Mercedes Razred V

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
V večini primerov gre za lepotne napake in ne funkcionalno napako.
Razen če je kondenz tako razširjen, da moti svetlobni snop, kar verjetno v 99% primerih ne drži.

In ja, LED žarometi imajo ene 3x večjo energetsko učinkovitost od halogenk, kar pomeni, da imajo tolikokrat manj odpadne toplote, ki bi grela okolico ter posledično odroševala in odmrzovala žaromet.


Ja, ampak če daš za avto 35-150k ti ni vseeno za lepotne napake.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Jebat ga, kupit rollce royce za miljon in 250 k EUR z motorjem in tehniko iz leta 1967, vključno z žarometom z original Edison žarilno nitko.
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Jebat ga, kupit rollce royce za miljon in 250 k EUR z motorjem in tehniko iz leta 1967, vključno z žarometom z original Edison žarilno nitko.
smile-1.gif

Ja ampak tisti RR je verjetno v boljšem stanju kot tvoja Toyota iz fabrike.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sem pravkar videl novega sharana s kondenzom v lučeh, po celem spodnjem robu 2cm pas. Očitno tud vag zna.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pa pravzaprav se ne gre za to kdo zna ali kdo ne saj niti VAGk niti BMW kakor tudi Mercedes ne proizvajajo sami žarometov. V kolikor so LED žarometi so lahko zgolj od AL, Helle ali Valeota. Pomembno je to, kako znamka rešuje te reklamacije in Mercedes ima tukaj bedast izgovor. Sicer pa nasplošno žarometi pri vseh znamkah rosijo že od nekdaj, ne zgolj famozni LED.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Sem pravkar videl novega sharana s kondenzom v lučeh, po celem spodnjem robu 2cm pas. Očitno tud vag zna.
Drži, čeprav pri novih še nisem videl, da bi prišlo do notranjih kaplic, temveč je le rahel kondenz, ki potem izgine.
Nekateri starejši pa so imeli težave s tem, recimo Audi A2 iz glave.
Na temu Golfu se je ob vgradnji žarometov iz R-a na levem smerniku pojavil rahel kondenz (original žarometi). Čez en teden ga ni bilo več...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Sharan je imel kapljice, sicer drobne, po celem pasu kjer ima ta golf žmigavc.
Kapljice so pa potem že no go. To je preveč.
je pa to zanimivo, da sem delal že kar precej Sharanov (teh novih) in na nobenem ni bilo vlage notri...
Pri tem je sicer potrebno biti malo previden, da ni slučajno kakšna kitajska nachbau varianta noter...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
aja? Zanimivo.
pri gejši se led ne rosi. niti pozicija niti glavna.

Zanimivo kaj? Da Mercedes trdi da je normalno da se LED rosi, čeprav se rosi zgolj na nekaterih njihovih primerkih? Prej žalostno kot zanimivo... Kaj je že "gejša" na Ptuju? Ne poznam izraza....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
KSZ...
Tudi moja kapelca, ki ima LED sprednje žaromete ima lepo vidne sledi vodnih kapljic, ki spo polzele po notranjem delu "stekla". Veliko teh problemov, reklamacija no-go. Proizvajalec žarometov HELLA (da ne bo idej o čipšit kitajski robi), made in Slovenija.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Folk dela dramo iz nepomembnega problema.
Meni na gejši z LED žarometi kondenz ni opazen. Pa tudi če bi bilo, ne bi delal harakiri dokler je to v mejah normale.

Se pa spomnem enega Cliota leta nazaj, ki je imel v zadnji luči do 3/4 vode. Se je videlo valovanje, ko se je premikal. Pa lastnika to ni preveč motilo.
smile-1.gif