Mazda CX-5 - mnenja

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Za enkrat ne bom dal kater servis v Lj. Lahko pa rečem menjava prednjih ploščic v LJ 250 eur.
Prvič zadnjič nikoli več. Za ta denar jih sam menjam 5x. Ate ploščice dobim za 50€.
Ok ploščice so zanič. Kaj so še ostali strašni fejli?
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Ok ploščice so zanič. Kaj so še ostali strašni fejli?
Ja to je pri japoncih dokaj drago. Je pa zanimivo da diski ponavado zdržijo vsaj 100tkm, medtem ko pri nemcih na 100tkm menjaš druge diske in ploščice, ki niti na polovico niso znucane pa so vse rjaste.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Jaz sem na trojki menjal ploščice pri 50k km za Ate ker oem ploščice so res en k. in cena zlatarska. Trenutno imam 160k km. Diski so original ploščice pa tudi še iste Ate ki sem jih menjal pri 50k km.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Ja to je pri japoncih dokaj drago. Je pa zanimivo da diski ponavado zdržijo vsaj 100tkm, medtem ko pri nemcih na 100tkm menjaš druge diske in ploščice, ki niti na polovico niso znucane pa so vse rjaste.
jaz sem na bmw diske menjal pri cca 140.000. tak da lahko rečem, da ne seri po nepotrebnem.
koliko pa disko vzdržijo, je odvisno od vožnje. na ac lj-mb boš v 130km zabremzal recimo 15x, če boš pa naredil 130km po lj, pa 2500x. tak da rečt, da mazda diski zdržijo 100.000km je malo bosa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
jaz sem na bmw diske menjal pri cca 140.000. tak da lahko rečem, da ne seri po nepotrebnem.
koliko pa disko vzdržijo, je odvisno od vožnje. na ac lj-mb boš v 130km zabremzal recimo 15x, če boš pa naredil 130km po lj, pa 2500x. tak da rečt, da mazda diski zdržijo 100.000km je malo bosa.
Pri redni uporabi ni problemov. Pri 10tkm letno pa je razlika očitna.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ko ste omenjali servis, bo pa še avtor teme nekaj napisal. Žena ima Mazdo2. Dobro desetletje ima, z avtom izredno zadovoljna, bo pa počasi v letih (velja za oba - avto in ženo).
Mislim, da sva menjala brisalce in akumulator, sicer pa prede in je super za vozit. Se pač malo začenjajo leta na plehu (parkiriščne rajse ...). Skratka super zadevica. Ampak - pooblaščeni SERVISI. To je pa tak poden, da ni res. Letos je sploh imela neke vaje z njimi. Pravi, da si nove Mazde ne upa kupiti zaradi servisnih izkušenj. Tako, da lahko potrdim zgornje zapise o servisih.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Jaz imam enak motor v šestici. Prevoženih 75 tisoč, 2017 letnik - zaenkrat b.p. Vlečem prikolico na morje, pa še kam drugam tudi no, zaenkrat je kot more. Z menjalnikom težav nimam, sem pa ravno preventivno menjal olje v njem.
V bistvu je to že 3 dizelska šestica pa z nobeno nisem imel nekih hudih stroškov.

Je pa treba vzet v račun, da se tja do 100 tisoč nekje opravi par stvari - menjava podložk na šobah ta je ena izmed bistvenih, jaz bi preveril najprej to.
Preveril bi še stanje verige, to vidiš na testerju ali preko OBD in Forscana.
Spotoma preveriš lahko (do neke mere) še stanje DPF.

Kater letnik pa je v igri?
2015

Je pa res, da ste mi tukaj potrdili, da pri Mazdi ni vse zlato. To se mi je že malo dozdevalo, saj so Mazde CX-5 (govorim za ta model in rabljene seveda) nekako cenejše od konkurence. Kar običajno pomeni, da ni čisto tip top. Kot recimo Subaru dizel.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ja, saj tega načina nakupa nisem odpisal.
Spremljam tudi tujino, ampak sem pri nekaterih stvareh tako občutljiv, da se avto bojim kupiti, ne da bi ga videl.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Ja, saj tega načina nakupa nisem odpisal.
Spremljam tudi tujino, ampak sem pri nekaterih stvareh tako občutljiv, da se avto bojim kupiti, ne da bi ga videl.
Kupil Lexusa v Belgiji na daleč. Avto še je bil v tovarniški garanciji, tako, da je bilo malo lažje.
V belgiji itak dobiš ceertifikat za kilometre, ostalo sem zaupal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava