Mercedes Razred V

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
Za Blacklane naj se prijavi.

Dvomim, da bi mu uspelo. Verjetno jim ni zanimiva penetracija tržišča z enim nadebudnežem. Vem pa do so po svetu posamezniki, ki delajo samostojno z enim ali dvema voziloma. To je predvsem tam, kjer je dela dovolj. Pri nas pa dvomim, lahko pa seveda poskusi.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
GoOpti za zasebni prevoz do Zagreb računa 114 EUR oziroma 0.83 EUR na kilometer. Če bi jaz računal 170 EUR bi to bilo 1.25 EUR na kilomter. Ljubljanski taksisti pa za prevoz z avtom Mercedes E računajo okrog 150-160 EUR, kakor mi je eden povedal.

Platoforma o kateri razmišljam bi bila pa podobna,kot jo ima Black Lane Limo. In ker verjetno eden kombi ne bi bil dovolj, bi po potrebi outsourcal prevoz drugem ponudniku z ekvavilentnim prevozom ter nato od prevoza vzel nekaj malega provizije oziroma bi bili vzajemno dogovorjeni, danes jaz dam stranko, jutri ti.

Če že omenjaš Blackline. To je worldwide platforma s podporo Miles&More. Trenutno jih ni pri nas, so pa v Zagrebu. Pa za tako zadevo rabiš nadpovprečni Customer Support. Srečno.
Se bolj pomembno je, da ima podporo druzbe Daimler AG, ki je tudi eden izmed investorjev v Blacklane. Torej njih E in S klasa ne prideta toliko kot bi prisla nasega nadebudnega podjetnika.

Verjetno res plus nebroj drugih stvari, na katere niti ne pomisliš, dokler nisi enkrat v "biznisu".
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.307
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Koliko se dobi pri goopti ,a km.s traficom. S tem da racunaj da trafic stane 1/3 V.
Odvisno za koliko se spogajas in na kak nacin je obracunan prevoz. V primeru da prevoz ne doseze "meje profitabilnosti" dobis placane km. Ampak to ne realne ampak po njihovem (google maps) izracunu. ce bos delal obvoz, so ti km prazni. Cena km je stvar individualnega dogovora vendar se za traffica giblje v okviru 0,30 do 0,32 EUR/km. Ce imas Boxerja je kak cent vec, ce imas minibus pa so individualni dogovori v rangu od 0,70 EUR/km naprej.

Ce pa prevoz preseze "mejo profitabilnosti" pa ti goopti da polovico prometa. Recimo imas 8 potnikov za benetke in 8 iz benetk nazaj v LJ. naredil bos 500km. Ce si palcan po km dobis 500 x 0,30 = 150 EUR. Ce pa so vsi potniki placali 25 EUR za prevoz pa to pomeni 16 x 25 EUR = 400 EUR. polovica od tega je pa 200 EUR - v tem primeru bos dobil 200 EUR.

SI pa pri gooptiju zadnja tri leta v vsakem primeru podprevoznik, kar pomeni lastna licenca in odgovorna oseba za prevoze, ter vsa papirologija in arhiviranje zadev, vodenje evidenc, je na tvoji strani. Goopti je samo posrednik. kot je bila ideja ze v zacetku.

če vzame V za 40kkm bo imel km 20 centov, če je prav računal in mu 10 ostane.
koliko je to mesečno? 1200 za voznika.

Glede tega sem skupaj s se enim naredil kar konkretno projekcijo. Ce si placan samo po km (torej brez tistega na pol) ne mores izvajati storitev ob upostevanju vseh pravil (pocitki, zaposlitve, itd). Ker sva imela vpogled v sattistiko (koliko je katerih prevozov) sva vedela, da je kar nekaj tudi delitve na pol. Ampak ti moras za tako delo voznika placati vsaj 1000 EUR neto, kar veva da je gladko 1700 bruto bruto. Lahko delas sam (klasicen s.p.) in si placuujes prispevke in morda malo vec ostane, vendar te pojedo poletni in pomladni meseci ko je poplava strank. In nisi fizicno zmozen tok vozit. In rabis se nekoga...zdej al ga mas na crno, al na popoldnaski s.p. .... Da se nisem odlocil za pdoprevoznika je na koncu odlocilo to, da je enostavno premajhen zasluzek ob potencialnem tveganju.

