Mazda CX-5 - mnenja

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Jaz mam isto na daleč iz belgije. Slike in poročilo poškodb z oceno popravila. Res pa da je avto odstopal od tega kar je blo v opisu. Pozabili so napisat, da ima webasto vgrajen :D
No glede tega nisem kompliciral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
karola kaj je pri cx 5 še slabega razen zavornih ploščic? Katere okvare si še imel. Me zanima ker je cx5 glavni kandidat za naslednji avto.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A je lahko se kaksen avto bolj nezanimiv, apaticen... kot toyota corolla. Ja, vse mazde.
 

karola

Pripravnik
25. jul 2007
74
63
18
karola kaj je pri cx 5 še slabega razen zavornih ploščic? Katere okvare si še imel. Me zanima ker je cx5 glavni kandidat za naslednji avto.
Prednje luči, zadnje luči, niveliranje prednji luči, linearni pogoni pritljažnih vrat, barva, pa še par malenkosti. Da ne govorim o šalabajzerskih servisih - rednih., menjav prednjega stekla tam pa je bil kaos. Ko pripeljem avto na servis me je sram da sem mehanik. Žal ja edini razlog garancija.
 
  • Žalosti me
Reactions: tony

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
4l je imel porabe na gorsko hitrostni preizkusnji Gorjanci pred 14 dnevi, v vsakodnevnem prometu dosti manj. Ampak se zmeraj ne dosega hibridarjev, ki imajo porabo v minus!
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ne najdem teme, mislim, da so nas bmwjasi prehiteli. Na forumu lepijo slikice kako njihovi elektricni avtomobili vozijo v minus energijo. V glavnem verjetno na hladno fuzijo.
 
  • Haha
Reactions: tony

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.051
113
Prednje luči, zadnje luči, niveliranje prednji luči, linearni pogoni pritljažnih vrat, barva, pa še par malenkosti. Da ne govorim o šalabajzerskih servisih - rednih., menjav prednjega stekla tam pa je bil kaos. Ko pripeljem avto na servis me je sram da sem mehanik. Žal ja edini razlog garancija.
Vauo_O...in potem se folk zgraža nad zgonjenimi premijami... o_O
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Prednje luči, zadnje luči, niveliranje prednji luči, linearni pogoni pritljažnih vrat, barva, pa še par malenkosti. Da ne govorim o šalabajzerskih servisih - rednih., menjav prednjega stekla tam pa je bil kaos. Ko pripeljem avto na servis me je sram da sem mehanik. Žal ja edini razlog garancija.
Kake probleme si pa to imel ti ?!? Pišuka, ne spomnim se da bi kdo s foruma imel težave s takimi stvarmi. Pa to je kot da bi ti prodali že karamoboliran nov avto.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.051
113
Probleme v garanciji noben ne obeša na prevelik zvon, češ sej to bodo tam reševali...potem ko "tam" ne rešujejo, se pa začnejo objave in jamranje (Generik in še kopica mnogih-recimo kolega in njegove več letne kalvarije z zadnjim diffom...)... Meni se zmeša, da sem vsak mesec na servisu in jim moram utrujat..
 

borelij

Pripravnik
20. feb 2008
96
17
8
Imam CX-5, bencin 2.0, let 2016, 100k km.
Par manjših težav v garanciji
- volan se je lupil, menjava
- puščanje vode pri tretji zavorni luči, menjali tesnilo
- med korono zarjaveli zadnji diski, predračun 350 EUR, peljal na neuraden servis - 70 EUR brušenje + ploščice
- spustila cev za plin za klimo, menjali cev, čakal 14 dni, ker je šel odgovorni na dopust in me niso mogli obvestiti ...

Mešane izkušnje s servisi, ne jemljejo te resno in prevalijo odgovornost nate. So pa prijazni ;)

Večinoma sem vozil v BTC.
Enkrat Interclass VIč (na rednem servisu predlagali menjavo sprednjih ploščic, ker jih je samo še za par tisoč km, predračun: 200 EUR). Menjal eno leto in 20 kkm kasneje na neuradnem servisu za 10 EUR + ploščice ... Mehanik ocenil, da jih je še za vsaj 10 kkm.

Drugače:
motor odličen, poraba poleti cca 6.6, pozimi 6.9.
menjalnik odličen, ampak je rabil 70k km, da se je utekel, predvsem 2->3 ni šlo gladko. Na servisu niso zaznali napake ...
sprednji sedež kaže znake obrabe, ker ima visok rob, čez katerega se vsakič usedeš
ostalo BP
redni servisi od 230 - 280 EUR
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Imam CX-5, bencin 2.0, let 2016, 100k km.
Par manjših težav v garanciji
- volan se je lupil, menjava
- puščanje vode pri tretji zavorni luči, menjali tesnilo
- med korono zarjaveli zadnji diski, predračun 350 EUR, peljal na neuraden servis - 70 EUR brušenje + ploščice
- spustila cev za plin za klimo, menjali cev, čakal 14 dni, ker je šel odgovorni na dopust in me niso mogli obvestiti ...

Mešane izkušnje s servisi, ne jemljejo te resno in prevalijo odgovornost nate. So pa prijazni ;)

Večinoma sem vozil v BTC.
Enkrat Interclass VIč (na rednem servisu predlagali menjavo sprednjih ploščic, ker jih je samo še za par tisoč km, predračun: 200 EUR). Menjal eno leto in 20 kkm kasneje na neuradnem servisu za 10 EUR + ploščice ... Mehanik ocenil, da jih je še za vsaj 10 kkm.

Drugače:
motor odličen, poraba poleti cca 6.6, pozimi 6.9.
menjalnik odličen, ampak je rabil 70k km, da se je utekel, predvsem 2->3 ni šlo gladko. Na servisu niso zaznali napake ...
sprednji sedež kaže znake obrabe, ker ima visok rob, čez katerega se vsakič usedeš
ostalo BP
redni servisi od 230 - 280 EUR
Evo tak je pravi opis o izkušnjah z lastništvom vozila. :aplauz:

Kam voziš na neuradni servis? Iščem enega solidnega mehanika (lahko tudi popoldanc) v LJ ali bližni okolici pa da je že kdaj Mazdo od blizu videl.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY in krava

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Veliko s foruma nas vozi k Pelkotu v Senico pri Medvodah. Jaz vozim k njemu in k pooblaščencu, odvisno kaj rabim :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Ja saj za Pelkota sem že slišal, sem pa mislil da je iz Škofje Loke. Toliko bolje da je iz Medvod, se bom naslednjič verjetno res kar na njega obrnil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ja, jaz ga poznam že kar precej let in je možakar na mestu. Včasih ga sicer malo gužva zdela, ampak do sedaj še vse kar sva se zmenila, je držalo :)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.035
4.047
113
Al jaz nečesa ne razumem, al gre za kiks?
Zakaj v tej temi ne sodeluje tudi kreator Covid zarote? A nima on tudi čudežne MX-5 s 4 litri porabe?
Avto kot mašina je superca.

Se pa strinjam s karolo in sicer:
- niveliranje luči: če avto vžgeš na nevodoravni cesti ti bodo kratke LED matrične luči svetile v poden. Drugače so LED matrične luči top
- barva je ok, če ne bi na enem mestu na haubi in na drugem mestu na pokrovu prtljažnika polirali barve v tovarni in niso spolirali dobro in se pod določenim kotom vidi kot en velik moker flek
- infotainment je za posrat - počasen, neodziven, po cca. 4h urah predvajanja glasbe iz USB all bluetootha gre volume za glasbo na 0, vse ostale nastavitve (equalizer, glasnost za telefon) ponastavijo

Ga pa ne dam stran. Trenutno imam na njej 65.000km in avto dela kot urca. Ena menjava zavorne tekočine, menjava motornega olja in filtra olja na 10.000km in to je to.
Pri 100.000 bom menjal še olje menjalnika in olje LSD-ja.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Infotainment si posodobil, oz so ti ga na servisu? Tole ni neko standardno obnašanje, če je v garanciji bi mogl nekaj zrihtat. Za luči pa jaz nisem opazil tega. Vozim prikolico, pa mam na kljuki dost kilogramov pa nisem nikoli še opazil da bi svetilo kdaj v poden ali v luft.

Bi bilo pa za probat tole, če drži za vse, ..mal dvomim.
 

karola

Pripravnik
25. jul 2007
74
63
18
Infotainment si posodobil, oz so ti ga na servisu? Tole ni neko standardno obnašanje, če je v garanciji bi mogl nekaj zrihtat. Za luči pa jaz nisem opazil tega. Vozim prikolico, pa mam na kljuki dost kilogramov pa nisem nikoli še opazil da bi svetilo kdaj v poden ali v luft.

Bi bilo pa za probat tole, če drži za vse, ..mal dvomim.
To z lučmi je žal res. Ni več nastavljanja preko zadnje preme ali prve ampak je modul nekje v avtu in kalibrira. Luči padejo dol s prižganimi dolgimi lučmi sveti 3 m od avta naprej. Pelješ na servis te gledajo kot teleta kaj jim nakladaš. Napake nikjer zabeležene. Na koncu izpadeš bedak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1