Audi A6 - 2020 naprej

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Pozdravljeni,

ali ima kdo kaksne izkusnje z Audijem, aktualni model? Kateri dizelski motor je best buy iz stalisca zanesljivosti?

Kaksne izkusnje z allroad modelom?

Gledam pa na splosno karavana, A6 40, 45 ali pa 50.

So kaksni znani problemi?
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Imam A6 50 TDI. Imel sem problem z migetanjem notranjega spodnjega ekrana, ki so mi ga po nekaj obiskih zamenjali v garanciji. Drug problem je kar zajeten lag, ki se pojavi pri pospesevanju zaradi WLTP omejitev. Isti problem imata tudi A7 in Q8 s 50 TDI motorjem. Drugih problemov zaenkrat ni bilo. Drugace je motor top, dovolj navora, nizka poraba tudi pri visjih avtocestnih hitrostih. Imam tudi zracno vzmetenje, ki ti ga res priporocam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Imam A6 50 TDI. Imel sem problem z migetanjem notranjega spodnjega ekrana, ki so mi ga po nekaj obiskih zamenjali v garanciji. Drug problem je kar zajeten lag, ki se pojavi pri pospesevanju zaradi WLTP omejitev. Isti problem imata tudi A7 in Q8 s 50 TDI motorjem. Drugih problemov zaenkrat ni bilo. Drugace je motor top, dovolj navora, nizka poraba tudi pri visjih avtocestnih hitrostih. Imam tudi zracno vzmetenje, ki ti ga res priporocam.
Hvala. Zračno vzemetenje bi vzel, po vsej verjetnosti kar allroada.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jonny77

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Nobenih težav :) e... kaj je to haptic feedback? :)

Kakšna je potem razlika med 45 in 50 TDI? Meni so ponujali opcijo na 350KM (stage2), pa mi je teh 300KM dovolj.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Haptic fb je neke vrste vibrajoc zaslon, kot so ga imeli vcasih nekateri telefoni, recimo prvi blackberryji brez tipkovnice. Dejansko naj bi obcutil, ko pritisnes "gumb" na zaslonu. Spomnim se predstavitve A7, kjer so hvalili to pogruntavscino, ker obicajni touch zasloni proti fizicnim knofom so ponavadi :bruh: Saj mozno, da A6 tega nima, ampak na prvi pogled so zasloni pri A6, A7, A8, Q7, Q8 enaki. Zato sem mislil, da imajo vsi haptic fb?

Sicer pa je razlika tudi v menjalniku. 40 ima 7-stopenjski stronic, 50 ima 8-stopenjski tiptronic, 45 pa odvisno od letnika. Najprej je bil tiptronic, potem so presaltali na stronic.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Haptic fb je neke vrste vibrajoc zaslon, kot so ga imeli vcasih nekateri telefoni, recimo prvi blackberryji brez tipkovnice. Dejansko naj bi obcutil, ko pritisnes "gumb" na zaslonu. Spomnim se predstavitve A7, kjer so hvalili to pogruntavscino, ker obicajni touch zasloni proti fizicnim knofom so ponavadi :bruh: Saj mozno, da A6 tega nima, ampak na prvi pogled so zasloni pri A6, A7, A8, Q7, Q8 enaki. Zato sem mislil, da imajo vsi haptic fb?

Sicer pa je razlika tudi v menjalniku. 40 ima 7-stopenjski stronic, 50 ima 8-stopenjski tiptronic, 45 pa odvisno od letnika. Najprej je bil tiptronic, potem so presaltali na stronic.
Kako pa je s temi menjalniki, stronic vs. tiptronic glede zanesljivosti?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
Pa dobr no, a niso na Alterju samo Renoji avti, ki se kvarijo, valda so nemški ubervagni nepokvarljivi vsaj do 500.000km?!?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Kako pa je s temi menjalniki, stronic vs. tiptronic glede zanesljivosti
Teorija pravi, da je stronic hitrejsi, manj uglajen, stroski vzdrzevanja so vecji (pogostejsa menjava olja), ima nizjo porabo, lahko ga modificiras (npr. da prenese vecji navor), ce gre kaj narobe, ga je lazje popravit. Tehnolosko je blizje rocnemu kot "pravemu" avtomatiku. Obratno velja za tiptronic.

