Mastna cev ki gre na turbino

rotek

Pripravnik
10. okt 2007
170
1
18
Danes sem imel avto (Marea SW 1.9 JTD) nekaj na dvigalu in sem še tri slike naredu od spodaj. Kaj mi svetujete naj naredim s to cevjo? In na kakšne morebitne težave kaže? :freak:


 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
PO tej cevi gre ztak iz turbine ali v turbino ?
Če je prvo potem pušča olje na osovini v turbini.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
malo preveri ce kje kaj ven piha ko nabijes obrate,ker potem malo pritisk pade in posledicno moc motorja.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ce je poraba olja v mejah normale, se ne sekiraj. V kolikor ti prekomerno kadi crno, preglej cevi, ce kje pusca zrak.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
kot so že rekli....če poraba olja ni problmatična se ne sekiraj.

predvidevam da je to cev ki gre iz turbine na IC (inter cooler)....tu je vedno prisotno zraven tudi olje...in ker pač nekam mora it je logično da se začne cediti ven na najnižji točki, kjer je spoj (pri meni je to stik cevi in IC-ja).

Sploh pri dizlih je to čisto običjanem pojaven in se zaradi tega ne rabiš vznemirjat.

Če te moti pobriši cev oz. za štos potegni to cev dol (tam na spoju) pa boš vide če se bo še kaj olja pocedilo ven (Jaz sem odpl zadevo pa nisem nič videl - ne olja ne nič---le notranjost cevi je bila tudi mastna...pa kaj ne bi bila, če se še ven cedi...pa je poraba olja daleč stran od problematične (na 15.000 km mi pride iz max. nekje na 1/3 minumuma brez dolivanja)).