Mazda CX-5 - mnenja

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Zanimam se za 175 konjskega dizla z avtomatskim menjalnikom. Avto ima Alter kilometre (140 kkm).
Kako se obnesejo Mazdini dizli in menjalnik?
(Malo) Mazdo sicer imamo v hiši, tudi CX-5 sem pred davnimi leti že vozil (nikakor ne prezri članka :cool: :evil:), ampak tisto je bila še dišeča po tovarni in 150 konjska z ročnim menjalnikom.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
boš pa ja sebe poslušal ali? :evil:

"Če kdo išče vozilo v tem cenovnem in tehnološkem razredu, z Mazdo CX-5 zagotovo ne bo zgrešil. Avto je všečen in dobro delujoč, verjamem pa tudi v Mazdino kakovost izdelave in njihov odnos do kupcev. Gremo ZOOM-ZOOM."
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ja, to je veljalo za tisti letnik ... pa nič nisem pisal o "zvoženih". Bil je nov. Kaj pa vem, kaj se pokaže čez 100 kkm. :evil: ;) :zmaga: :bonk:
Skratka - zanima me, kako se obnese zadeva po nekaj letih uporabe.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Zanimam se za 175 konjskega dizla z avtomatskim menjalnikom. Avto ima Alter kilometre (140 kkm).
Kako se obnesejo Mazdini dizli in menjalnik?
(Malo) Mazdo sicer imamo v hiši, tudi CX-5 sem pred davnimi leti že vozil (nikakor ne prezri članka :cool: :evil:), ampak tisto je bila še dišeča po tovarni in 150 konjska z ročnim menjalnikom.
Glede kombinacije z dizlom ne vem nič, pazi le, da bo avtomatik firme Aisin (potem je dober) in ne Jatco (takšne so imele mazde menda včasih, s tem so težave).
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Jaz imam enak motor v šestici. Prevoženih 75 tisoč, 2017 letnik - zaenkrat b.p. Vlečem prikolico na morje, pa še kam drugam tudi no, zaenkrat je kot more. Z menjalnikom težav nimam, sem pa ravno preventivno menjal olje v njem.
V bistvu je to že 3 dizelska šestica pa z nobeno nisem imel nekih hudih stroškov.

Je pa treba vzet v račun, da se tja do 100 tisoč nekje opravi par stvari - menjava podložk na šobah ta je ena izmed bistvenih, jaz bi preveril najprej to.
Preveril bi še stanje verige, to vidiš na testerju ali preko OBD in Forscana.
Spotoma preveriš lahko (do neke mere) še stanje DPF.

Kater letnik pa je v igri?
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

karola

Pripravnik
25. jul 2007
74
63
18
Imam CX5 2018 4x4 bencin. Nekdo je napisal kvaliteta. Bi lahko napisal kar nekaj besed. Kar veliko popravil. Odnos do strank katastrofa. Bi se pač lahko tudi na to zamislili pri uvozniku. Kako je bilo prej ne vem. Za vsako zadevo je kriva stranka. Avto kupljen nov. Bil je že tudi v oglasniku, pač crkuje enako kot nemška jajca.
Mazda in pojem zanesljivosti žal pri CX5 ta teorija odpade. To je prvi avto z Japonske in definitivno zadnji.
Poraba 8l/100km brez šparanja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Imam CX5 2018 4x4 bencin. Nekdo je napisal kvaliteta. Bi lahko napisal kar nekaj besed. Kar veliko popravil. Odnos do strank katastrofa. Bi se pač lahko tudi na to zamislili pri uvozniku. Kako je bilo prej ne vem. Za vsako zadevo je kriva stranka. Avto kupljen nov. Bil je že tudi v oglasniku, pač crkuje enako kot nemška jajca.
Mazda in pojem zanesljivosti žal pri CX5 ta teorija odpade. To je prvi avto z Japonske in definitivno zadnji.
Poraba 8l/100km brez šparanja.
Povej kaj več, veš da nas je sam firbec :zardelalter:
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
"2018....to je še v garanciji verjetno. Sam če te na servisu jebejo je malo neprijetno.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Mazde za eu trg ze nekaj casa vec ne delajo na japonskem. Se bos moral obrniti na druge znamke. Japonca se kupi hondo ali toyoto. Oz. Acuro ali Lexusa natancneje. Njuna prestiznejsa brata
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Kolikor sem govoril ja. Sej toliko fabric pa spet nimajo.

Vem da mazda 2 in 3 so bile delane v mehiki, šestica pa japonska. Tudi za eu.