Nakup ix35, CR-V ali CX-5?

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ah, daj daj, kakšen Hyundai, glede na potrebe bi mu bil subi pisan na kožo ...
zmaga.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ja Mejduš saj je že v štartu napisal kaj ne, pa kar tumbate. Ja kaj res nihče ne bere ?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ti tudi ne bereš ...in kolko pride Santa fe? Pod 30k? Santa fe z bencinskim motorjem menda niti ni 4x4 ...
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Santa fe sem navedel kot primer vzdržljivosti,on kupuje ix35, ne santa fe,nikjer pa nisem napisal naj kupi santa fe
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Se mi ne da brat cele teme, če zanemarimo pogon potem je ta podatek mogoče uporaben.

Oddaljenost od tal:
Mazda CX-5 = 21 cm
Honda CR-V = 17 cm
Hyundai X35 (Kia sportage) = 17cm

(za primerjavo Opel Fontiera ima 23cm oz. 21cm, odvisno od verzije)

Moje osebno mnenje je da je 17cm premalo že za kakšen klasičen makadamski kolovoz. Če je potreba za 4x4 zaradi "snega" ipd. potem načeloma tole ni huda omejitev ampak pri vožnji po kakšni drugi podlagi je pa oddaljenost od tal kar precej pomembna. Tu je potrebno vedet da so sodobne generacije SUVov šle precej v minus pri terenskih lastnostih, tako da z vsako geenracijo izgubljajo offroad performance. So sicer tudi tu izjeme, ampak da ne bo kakšno razočaranje.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Seveda, oddaljenost od tal je pomembna in glede na zahteve (vsaj kolikor je op napisal) suva (crossoverja) z oddaljenostjo pod 20 centi ne bi smel vzeti.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Sicer ne vem kako se ti kvazi terenci obnašajo na terenu ampak od teh treh bi jaz vzel hondo, ker so jo letos popolnoma prenovili, tud mazda je nova ampak meni nekako ne potegne, hyundai pa je že star model pa tud po 15-ih letih je vprašanje če ga bo kdo sploh hotu še kupit (v primeru če bo šel v prodajo).
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Dober argument, oddaljenost od tal.
zmaga.gif


Sicer se bo dalo tudi s 17 cm preživet, ampak bolje več kot manj.
Bodočemu kupcu je trenutno najbolj všeč CX-5, greva pa v prihodnjem tednu še na testne vožnje.

Pa da še nekaj povem:
očitno je bencinski 4x4 že taka eksotika (ali pa ni recesije), da je pri Mazdi prodajalec rekel, da je dobava mogoča šele marca 2014, torej konec zime. Hyundai menda februarja, Honda pa je z dobavo menda tudi podrobna drama kot Mazda.
Preverjajo sicer še povsod tudi evropsko zalogo.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Vrednost po 15 letih pa nima veze, tudi za Frontero danes ne dobi 500 €, pa je dal takrat zanjo 54.000 DEM.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Jaz bi pocakal na novi Qashqai.
Pride prepozno, šele februarja in bogve kdaj pride potem z bencinskim motorjem realno.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Utiševalec, samo da popravim. Kia Sportage ima 17cm samo med prednjo osjo, drugače pa ima na sredini 27cm, vendar je veriga močna toliko, kot je najšibkejši člen, torej 17cm. Osebno sem vozil tako Kio Sportage, kot Mazdo CX5 in ju lahko enačim glede prostornosti noter. Tudi peljali sta se obe za moje pojme enako. Sta pa bili obe dizel.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Aha, kar ugodno. Zmenta se za test drive in če bo tast zadovoljen ga naj naroči. Case closed ...
zmaga.gif


btw, na Subaru si slučajno že poklical in vprašal za koliko bi dobil novega bencinskega Foresterja?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Nov Duster pride konec leta. Naj bi ohranil ceno, glavnina novosti je pa v "kvaliteti izdelave" in pa udobju med samo vožnjo. Tako da če je sedaj omejitev samo v "cenenosti" bi znal pri novem imeti malce več možnosti.

V tem razredu je 4x4 pogon + bencin redkost. Tudi če obstaja se v slovenijo nikoli ne uvaža ker se ne splača. In na koncu vprašanje koliko tega je sploh na zalogi, ker je 90% kupcev itak za dizel in posledično se taka vozila tudi drži na lagerju. Pol leta čakalne dobe za avto po naročilu je pa "klasika" sploh za kakšen novejše modele, ki gredo dobro v prodajo.

Torej zna se zgodit da bo to zimo tast vozil še po starem!
grin1.gif