Audi A6 - 2020 naprej

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Pa saj avti gredo, malo je tudi odvisno od sreče. Kolega je imel od nekdaj BMW, nobenih težav čeprav vsi vemo da se kvarijo. Kupil lani nov GLE coupe, zadnja generacija. Človek skoraj obupal v štartu, skoz neka lučka, skoz na Autocommercu. Lahko ti le rečem da je menjalnik na E klasi svetlobna leta pred Audijem. Jaz tudi nekako počasi razmišljam da bi naslednjič prvič poskusil Mercedesa čeprav še nisem odločen za klaso. Sicer pa idi, pelji in si ustvari mnenje. Sicer pa omenjaš Allrouda ter All teraina, a je kak poseben razlog da tiščiš v to klaso ali so ti pač všeč te "variante"? Se pravi limuzina ne pride v poštev? Iščeš karavana? In ja Ta E all terain je truga, ni lep, od zadaj...
V bistvu je tako. Žena ima novega C220d, jaz pa E220d limunino. S tem, da moj avto dejansko ni moj, ampak ga imam od firme in simbom kupil svojega. Realno razred E ne rabim, ker mi je velik, saj se vecinoma vozim sam. Žene ima željo, da bi za prvi avto imela SUV. Gledam GLC in GLE. GLC novi model ne bom dal toliko zanj, ker sem si ga skonfiguriral na 95k EUR in toliko za GLC ne dam, avta brez opreme pa nočem. Sedaj sem na tem, da gledam eno leto starega GLC, se pa spogledujem tudi z GLE (star max. dve leti), ampak mi je avto res prevelik.

Ker pa vem, da se vsaka limuzina pelje bolje, kot SUV sem zacel gledati A6 allroad. Iskreno zato, ker mi je avto kep in je kompromis med SUV in limuzino. Če ga rabim? Ne. Pa tudi velik mi je, ker kot rečeno se z ženo večinoma voziva sama.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.443
5.456
113
A zeni je tudi to lep kompromis, al je njej to samo obicna limuzina? Ce ne dobi suva, ji je najbrz povsem vseeno, katero limuzino nabavis. Imas takoj vec izbire :rolleyes:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.443
5.456
113
Brez veze se potem zatikas na a6... V bistvu vseeno, ce nic novega ne kupis...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.760
2.362
113
Pomurje
Jaz v isti dilemi, Suv ali limuzina, karavanov nimajo v hiši.

Na AC je limuzina top napram tem velikim Suvom.
Nisi pa tako in, kar mi je v bistvu všeč.
Po drugi strani pa dobim 4x4, 5 vrata in vzdolžne nosilce za prečke.

Aja pa še on: audi veliko lepši od mb, me pa zanima kako je z končno obdelavo, ker sem hudo razočaran nad audiji.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.387
9.826
113
kod Džej-Zija
test1.jpgtest2.jpgtest3.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
V bistvu je tako. Žena ima novega C220d, jaz pa E220d limunino. S tem, da moj avto dejansko ni moj, ampak ga imam od firme in simbom kupil svojega. Realno razred E ne rabim, ker mi je velik, saj se vecinoma vozim sam. Žene ima željo, da bi za prvi avto imela SUV. Gledam GLC in GLE. GLC novi model ne bom dal toliko zanj, ker sem si ga skonfiguriral na 95k EUR in toliko za GLC ne dam, avta brez opreme pa nočem. Sedaj sem na tem, da gledam eno leto starega GLC, se pa spogledujem tudi z GLE (star max. dve leti), ampak mi je avto res prevelik.

Ker pa vem, da se vsaka limuzina pelje bolje, kot SUV sem zacel gledati A6 allroad. Iskreno zato, ker mi je avto kep in je kompromis med SUV in limuzino. Če ga rabim? Ne. Pa tudi velik mi je, ker kot rečeno se z ženo večinoma voziva sama.

Ti kr vzami ta rang če si ga lahko privoščiš. Nevem kako je pri zvezdi ampak A4-A6 je kar razlika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

hermann

Guru
19. mar 2014
9.267
5.843
113
Med najslabšimi po kakovosti je vedno Toyota.

Ko sem jaz rekel za Corrolo, da je ceneno narejena, so me verniki skoraj linčali :aplauz:
No jaz sem mnenja, da prevoz krompirja opravljajo še kar solidno in dokaj zanesljivo. In krompirja prav nič ne motijo takšne malenkosti.

Jaz sam sebe sicer ne obravnavam kot krompir, poznam jih pa nemalo, ki se.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.216
113
no, malo za šalo, imel znanec A6 karavan (generacija pred aktualnim) pa sem zadnjic njegove otroke "zasliševal" ker so avto menjali ker je crkoval na celi črti... sem vprašal, kateri se lepše pelje A6 ali ta nov korejc hibrid...in otroc v eno - ta nov. ---hm, vemo pa da otroc ne lažejo :evil:
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
no, malo za šalo, imel znanec A6 karavan (generacija pred aktualnim) pa sem zadnjic njegove otroke "zasliševal" ker so avto menjali ker je crkoval na celi črti... sem vprašal, kateri se lepše pelje A6 ali ta nov korejc hibrid...in otroc v eno - ta nov. ---hm, vemo pa da otroc ne lažejo :evil:
Otroci ne vozijo avta, ampak so sopotniki. :) Star Audi vs. nov korejec (pa v osnovi ni s korejci nič narobe)... primerjaj ga z novim Audijem. :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.216
113
nikar drame zdaj vzganjat, napisal sem kot zanimivost. Drugače pa avto za 100 jurjev kar bogokletno tako metat stran denar...a nisi pisal kak voziš GLCja na uradni servis in da rad plačuješ za precenjeno menjavo olja?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
no, malo za šalo, imel znanec A6 karavan (generacija pred aktualnim) pa sem zadnjic njegove otroke "zasliševal" ker so avto menjali ker je crkoval na celi črti... sem vprašal, kateri se lepše pelje A6 ali ta nov korejc hibrid...in otroc v eno - ta nov. ---hm, vemo pa da otroc ne lažejo :evil:

Jaz imam A6 prejšnje generacije, zaenkrat še nič ne crkuje na celi črti, pravzaprav sem do zdaj na okoli 160t km in razen tistega podtlačnega ventilčka za 35EUR na okoli 80t km v štartu do zdaj ni crknilo še nič. Tudi glede na izpisek iz servisne zgodovine (kupil še v garanciji) nisem zasledil da bi bilo kaj menjano. A da imamo zaenkrat srečo?

Mater lažem... kamera za laneasist ne dela, je crknila, tega se še nisem lotil ker laneasista ne uporabljam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in sajkek

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
nikar drame zdaj vzganjat, napisal sem kot zanimivost. Drugače pa avto za 100 jurjev kar bogokletno tako metat stran denar...a nisi pisal kak voziš GLCja na uradni servis in da rad plačuješ za precenjeno menjavo olja?

Ja. Na uradni servis, Emil Frey v Ljubljani. Zadovoljen in ne nosim olja s seboj. Pa nimam GLC. Zena ima C, jaz pa sluzbenega E. Razmisljam pa o nakupu GLC.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
379
83
Ksz

Kateri senzorji pri C8 prekinjajo horizontalno grill linijo na prednji maski? Nekateri imajo eno "skatlico", nekateri dve, nekateri pa so brez.

Verjetno ze na osnovi vidnih skatlic lahko sklepas, kaj avto ima (oz. nima) od asistencnih sistemov?
IMG_20230408_082532.jpg