Nakup ix35, CR-V ali CX-5?

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Kupuje se NOV cestni terenec, obvezne zahteve so:
- čim bolj vzdržljiv avto, ker bo pri hiši naslednjih 15 let,
- obvezno 4x4 pogon, lahko je tudi elektronsko priklopljiv,
- obvezno bencinski motor, ker so v glavnem res kratke razdalje, v povprečju med 2 in 5 kilometri, na leto pa skupaj 10.000 km,
- poraba ni nek faktor, lahko je tam nekje do 10 litrov na 100 km,
- čim bolj ravno dno prtljažnika, ker se bo v prtljažniku vozil večji pes in na tedenski ravni tudi malo težja orodja,
- od opreme ne rabi imeti nič posebnega, vsa elektrika pa zadnji parkirni senzorji bodo dovolj,
- cenovni rang nekje max. 30k €, raje pa kakšnega tisočaka manj.

Po zgornjih kriterijih so prišli v ožji izbor naslednji avti:
- Hyundai ix35 2.0 GDI 4x4 166KM, oprema Comfort, akcijska cena 23.290 €
- Honda CR-V 2.0 i-VTEC 4WD 155KM, oprema Comfort, redna cena 26.420 €
- Mazda CX-5 AWD 2.0 160KM, oprema Challenge, cena 27.390 € - 1.500 € akcijskega popusta

CR-V je najdaljši in ima največ prostora in opazno večji prtljažnik. ix35 je po drugi strani najmanjši, tako zunaj kot znotraj ter še komaj dovolj velik prtljažnik, ker je oblika avta taka, da gre proti zadnjemu delu linija navzdol.
Vsi trije kvazi-terenci imajo menda verigo ter nobeden ni podprt s turbino, kar malo zmanjšuje možnost potencialnih okvar.
V naslednjem tednu se bodo opravile še testne vožnje, da bodoči kupec dobi boljši občutek in predstavo o vsakem avtu posebej.

Je bil mogoče kdo od vas pred podobno dilemo kaj izbrati, kakšne izkušnje iz prve roke?
Mogoče kakšni razlogi proti ali za katerega od naštetih?

Do sedaj so bili izločeni naslednji avti:
- Suzuki SX-4 Cross, BMW X1, in Yeti, ker kupcu enostavno niso všeč,
- Tiguan, ker nima ravnega dna prtljažnika, pa še prestar in predrag model je,
- nova Kuga, ker sploh nimajo v ponudbi bencinskega motorja s 4x4 in ročnim menjalnikom,
- XV, ker ima premajhen prtljažnik,
- Duster, ker je preveč plastičen in cenen, navkljub svoji robustnosti,
- Sportage, ker je res utesnjen in nepregleden,
- Qasqai +2, ker se jih ne da več naročit, v Sloveniji pa ni več primernega modela, naslednik pa pride šele februarja,
- vsi karavani s 4-kolesnim pogonom odpadejo, kupuje se cestni terenec.

Kot sem pa že v uvodu napisal, kupuje se NOV avto, pri uradnem trgovcu, karkoli testnega ali rabljenega ne pride v poštev.

Pa še razlog zakaj terenec?
Z avtom se ne bo delalo v rokavicah, z njim se bo vozilo tudi po gozdnih poteh in po malo višjih nadmorskih višinah, kjer je malo večkrat sneg kot v povprečju po državi. Ne bodo pa to ekstremne vožnje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.459
113
Samo moj namig...opazka!

Ce se bos odlocil za ix35.....ma kia Sportage boljsi 4x4 (Steyerjev)...hyundai ma svojega

my 50cents
wink-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
glede na zahteve,ki si jih opisal mi pride na pamet še subi forester 2.0 bencinc. Pa v želji za prtljjažnikom še kak subi outback, apak je močno nad postavljeno končno ceno. pa kak nissan xtrail, morda še touran v tisti cross izvedbi z 4x4

EDIT
Vidim da torana pri nas ni več v 4x4 izvedbi
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Da odgovorim vsem:
- Yeti kupcu ni všeč,
- Touran tudi v Cross izvedbi nima 4-kolesnega pogona,
- Subaru je predrag in prepust (se pa strinjam, da je glede pogona verjetno raketa proti vsem, ki so prišli v ožji izbor).