Se je cargo bolj splacal.

Drugace je z minibusom, ampak rabis D1 oz D kategorijo. Ampak ostane pa vec in je bolj smiselna zadeva. Cena vozila od 35k navzgor. S tem da pri 35k sam naredis predelavo, ki bi te sicer prisla (koncna cena vozila) 60k. pa pri minibusu bolje kak sedez manj in vec placa za prtljago.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.307
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
GoOpti za zasebni prevoz do Zagreb računa 114 EUR oziroma 0.83 EUR na kilometer. Če bi jaz računal 170 EUR bi to bilo 1.25 EUR na kilomter. Ljubljanski taksisti pa za prevoz z avtom Mercedes E računajo okrog 150-160 EUR, kakor mi je eden povedal.

Platoforma o kateri razmišljam bi bila pa podobna,kot jo ima Black Lane Limo. In ker verjetno eden kombi ne bi bil dovolj, bi po potrebi outsourcal prevoz drugem ponudniku z ekvavilentnim prevozom ter nato od prevoza vzel nekaj malega provizije oziroma bi bili vzajemno dogovorjeni, danes jaz dam stranko, jutri ti.

Če že omenjaš Blackline. To je worldwide platforma s podporo Miles&More. Trenutno jih ni pri nas, so pa v Zagrebu. Pa za tako zadevo rabiš nadpovprečni Customer Support. Srečno.
Se bolj pomembno je, da ima podporo druzbe Daimler AG, ki je tudi eden izmed investorjev v Blacklane. Torej njih E in S klasa ne prideta toliko kot bi prisla nasega nadebudnega podjetnika.

Verjetno res plus nebroj drugih stvari, na katere niti ne pomisliš, dokler nisi enkrat v "biznisu".

Tako ja. Sem pa enkrat imel placan blacklane (s strani organizatorja) v Barceloni in mi je malo celjust dol padla, ker ga prej nisem poznal in ko sem dobil sms da me cakajo, sem pac pricakoval nek shuttle. Sem prvo pomislil da je pomota ampak sem se pomiril, ker pac ni mogel pomotoma priimka mojega dobit na uno tablico =)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Občutek je dober, ker se grejo proper meet&greet. Sam imam mešane izkušnje, v plus in minus, vendar se potem odkupijo s kakšnim voucherjem.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
praviš, da je kombi prek gooptija 16+ddv. kak je to kombi.
na drugi strani je 30+ddv kak rabljen V, ali ima goopti pogoje kok staro vozilo lahko vozi.

če dobiš 32 centov in je mojster gor računal za 80k vozilo 40 centov (računal je preveč let, preveč km), je pri 30+ddv vozilu km ene 20 ali še kak cent manj. in to potem znese za voznika, če delaš kakih 10-12k mesečno.
koliko jih pa lahko delaš za goopti?
 

DareM

Pripravnik
4. avg 2015
39
1
8
dobr sam pojm on misl ponujat vip prevoz u smislu da ti pomaga z prtljago notr u avtu ma wi-fi, vodo itd. go opti je pa bolj nizkocenovec isto k bi primerju Rynaiar pa Lufthansa Business klaso
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če dobiš stranke za 35 namesto za 25 je ok, a jih ne dobiš in se vežeš na zasilni goopti, goonline in podobne. kako drugače lahko delaš?

sam razmišljam o tem že nekaj časa. rabim kombi, v mi je idealen, ampak ga rabim redko in bi ves ostali čas dal vozilo v 'delo'. pa ne najdem načina.

edit
našel, da mora biti kombi do dve leti, kar pomeni, da V nikakor ni pokrit.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.360
5.868
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Izračun stroškov, brez moje plača (plačilo voznika)

Vozilo: 80,000 EUR (6 let)