Ce bi moral izbrat bolj vzdrzljivega, je to verjetno tiptronic. Najbrz fabrsko prenese tudi vecji navor.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Stronic prenese višji navor? Ne se zafrkavat. Stronica vsaj do zadnje generacije (nevem kako je sedaj) nisi imel v nobenem Audi modelu z večjim motorjem iz enostavnega razloga, ker ne bi prenesel takšnega navora kot ga prenese tiptronic. Tudi sam imam Stronic na A6 2.0 TDI pa verjemi da bi imel raje Tiptronica. Kot si napisal, bi naj bil bolj vzdržljiv, manj pokvarljiv ter vsekakor bolj uglajen. Je pa vse to skupaj en navaden šmorn proti Mercedesovem 10G menjalniku, morda je v zadnjih modelih že kaj novejšega.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
8 stopenjski tiptronic je v bistvu menjalnik ZF 8HP, torej isti kot ga ima tudi BMW in se veliko drugih znamk. Kar se tice vzdrzljivosti naj bi bil boljsi napram stronicu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pozdravljeni,

ali ima kdo kaksne izkusnje z Audijem, aktualni model? Kateri dizelski motor je best buy iz stalisca zanesljivosti?

Kaksne izkusnje z allroad modelom?

Gledam pa na splosno karavana, A6 40, 45 ali pa 50.

So kaksni znani problemi?

A ne bi ti raje še malo počakal in vzel facelifta? Trenutni/aktualni A6 se mi vizualno zdi kar zelo povprečen, ena slabših šestic v svoji generaciji, govorim za zunanji videz. Trenutno vozim tretjo šestico zapored (2016), počasi bo čas za menjavo (ali pa tudi ne), in kakor koli obračam mi trenutni model ne potegne in si ga najbrž nikakor ne bi izbral pa čeprav se mi zdi A6 že od nekdaj taprava izbira. Vozijo se dobro, načeloma v povprečju ne zafrkavajo, dve leti starim cena strmoglavi in zelo poceni se servisirajo v primerjavi s kakšno osmico kjer je vse oderuško.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
A ne bi ti raje še malo počakal in vzel facelifta? Trenutni/aktualni A6 se mi vizualno zdi kar zelo povprečen, ena slabših šestic v svoji generaciji, govorim za zunanji videz. Trenutno vozim tretjo šestico zapored (2016), počasi bo čas za menjavo (ali pa tudi ne), in kakor koli obračam mi trenutni model ne potegne in si ga najbrž nikakor ne bi izbral pa čeprav se mi zdi A6 že od nekdaj taprava izbira. Vozijo se dobro, načeloma v povprečju ne zafrkavajo, dve leti starim cena strmoglavi in zelo poceni se servisirajo v primerjavi s kakšno osmico kjer je vse oderuško.

Tudi to razmisljam. Gledam še Mercedes E 300d all terain. Nekako sem se navadil na Mercedes, nikoli nobenih težav… moti me edino to, da mi avto ni vizualno všeč.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pa saj avti gredo, malo je tudi odvisno od sreče. Kolega je imel od nekdaj BMW, nobenih težav čeprav vsi vemo da se kvarijo. Kupil lani nov GLE coupe, zadnja generacija. Človek skoraj obupal v štartu, skoz neka lučka, skoz na Autocommercu. Lahko ti le rečem da je menjalnik na E klasi svetlobna leta pred Audijem. Jaz tudi nekako počasi razmišljam da bi naslednjič prvič poskusil Mercedesa čeprav še nisem odločen za klaso. Sicer pa idi, pelji in si ustvari mnenje. Sicer pa omenjaš Allrouda ter All teraina, a je kak poseben razlog da tiščiš v to klaso ali so ti pač všeč te "variante"? Se pravi limuzina ne pride v poštev? Iščeš karavana? In ja Ta E all terain je truga, ni lep, od zadaj...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Haptic fb je neke vrste vibrajoc zaslon, kot so ga imeli vcasih nekateri telefoni, recimo prvi blackberryji brez tipkovnice. Dejansko naj bi obcutil, ko pritisnes "gumb" na zaslonu. Spomnim se predstavitve A7, kjer so hvalili to pogruntavscino, ker obicajni touch zasloni proti fizicnim knofom so ponavadi :bruh: Saj mozno, da A6 tega nima, ampak na prvi pogled so zasloni pri A6, A7, A8, Q7, Q8 enaki. Zato sem mislil, da imajo vsi haptic fb?

Sicer pa je razlika tudi v menjalniku. 40 ima 7-stopenjski stronic, 50 ima 8-stopenjski tiptronic, 45 pa odvisno od letnika. Najprej je bil tiptronic, potem so presaltali na stronic.

a to, vibra ekran dela dobr

mam 8 s-tronic, ZF menjalnik ubistvu