Pa še pojasnilo: kupec je moj tast.
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.459
113
Pol pa vzam kio...se ti vsaj v graben zvali ce pravs da je tok nepregledna
evil.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pol pa vzam kio...se ti vsaj v graben zvali ce pravs da je tok nepregledna
evil.gif
Za Kio je tast najbolj navijal v štartu, danes pa sva iz salona odvihrala v 5-ih minutah, tudi prospekta ni želel vzeti. Vem, da ti je znamka pri srcu, ampak tast je rekel, da je res razočaran, ker zunaj lepo izgleda, notri pa najbolj neudobna od vseh v katerih je sedel. In moram reči, da sem bil tudi sam neprijetno presenečen, še v ix35 sem se bolje počutil, pa sta načeloma sorodnika, če se ne motim.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.459
113
Sta
Ampak je dejstvo da majo hyundai boljsi interier

Men osebno pa kie lepsi exterier

razen novega santa feja
srce-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik map pravi:
Če bi se odločil za dizla, je tukaj še micka outlander 2.2 dizel za 27k€. bencinca žal pri nas ni
Dizel praktično ne pride v poštev iz zgoraj napisanih razlogov, pa še Outlander je že kar konkretna krava. Že CR-V je na meji z velikostjo (dolžina).
ASX sva tudi danes gledala, pa se mu leta v notranjosti že poznajo, v primerjavi z ostalimi je najbolj špartanski in s slabimi (ni bočnega oprijema) sedeži.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik map pravi:
grand vitara 2.4 atmosferski bencinc
Mogoče greva še to pogledat, čeprav se mi zdi že 15 let ista, pa bo tastu verjetno nezanimiva.

Še eno znamko sem pozabil napisat: gledat sva šla tudi Toyoto RAV4, pa ni bilo simpatije.
V primerjavi s CRV se mi zdijo notranji materiali (subjektivno) slabši.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.459
113
Se ne cudim....prevec vesoljska
bonk.gif


drugace pa ok izbira
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
treba bo nek kompromis najt. vse zahteve ne bojo šle skup. Neki dizajn, pa udobnost, pa terenec, pa delovno živinče za za 15 let, pa prostornost na teh osnovah vozil, ravno ne gre skupaj. Če bo res vozu samo ter relacije pa recimo 1x na let na morje, pa pes, pa orodje. Potem je delovno živinče dacia. 1.6 16v 4x4. Je od 12300€ dalje. V petnajstih letih si lahk 2kupi pa še par jurjev ostane za bencin. Pa nebo mu je škoda ko bo pes kej spraskal, pa škatla z orodjem obtolkla, itd
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik map pravi:
treba bo nek kompromis najt. vse zahteve ne bojo šle skup. Neki dizajn, pa udobnost, pa terenec, pa delovno živinče za za 15 let, pa prostornost na teh osnovah vozil, ravno ne gre skupaj. Če bo res vozu samo ter relacije pa recimo 1x na let na morje, pa pes, pa orodje. Potem je delovno živinče dacia. 1.6 16v 4x4. Je od 12300€ dalje. V petnajstih letih si lahk 2kupi pa še par jurjev ostane za bencin. Pa nebo mu je škoda ko bo pes kej spraskal, pa škatla z orodjem obtolkla, itd
Najbolj blizu temu je po moje CR-V. Honda tudi ni švoh po zanesljivosti, čeprav je ta konkretno sestavljena v UK.
Me pa skrbi njihov elektronski 4x4, menda naj ne bi bil na nivoju ostalih?

Dusterja si ne bo kupil, hoče vsaj malo oblikovno zunaj in znotraj spodobnega avta.

Škoda mu pa ne bo nobenega avta, to bo delovno živinče pa četudi bi si kupil X3. On ima avto za delovno sredstvo, ne bo preveč pazil kaj in kako. Za približno informacijo kako dela z avtom lahko povem, da je pred leti top 4x4 gume z obstoječim kvazi-terencem uničil v eni sezoni.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Ne vem kaj bi rekel. Z vsakim se bo nategnu, ker bo čez pol leta kej drugega prišlo na trg. Da bo nekaj oblikovno aktualno in znimivo še 15 let. težka bo. Vsak bo čez 5 let kot dacia danes. Moje mnenje. Za zlorabe, forester.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik map pravi:
Ne vem kaj bi rekel. Z vsakim se bo nategnu, ker bo čez pol leta kej drugega prišlo na trg. Da bo nekaj oblikovno aktualno in znimivo še 15 let. težka bo. Vsak bo čez 5 let kot dacia danes. Moje mnenje. Za zlorabe, forester.
Nima veze, če že 5 let ne bo več zanimivo, ampak danes bo kupil nekaj up-to-date, ne že sedaj največje drvarnice.
Sedaj se vozi okrog z relativno novim Audijem (ok, 4 leta starim, ampak ima malo kilometrov), pa naj mu težim z Dacio?
Če ima špago kupit zgoraj napisane, potem izbirajmo nekaj v tem rangu.

Forester je na meji budgeta (31k € je najbolj osnoven), ni mu oblikovno zanimiv, pa še uradnih serviserjev je res malo.
Sem pa tudi sam navijal zanj. Mogoče ga greva vseeno še pogledat.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik oby pravi:
vw caddy 4x4?
Poleg (pre)dragega Foresterja in zanesljivega Yetija (ki tastu ni všeč) verjetno top izbira za njegove potrebe, ampak mu je prevelika drvarnica. Pa cenovno smo tudi na cca. 30k € z dokaj osnovno opremo.