Letni Stroški
Vozilo: 13 333,33 EUR
Zavarovanje: 1 900,00 EUR
Vinjeta 110,00 EUR
Administrativni 1 000,00 EUR
Servis 500,00 EUR

Fiksni Stroški na leto
16 843,33 EUR


Če bi mesečno naredil 5000 km
(2500 km plačanih) bi bili
dodatni stroški še

Gorivo: 563,75 EUR
Cestnina: 25,00 EUR
Parkirnina: 30,00 EUR

Mesečno Stroški: 2.022,36 EUR

Kar pomeni 0,40 EUR na prevožen kilometer.
Za 13 jurjev letno dobis avto vreden 80 jurjev pri 60kkm letno?
Ugodno.
Se bolj ugodno je servis. 60 kkm s 500 evri. Za ta denar se en set gum ne dobis. Pa ti gume najbrz ne bodo zdrzale 60kkm. Ker po prevozenih 60kkm gume ne bodo zgledale nic kaj premium. Vinjeta gre 2A skoz?
In ce bos dobil placanih polovico km. To je 30kkm. Potem bniaz zaokrozil takole
Letni fiksni strosek
20k
Tvoji dodatni stroski letni
2kx12= 24 (25)
Torej skupaj 45k€ za 30kkm(placanih)

To je evro in pol po km.
Ti pa 40c/km (ajd brez tvoje place, s cim bos financiral marketing, tajnicp, fikus, racunovodjo....)
Kdo je sedaj naredil vecji lapsus?

Edit
Sele sedaj pokapiral kako si ti prisel do mesecneganstroska. Letnega si delil z 12 pa pristel mesecnega.
Pozabi, tvoja matematika ne bo sla skoz. Kaj pa alter placa?
Tudi softiju miskim da ne gre v lajsto.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
s 5k na mesec se ne splača, pa da je ne vem kaj. avto v tem primeru mora delat 10k, če češ matematiko. in to pri pol cenejšem avtu. to je pa 120k letno, 600k v petih letih.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.307
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
praviš, da je kombi prek gooptija 16+ddv. kak je to kombi.
na drugi strani je 30+ddv kak rabljen V, ali ima goopti pogoje kok staro vozilo lahko vozi.

če dobiš 32 centov in je mojster gor računal za 80k vozilo 40 centov (računal je preveč let, preveč km), je pri 30+ddv vozilu km ene 20 ali še kak cent manj. in to potem znese za voznika, če delaš kakih 10-12k mesečno.
koliko jih pa lahko delaš za goopti?
Saj sem napisal - nov podaljsan traffic s skoraj vso opremo (tempomat, zadaj locena klima, zatemnjena stekla, navigacija, itd) ni pa gretja sedezev blo npr.

Ko je sezona ti je goopti sposoben avto vrtet 24/7. Problem bos imel na recimo liniji LJ-milano-LJ - voznika mas od doma 24 ur, za dolocene cakalne ure pa se bos moral posebaj dogovarjat za placilo itd... ti pa voznika mores placat. In ko je sezona sam nisi sposoben vsega odvozit, rabis dodatnega voznika. Ce zbolis - mors met nadomestnega voznika. Da pa voznik lahko vozi ti ga morajo oni odobrit, ne mores kr enega not dat.

Za V razred ni racunice. Ce hoces malo not lovit se probaj zmenit s kakim rent a carjem... recmo ATET pa da ti ga oni trzijo. Sam sej ves...v sezoni ga ne bos mogu uporabljat ker ga bodo meli prodanega.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.307
113
A goopti? To je faljena racunica v startu, sej znas racunat, ni matematike. Rent a car pa mogoce, ker oni pa vem da furajo vnaprej zmenjene VIP prevoze vcasih in se njim tud splaca da nimajo avta v knjigah in skoz parkiranga...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
svetla notranjost

Za mase ljudi vozit? Pametno! Res pametno!
bonk.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.345
3.438
113
Ne ne.
odpiralec teme,ki dela načrt da bo avto vozil 8 .let in bil kao premium ponudnik prevozov.