtomobila se možnosti za mahinacije samo povečujejo. Pač švaba ti ne bo prodal ravno glih ulafanega za 1/3 cene novega - če hočeš poceni, bo ali malo opreme ali pa vprašljiva zgodovina.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Jaz mislim da imaš ti en drug problem in ta je da hočeš sodelovati v temi ampak nimaš nič pametnega za povedati. Tvoj bivša 7,5 let stara premija ni imela izrednega dogodka, a tvoja nova Dacia z garancijo pa ti je jamstvo da ne boš stal po servisih? Pa dobro, a ti si jasnovid? Daj malo razmišljaj kaj pišeš. Tudi če ne boš nič napisal te bomo imeli enako radi. Tako pa mešaš temo o Audiju A6 s cenami rabljenih v tujini in z ulaufanostjo slednjih in da nimaš želje gledati kateri diski so gori in podobne kozlarije? Pa dobro..
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Pač ko kupiš rabljen avto se v duhu dobrega gospodarja spodobi narediti velik servis & gume & zavore & malenkosti. Pa si hitro ne nakaj k€.
Se vidi, da ne spadam pod Alteraše, sem revše. A to voziš nekega 63 AMG ali kaj takega spešl, da ti te zadeve nanesejo par k EUR? Ker jaz ob rabljenem avtu tudi to običajno naredim, pa še nisem prišel čez jurja. Res pa ne vozim zverin s 500KM, kar je očitno minimum za pravega Alteraša, pa gorenjc v meni, mi ne, da bi šel na pooblaščenca, da me oberejo na suho. Morda bom sedaj, ko bodo akcije začele padati, šel tudi na pooblaščenca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Raje sem z otrokom, kakor v avtodjelovih in pri mehaniku. :) Nimam več fetišev gledat kateri diski so pravi za moj avto.
Da te vidim kak si vsako minuto s frocom. Prosim ne pripoveduj pravljic. Pa na koncu bo froc bol ponosn na fotra, ki nekwj sam nardi kot na fotra, ki za vsako malenkost gre na servis.
Ker ko greš na servis zgublaš drqgocene minute, ki bi jih lahko s frocom preživel. Ko pa bremze rihtas pa froc skače okoki tebe s 125 vprašanji in se še kaj nauči.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Kak ste zdaj zapeli v ta servis, kot da je "stara premija" ali "nova dačja" pa skoz na servisu.

S prejšnjim 12+ starim sem bil na servisu redno na dve leti (delam manj kot 20kkm pri 30kkm intervalu) in še mogoče 1X letno izredno, z novim še nisem bil na servisu v dobrega pol leta - no danes bom eno uro, ker mi morajo zamenjat izolacijo, ki jo je kuna požrla.

PS1: pri teh intervalih je čas zabit na servisu povsem nepomemben za druženje z otrokom - lahko pa z njim perete in glancate avte.
PS2: ni sv. nemška trojica in ni "Dacia".
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Mam zadnje case malo vec casa in berem Alter. Kaksne komedije so to, med avtomobilizmom se daje nasvete o vzgoji. Kdo je boljsi oce, voznik ravno ulaufane uvozene premije, ali "ziheras" z novim kmeckim vozilom?