Nakup ix35, CR-V ali CX-5?

apico

Pripravnik
18. avg 2007
117
0
16
Kaj pa mazda? Definitvno raje kot hyundai, pa ne zaradi znamke oziroma imidža. Ima dobre vozne lastnosti, je dovolj prostorna in ne prevelika. Mora pa bencinski motor obvezno bit z ročnim menjalnikom. Honda verjetno nič ne zaostaja za mazdo, ampak je bolj "krava" pa mal hecen dizajn notranjosti ima.
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Tudi jaz mu svetujem Foresterja ...že ob prvem resnem snegu bo vesel da se je tako odločil.
wink-1.gif


Honda, kwa pa vem .. je sicer fancy, samo pogon je bolj tako tako, fancy ... kaj več pa ne ...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Z Mazdo ali Hondo ne moras zgresit. Oba avtomobila se peljeta odlicno in sta vzdrzljiva. Upam stavit, da problemov ne bo. Sploh pa če greš iz Audija.. :) Pojdi peljat oba in se odloči na podlagi tega. Mazdo sem sam vozil in se pelje odlično. Obcutek imaš da se voziš z veliko manjšim in lažjim avtomobilom..
Hyundaia bi jaz izločil. Saj ne da je slab, ampak preprosto ni na ravni Mazde ali Honde. Tako pri izdelavi, kot pri motorjih..
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kaj pa sedanjemu audiju manjka
Nič, ostaja pri hiši, ker se rabita dva avta (gre pa za A3 Sportback, ki ni Quattro in ni delovno živinče).
Kupuje se avto, ki bo nadomestil Frontero letnik 97. In slabšega avta kot je Frontera po moje ne more več kupit
crazy1.gif
.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Če boš z kešom pršu, verjetno lahko dobiš kr konkreten popust. Ne kupuje se vsak dan vozil za 30k, posebej pa subijev. Te znamke pač niso v slo vsespološne kot VAG, reno, psa, korejci itd. Verjet se morajo potruditi za vsakega kupca posebej.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Morada v razmislek. En family wagen tipa A3 sportback pusti lepo pri hiši za ženo, družino itd. Sam zase vzame Jimnyja za 16k €, podre zadnje zice in ima poceni delovno vozilo z dovolj prostora, ter verjetno najboljše terenske zmogljivosti za ta denar, pa še boljše terenske zmogljivosti od marsikaterega 2x dražjega vozila. Servisi ugodni, 1.3 bencinski atmosferc neuničljiv, zavarovanje registracija mala. Ko gre z pesom na vikend ga ni škoda, ko z orodjem tava na velikih nadmorskih in rihta zadeve, mu bo služil enako dobro kot kak suv. Predvidevam ta pri taki vožnji pač ne rabiš udobja. Ko gre kam dlje, vzame avdija, žena pa z tem na šiht. Ko gresta recimo na dopust, gresta z avdijem, ostalo ostane doma. Najboljša in najcenej kombinacija, morda tud najbolj racionalana. ker z relativno dragimi SUVI se ne bo kej prida naučil. Niso nič posebnega v snegu in terenu, udobni sicer so, vendar če rabiš to za 1 procent voženj je nepomembno, prostorni tud roko na srce ravno niso. Kvalitetni materiali notranjosti pa hudo trpijo v delovnem okolju, se hitro poškodujejo in vozilo zgleda kot stara kanta. My 50c.

Dejstvo pa je da strica peče ker ma dnar in ne ve kam bi ga dal in je pač se zapičil v novi avto. Isto kot moj stari 7 let star avto z 47k km je šel prodat, kupil novega za lep denar, na koncu se pa v trgovino vozi. OK vsakemu svoje, ne se zagnat, da ne bo nakoncu glava bolela. 30k le ni tako malo denarja.
 
Nazadnje urejeno:

NeMeBasat

Pripravnik
28. maj 2008
248
0
16
Toti Maribor
Kaj pa Chevrolet Trax, Captiva, Orlando...mi nekje konec Decembra (če bo vse šlo po maslu) dobimo Trax-a (:)
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Dober post
zmaga.gif
.

Ja, res je, tasta malo žuli višek denarja, ampak mu tega ne zamerim. Prihodke ima, s taščo sta zase preskrbljena, kljub penzionu še vedno pridno dela in mu enostavno ne moremo zamerit, da gre v tak (za marsikoga od nas) nepotreben nakup.
Moj prvi predlog je bil pa Duster, idealen za njega.

Ampak pustimo prosim psihologijo, pa se vrnimo na temo katerega izmed treh predlaganih vzeti.
Yeti in Forester ne prideta v poštev, ker kupuje tudi emocionalno in ni simpatije.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik NeMeBasat pravi:
Kaj pa Chevrolet Trax, Captiva, Orlando...mi nekje konec Decembra (če bo vse šlo po maslu) dobimo Trax-a (:)
Vse kar le malo diši po Oplu ali njegovih sorodnikih je že v štartu črtal.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
S temi emociami bo v tem rangu težko skombiniral še prostornost, udobnost neuničljivost. Če sem malo grd bo največ emocij če se bo stegnil še ene recimo 2,5x pa bo kakšnega emocionalnega x6 odpelu. Potem pa bojo emocije, ampak mamca, pa pes, pa orodje ga bodo lahko od daleč v garažo gledal. Poznam enga takega emocionalneža. Od kar pomnim vozi VAG grupo, vedno nov, nazadnje a4. V 5 letih nakleple nekje 100k km, zamenja za novega, v tem času pa ves čas špara pri ne ravno bajni plači. In zadevo vedno skešira. Žena se za volan še ni smela vsest. Otroka ko je peljal v šolo, zunaj pa dež, ga je nesel v avto, da nebi kej zmočil pa zamazal, vglavnem emocionalni suženj svojega vozila.
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Malo si zašel s teme.
Česa ne razumeš? Človek ima zase in familijo dovolj denarja, gre normalno na dopust in na pivo, na vsakih 15 let si kupi nov avto in hkrati ni njegov suženj.
Mazda in Honda pa prideta v ožji izbor po vseh napisanih kriterijih, še posebej Honda je res ogromna glede prostora.
In kvaliteta po moje tudi ni vprašljiva. Če je hebena Frontera zdržala 16 let, potem bosta verjetno tudi prej našteta.